Adam Nemec w Śląsku? Zobaczcie jak on nie strzela

Adam Nemec, reprezentant Słowacji, jest ponoć na celowniku Śląska Wrocław. Śledząc jego ostatnie dokonania wolałbym jednak, żeby do stolicy Dolnego Śląsk nie trafił. Bo po co nam napastnik, który od dwóch lat nie strzelił gola w lidze.

 

Dolnośląski Złoty But 2015/16. Oto najlepsi strzelcy w regionie

Trudno mi określić, czy jest coś w ogóle na rzeczy w przypadku pozyskania Adama Nemca przez Śląsk. Nazwisko Słowaka przejawia się w materiałach medialnych, ale – jak to z prasowymi przeciekami – pewnie jakieś 20 proc. z nich ma przełożenie na rzeczywistość. Zresztą Nemec był już kojarzony z wrocławskim klubem wcześniej, ale ostatecznie nic z tego nie wyszło.

 

Jak będzie teraz? Szczerze mówiąc, wolałbym jednak, żeby 30-latek do Wrocławia nie trafił. Mimo że jest reprezentantem swojego kraju na Euro 2016 (zagrał ponad 30 minut w przegranym 1:2 meczu z Walią, nawet trafił w słupek – ta sytuacja na ilustracji powyżej) to ostatnie lata w jego wykonaniu są kiepskie.

 

Terminarz ekstraklasy. Śląsk trafił fatalnie, Zagłębie przyzwoicie

Nie wiem czym kierował się selekcjoner Słowaków Jan Kozak powołując go na mistrzostwa Europy. Nemec jest po prostu mega nieskuteczny. Przy nim Kamil Biliski, tak krytykowany przez wielu, to snajper co się zowie.

 

Tak strzelał Adam Nemec w ostatnich sezonach:

  • 2015/16 – Willem II Tilburg (Eredivisie) – 10 meczów – 0 goli
  • 2015 – New York City (MLS) – 9 meczów – 0 goli
  • 2014/15 – Union Berlin (2. Bundesliga) – 5 meczów – 0 goli
  • 2013/14 – Union Berlin (2. Bundesliga) – 26 meczów – 5 goli

 

 

Przez dwa lata Słowak nie strzelił gola dla drużyny, w której występował (nie licząc rezerw tych klubów w ligach regionalnych – w sumie trafił 8 razy). No to jeśli ma on podbić ekstraklasę w barwach Śląska, to szczerze w to wątpię. A jeśli miałoby to być na zasadzie – że w Śląsku się w końcu przebudzi, bo umiejętności ma – to równie dobrze można postawić na Mariusza Idzika czy Marcina Przybylskiego. Też mogą odpalić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.