Miedź i Chrobry w Pucharze Polski. Decydowały karne

Miedź Legnica i Chrobry Głogów ze zmiennym szczęściem grali w 1/32 finału Pucharu Polski. Chrobry odpadł po karnych z Rakowem Częstochowa, a Miedź Legnica, również po karnych, pokonała GKS Bełchatów.

Bartkowiak w Miedzi Legnica

Chrobry Głogów swój pierwszy mecz (i jak się później okazało ostatni) w Pucharze Polski grał z II-ligowym Rakowem Częstochowa. Jedenastka spod Jasnej Góry miał już za sobą jeden mecz pucharowy, w którym pokonała u siebie beniaminka I ligi Wisłę Puławy. Mimo tego to podopieczni Ireneusza Mamrota byli faworytami sobotniego spotkania.

Rzeczywistość okazała się brutalna. Chrobry prowadził do przerwy 1:0 Michała Ilków-Gołąba, ale po zmianie stron gospodarze wyszli na prowadzenie. Gdy wydawało się, że wygrają 2:1 wyrównującego gola dla głogowian w 92 min.meczu zdobył Damian Kowalczyk. Dogrywka nie przyniosła zmiany rezultaty, a w karnych lepsi byli gospodarze, którzy wygrali 6:5.

Oto agenci dolnośląskich piłkarzy

Miedź Legnica miała więcej szczęścia. Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza w najmocniejszym składzie wystąpili przeciwko GKS-owi Bełchatów, który spadł z I do II ligi. Przed tygodniem bełchatowianie wygrali z rezerwami Miedzi 4:1. Dziś bardzo długo prowadzili z pierwszą drużyną legniczan, choć to goście przeważali przez większość meczu. Dopiero w 90 min. wyrównał Michał Stasiak.

Legniczanie jednak lepiej od rywali egzekwowali jedenastki w serii karnych. Miedź wygrała 7:6 i awansowała do 1/16 finału Pucharu Polski. Miedź rywala pozna w poniedziałek, 25 lipca. Mecz odbędzie się 10 sierpnia.