Zagłębie Lubin po karnych awansuje do III rundy kw. Ligi Europy!

Zagłębie Lubin w serii rzutów karnych 4:3 pokonało Partizana Belgrad i awansowało do III rundy kwalifikacyjnej Ligi Europy. W niej Miedziowi zagrają z duńskim SønderjyskE.

 

Dwa skalpy Zagłębia Lubin

Zagłębie Lubin nie było faworytem dwumeczu z Partizanem. W pierwszym meczu dość szczęśliwie Miedziowi zremisowali 0:0 w Belgradzie. Rewanż pokazał jednak, że forma podopiecznych Piotra Stokowca rośnie. Tym razem nie tylko dzielnie stawiali czoła Serbom, ale sami przez większość spotkania byli stroną przeważającą.

 

Brakowało tego “czegoś” z przodu. Sytuacji nie było dużo, a tych, które udało się wypracować, nie zostały zamienione na gole. Szkoda, ale i tak możemy być dumni z postawy lubinian w tym meczu. To było to Zagłębie, które rządziło na wiosnę w lidze…

Kibice Zagłębia zatrzymani na granicy

Ostatecznie zakończyło się na serii rzutów karnych. A karne, jak to karne… Gracze Zagłębia niemal w komplecie strzelali celnie. Gdy pomylił się Aleksander Todorovski, świetnie wybronił Martin Polacek. I Zagłębie awansowało do kolejnej rundy europejskich pucharów. Jako jedyny polski klub pozostali w Lidze Europy.

 

Zagłębie Lubin jeszcze jedno wyróżnia na tle większości naszych klubów. Graja swoją, przemyślaną piłkę. Niemal każdą akcję chcą budować od tyłu, dokładnymi podaniami, przy dużym pressingu. Gdyby mieli jeszcze bramkostrzelnego napastnika, to naprawdę mogliby namieszać w Lidze Europy.

Na razie jednak w III rundzie kwalifikacyjnej Ligi Europy Zagłębie zmierzy się z SønderjyskE. Duńczycy po dogrywce zremisowali 2:2 ze Strømsgodset, a że w pierwszym meczu wygrali 2:1, to oni przeszli do kolejnej rundy. Pierwszy mecz Zagłębie Lubin – SønderjyskE odbędzie się 28 lipca w Lubinie. Rewanż 4 sierpnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.