Connect with us

DolZPN

IV liga dolnośląska. Jaki będzie podział na grupy? (MAPA)

Published

on

4 liga dolnośląska podział na grupy

IV liga dolnośląska w sezonie 2016/17 – jak będzie wyglądał podział na grupy IV ligi? Tego jeszcze nie wiadomo. Podpowiadamy na co warto zwrócić uwagę przy tworzeniu grup, a każdy może wyrobić swoje zdanie patrząc na nasza mapę klubów IV ligi dolnośląskiej.

Baraże o IV ligę dolnośląską (WYNIKI)

W przyszłym sezonie dolnośląska IV liga będzie składała się z dwóch grup po 16 zespołów. Po barażach o IV ligę, które odbyły się w niedzielę 19 czerwca, poznaliśmy komplet zespołów, które zagrają na tym poziomie rozgrywek w przyszłym sezonie.

 

Wciąż nie znamy podziału na dwie grupy dolnośląskie IV ligi. Wstępnie wiadomo, że podział ma być być na grupy: jeleniogórsko-legnicką i wałbrzysko-wrocławską. Oczywiście nie da się tego podziału dokonać idealnie, bowiem klubów z okręgów Jelenia Góra i Legnica jest 15, a klubów z okręgów Wrocław i Wałbrzych – 17. To oznacza, że przy takim podziale jedna ekipa z regionu wałbrzysko-wrocławskiego zagra w IV lidze jeleniogórsko-legnickiej.

 

III liga w sezonie 2016/17. Oto skład 3. grupy III ligi

Poniżej prezentujemy mapę z drużynami, które zagrają w IV lidze.

 

Jeśli o przesunięciu tej jednej drużyny będą decydowały kwestie “odległościowe”, to do grupy JGL powinien trafić ktoś z trójki AKS Strzegom, Karolina Jaworzyna Śląska lub Victoria Świebodzice, które znajdują się najbliżej.

 

Innym rozwiązaniem, wydaje się rozsądnym, mogłoby być przesunięcie do grupy WW Orli Wąsosz, do której teraz Granica Bogatynia będzie miała niemal 150 km (a niewiele mniej ekipy z Jędrzychowic czy ? ewentualnie ? Zgorzelca). Niestety, to z kolei spowodowałoby, że Orla miała by więcej dalekich wyjazdów (Nowa Ruda, Ząbkowice Śl. czy Bardo). Jak widać więc, sensowne wyznaczenie grup wcale nie będzie proste. A i tak mogą znaleźć się niezadowolone kluby, które chciałby innego podziału.

 

Podział geograficzny wydaje się logiczny, ale, niestety, nie jest idealny. Przede wszystkim ze względu na fakt, że poziom obu grup będzie mocno zróżnicowany. Widać to najlepiej na poniższym zestawieniu. W grupie JGL jest tylko 2 III-ligowców i 5 IV-ligowców. W grupie WW jest ich odpowiednio 3 i 7 (większość z czołówki).

 

IV liga, Grupa jeleniogórsko-legnicka

 • Zagłębie II Lubin ? III – 10
 • Karkonosze Jelenia Góra ? III – 15
 • Orkan Szczedrzykowice ? IV – 3
 • Chrobry II Głogów ? IV – 7
 • Granica Bogatynia ? IV – 9
 • Lotnik Jeżów Sudecki ? IV – 12
 • Włókniarz Mirsk – IV – baraże
 • Zamet Przemków ? O
 • GKS Warta Bolesławiecka – O
 • Piast Wykroty – O
 • Apis Jędrzychowice – O
 • Sparta Grębocice – O
 • Stal Chocianów – O
 • Orla Wąsosz – O
 • Nysa Zgorzelec – O – baraże

 

IV liga, Grupa wałbrzysko-wrocławska

 • Foto-Higiena Gać ? III ? 11
 • Polonia-Stal Świdnica ? III – 13
 • Bystrzyca Kąty Wrocławskie ? III – 17
 • Sokół Wielka Lipa ? IV – 2
 • Pogoń Oleśnica ? IV – 4
 • GKS Kobierzyce ? IV – 5
 • Orzeł Ząbkowice Śląskie ? IV – 6
 • Bielawianka Bielawa ? IV – 8
 • AKS Strzegom ? IV – 10
 • Piast Nowa Ruda ? IV – 11
 • Victoria Świebodzice – O
 • Unia Bardo – O
 • Karolina Jaworzyna Śląska – O
 • Wiwa Goszcz – O
 • MKP Wołów – O
 • Orzeł Sadowice – O
 • Sokół Marcinkowice – O – baraże

 

Być może więc zasadnym byłaby taka ingerencja w podział terytorialny, żeby te proporcje nieco wyrównać

 

 

 

DolZPN

Hiszpańska Galicja gospodarzem mistrzostw UEFA Region’s Cup

Published

on

Hiszpańska Galicja została gospodarzem turnieju finałowego amatorskich mistrzostw UEFA Region’s Cup. Tytułu mistrzowskiego broni reprezentacja Dolnego Śląska.

 

UEFA Region’s Cup. Awans na mistrzostwa Europy amatorów z kompletem zwycięstw

Jesienią ubiegłego roku poznaliśmy wszystkich finalistów, a w środę, 25 stycznia 2023 roku, UEFA ogłosiła gospodarza finałów amatorskich mistrzostw UEFA Region’s Cup. Turniej odbędzie się w hiszpańskiej Galicji. Oprócz gospodarzy, zagrają w nich: reprezentacja Dolnego Śląska oraz Bawaria (Niemcy), Belgrad (Serbia), Lizbona (Portugalia), amatorski mistrz Irlandii, Zenica-Doboj (Bośnia i Hercegowina) i Żlin (Czechy).

 

Turniej finałowy odbędzie się pod koniec czerwca 2023 r. Przypomnijmy, że Dolny Śląsk broni tytułu mistrza Europy amatorów wywalczony w 2019 roku w Bawarii w Niemczech. W 2021 roku turniej nie odbył się z powodu pandemii COVID-19. Co ciekawe, nasza reprezentacja jest pierwszą w historii, która w turnieju finałowym zagra po raz czwarty. Mistrzami Europy byliśmy dwukrotnie. Nasze ekipa będzie miała również szansę jako pierwsza w historii obronić tytuł mistrzowski. 

 

fot. Sportsfile/UEFA.com

 

Continue Reading

DolZPN

Kurs sędziowski 2023. Zapisy przedłużone do 22 stycznia

Published

on

Kurs sędziowski 2023 startuje już 26 stycznia. Zapisy zostały przedłużone do 22 stycznia. To ostatni moment, żeby zrobić „papiery sędziowskie” i rozpocząć swoją przygodę z gwizdkiem.

 

Tegoroczny kurs odbędzie się w formie szkoleń online oraz w ramach zajęć praktycznych na boisku. Kurs poprowadzą sędziowie Dolnośląskiego Kolegium Sędziów, którzy na co dzień prowadzą mecze PKO Ekstraklasy, I, II i III ligi. – Maksimum praktyczności nauczania – korzystamy z klipów z rozgrywek UEFA oraz z Polski. Niezbędna dawka wiedzy, najważniejsze rady oraz sympatyczna atmosfera i dużo dobrej zabawy gwarantowane! – zachęca Kolegium Sędziów Wrocław.

 

Wymagania od kandydata kursu sędziowskiego:

 • ukończone 16 lat (zgoda rodziców osób niepełnoletnich);
 • niekaralność;
 • brak przeciwwskazań zdrowotnych (m.in. sportowa sylwetka);
 • koszt kursu – 100 zł.

Plan kursu:

 • Start – 26 stycznia 2023 r.;
 • Koniec – 4 marca 2023 r.;
 • Termin zapisów – do 15 stycznia 2023 r.;

 

Jak się zapisać?

Wypełnij ankietę online LINK DO ANKIETY;

Dokonaj płatności na konto Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej

Tytuł: Imię i nazwisko – KURS SĘDZIOWSKI 2023 (np. Jan Kowalski – KURS SĘDZIOWSKI 2023)

Numer konta: 61 1090 2503 0000 0006 3000 0960

Adresat: Dolnośląski Związek Piłki Nożnej

ul. Oporowska 62, 53-434 Wrocław

 

Po dokonaniu opłaty prześlij na adres mailowy (kurs.sedziowski.wroclaw@gmail.com) skan (lub zdjęcie dobrej jakości) oświadczenia o niekaralności (tu znajdziesz WZÓR OŚWIADCZENIA), a w przypadku kandydatów niepełnoletnich – zgody rodzica (tu znajdziesz WZÓR ZGODY).

W przypadku jakichkolwiek pytań można się kontaktować pod adresem mailowym: kurs.sedziowski.wroclaw@gmail.com.

Continue Reading

DolZPN

UEFA Region’s Cup. Znamy wszystkich finalistów. Gdzie odbędzie się turniej finałowy?

Published

on

UEFA Region’s Cup

Znamy już wszystkich finalistów, którzy w przyszłym roku zagrają w finałach amatorskich mistrzostw UEFA Region’s Cup. Tytułu mistrzowskiego broni reprezentacja Dolnego Śląska. Gdzie odbędzie się turniej finałowy?

 

UEFA Region’s Cup. Awans na mistrzostwa Europy amatorów z kompletem zwycięstw

W przyszłym roku odbędą się finały amatorskich mistrzostw UEFA Region’s Cup. Reprezentacja Dolnego Śląska, która wywalczyła awansu podczas turnieju eliminacyjnego na Łotwie, poznała wszystkich rywali, którzy powalczą o tytuł mistrzowski. Są wśród nich: Bawaria (Niemcy), Belgrad (Serbia), Galicja (Hiszpania), Lizbona (Portugalia), amatorski mistrz Irlandii, Zenica-Doboj (Bośnia i Hercegowina) i Żlin (Czechy).

 

Turniej finałowy odbędzie się pod koniec czerwca 2023 r. na terenie jednego z finalistów. Gospodarza poznamy prawdopodobnie w styczniu.

 

Dolny Śląsk broni tytułu mistrza Europy amatorów wywalczony w 2019 roku w Bawarii w Niemczech. W 2021 roku turniej nie odbył się z powodu pandemii COVID-19. Co ciekawe, nasza reprezentacja jest pierwszą w historii, która w turnieju finałowym zagra po raz czwarty. Mistrzami Europy byliśmy dwukrotnie.

 

fot. UEFA

 

Continue Reading

Sędziowie

Dwa razy uderzył sędziego. Jest decyzja w sprawie agresora ze Strzyżowca

Published

on

Lechia Piechowice - Czarni Strzyżowiec

Podczas meczu jeleniogórskiej A klasy pomiędzy Lechią Piechowice i Czarnymi Strzyżowiec zawodnik gości zaatakował sędziego. Komisja Dyscyplinarna podjęła decyzję w sprawie agresora.  

 

Sędzia otrzymał dwa ciosy. Skandal na meczu A klasy

Przypomnijmy, że do skandalu doszło pod koniec spotkania między Lechią Piechowice i Czarnymi Strzyżowiec (I grupa jeleniogórskiej A klasy) w miniony weekend. Gospodarze prowadzili wtedy 2:0. – Sędzia prowadzący zawody został uderzony dwukrotnie w okolice twarzy przez jednego z zawodników Czarnych Strzyżowiec. W 86 minucie zawody zostały przerwane w związku z zaistniałą sytuacją – poinformowało w mediach społecznościowych Kolegium Sędziów Jelenia Góra.

 

Arbiter poddał się obdukcji oraz zgłosił sprawę na policję. Zanim jednak organy ścigania zajmą się agresorem, stanął on przed Komisją Dyscyplinarną Podokręgu Jelenia Góra.

 

Zawodnik przyznał się do winy i wyraził skruchę. Ponadto złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze dyscyplinarnej, który – ze względu na postawę zawodnika przed komisją – został uwzględniony. Oskarżonemu została wymierzona kara 3 lat dyskwalifikacji oraz kara pieniężna.

 

Przypomnijmy, że to nie jedyna bulwersująca sprawa, którą musi się zająć „dyscyplina” w okręgu jeleniogórskim. 1 listopada do gorszących scen doszło na cmentarzu w Janowicach Wielkich, gdzie zawodnik Rudawego zaatakował arbitra. Ty przypadkiem KD zajmie się w przyszłym tygodniu.

  

fot. pixabay.com

 

Continue Reading

Sędziowie

Sędzia zaatakowany na cmentarzu! „I co teraz śmieciu jeb…?”

Published

on

Do skandalicznej sytuacji doszło we wtorek, 1 listopada, na cmentarzu w Janowicach Wielkich w powiecie karkonoskim. Sędzia została zaatakowany i obrażony przez zawodnika miejscowej drużyny. Wszystko działo się na oczach zszokowanej rodziny arbitra.

 

Niepokonani. 22 drużyny jeszcze nie przegrały, dziewięć wygrało wszystkie mecze

O zajściu poinformowało Kolegium Sędziów Jelenia Góra na swoim facebookowym profilu. – Sędzia będąc na cmentarzu został zaatakowany przez jednego z zawodników drużyny Rudawy Janowice, który zaszedł mu drogę i z premedytacją wpadł na niego, zadając mu absurdalne pytanie „I co teraz śmieciu jebany?”. Sytuacja jest o tyle bulwersująca, że sędzia był w obecności swojej najbliższej rodziny, która również poczuła się w tym momencie zagrożona – czytamy.

 

Agresor nie był anonimowy. Jak informuje zarząd KS Jelenia Góra, zawodnik ten w poprzednim sezonie otrzymał od tego sędziego czerwoną kartkę, a później był na ponad pół roku zawieszony za swoje zachowanie wobec arbitra.

 

Sprawa została zgłoszona na policję, a odpowiednie pismo otrzyma także Komisja Dyscyplinarna Podokręgu Jelenia Góra. Sędzia został otoczony pomocą prawną oraz otrzymał wsparcie wszystkich członków zarządu KS Jelenia Góra – czytamy.

 

Niestety, to kolejny już atak agresji na sędziego w okręgu jeleniogórskim w ostatnim czasie. Niedawno arbiter otrzymał od zawodnika dwa ciosy w okolice głowy

 

fot. pixabay.com/zdjęcie ilustracyjne

 

Continue Reading

Sędziowie

Sędzia otrzymał dwa ciosy. Skandal na meczu A klasy

Published

on

Lechia Piechowice - Czarni Strzyżowiec

Skandal na meczu jeleniogórskiej A klasy pomiędzy Lechią Piechowice i Czarnymi Strzyżowiec. Pod koniec spotkania sędzia został zaatakowany przez jednego z zawodników gości. Mecz został przerwany, a sprawa zapewne trafi do sądu.

 

Mecz przerwany w 8. minucie. Koszmar na boisku w A klasie

Do skandalu doszło pod koniec spotkania między Lechią Piechowice i Czarnymi Strzyżowiec (I grupa jeleniogórskiej A klasy). Gospodarze prowadzili wtedy 2:0. – Sędzia prowadzący zawody został uderzony dwukrotnie w okolice twarzy przez jednego z zawodników Czarnych Strzyżowiec. W 86 minucie zawody zostały przerwane w związku z zaistniałą sytuacją – poinformowało w mediach społecznościowych Kolegium Sędziów Jelenia Góra.

 

O całym zajściu został poinformowany przewodniczący KS DZPN, który zapewnił pomoc prawną, a sprawa zostanie zgłoszona do sądu z powództwa cywilnego przeciw winnemu zawodnikowi. Pokrzywdzony sędzia poddał się obdukcji oraz zgłosił sprawę na policję – dodało KS Jelenia Góra.

 

fot. pixabay.com

 

Continue Reading

To się czyta