Bartkowiak w Miedzi. Utrze nosa Śląskowi?

Michał Bartkowiak w Miedzi Legnica. Młody pomocnik podpisał dwuletni kontrakt. Czy to ostatnia szansa, żeby się odbudować i zaistnieć w profesjonalnym futbolu?

 

Śląsk po Lechu. Najbardziej zabrakło odwagi… trenerowi

Młody, zdolny. Tak o Bartkowiaku mówiono od lat. Gdy w 2014 roku trafił z Wałbrzycha do Śląska Wrocław, wydawało się, że wrota do profesjonalnej piłki i wielkiej kariery stoją otworem. Coś poszło jednak nie tak. Mimo że zagrał w Ekstraklasie, ma już nawet na koncie bramkę (w przegranym 1:4 mecz z Cracovią), we Wrocławiu pożegnano się z nastolatkiem. Ponoć bez żalu.

 

Oficjalnie mówi się, że wiele stracił przez kontuzje. Mniej oficjalnie, że był za słaby, a dodatkowo mentalnie nie był gotowy na grę na tym poziomie (czytaj – gwiazdorzył). Reasumując – sztab szkoleniowy nie widział go w kadrze.

 

Oto agenci dolnośląskich piłkarzy

Oczywiście, nie można odmówić trenerom Śląska prawa dobierania sobie do kadry takich piłkarzy, którzy pasują im do koncepcji. Na razie co prawda wygląda to dość groteskowo, bo kadra jest dość szczupła – a realnych wzmocnień brak. No chyba, że z czasem sprowadzeni piłkarze pokażą na co ich stać, a klubowi działacze mają w zanadrzu jakieś asy w rękawie.

 

Wracając do Bartkowiaka. Trafił do Legnicy, do Ryszarda Tarasiewicza, których lubi takich trochę niepokornych graczy. Zresztą asystentem Tarasia jest Paweł Barylski, który był w Śląsku, gdy wychowanek Górnika Wałbrzych trafił do I drużyny. Bartkowiak będzie miał więc dobre środowisko, żeby się odbudować. I pokazać niemałe przecież umiejętności. Zwłaszcza że presja w Legnicy będzie mniejsza niż we Wrocławiu.

 

Z pewnością dla młodego skrzydłowego dodatkową motywacją będzie fakt, by pokazać, że sztab trenerski Śląska źle zrobił  stawiając na nim krzyżyk. Zresztą, nie było on pierwszym “młodym”, który tak skończył we Wrocławiu.

 

[socialpoll id=”2375126″ path=”/polls/2375126″ width=”300″]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.