Top 7. Najciekawsze transfery w III lidze

III liga startuje już w najbliższy weekend. Dziś prezentujemy 7 najciekawszych transferów, jakie dotąd przeprowadziły dolnośląskie kluby w III lidze.

 

III liga po reformie. Trudny sezon przed dolnośląskimi klubami

W sezonie 2016/17 w 3. grupie III ligi wystąpi osiem dolnośląskich zespołów. Pierwsze mecze już w sobotę. Kadry niektórych naszych zespołów mocno się zmieniły, innych wręcz przeciwnie – zaszły w nich zmiany właściwie kosmetyczne. Kilka drużyn odmłodziły swoje zespoły, z innych odeszło wielu podstawowych dotąd zawodników.

 

Okno transferowe wciąż jest otwarte i można się spodziewać, że jeszcze wielu piłkarzy zmieni barwy klubowe lub trafi na Dolny Śląsk spoza regionu. Oceniając dotychczasowe działania na rynku trzeba przyznać, że hitowych transferów na razie nie było. Choćby takich, jakich dokonał beniaminek III-ligi ze Śląska, a mianowicie Unia Turza Śląska. Trafili tam przed nowym sezonem m.in. Błażej Radler oraz Dariusz Pawlusiński. Gracze co prawda już wiekowi (zwłaszcza Pawlusiński), ale jednak z ogromnym doświadczeniem nabytym przez lata spędzone na boiskach ekstraklasy.

 

Terminarz 3. grupy III ligi (JESIEŃ 2016)

Nie oznacza to jednak, że na Dolnym Śląsku zabrakło ciekawych ruchów transferowych. Wybraliśmy – naszym zdaniem – siedem najciekawszych.

 

Top 7 transferów dolnośląskich trzecioligowców

 

Patryk Bobkiewicz

  • Górnik Polkowice – Piast Żmigród

21-letni pomocnik miał bardzo udaną jesień w barwach KP Brzeg Dolny (18 meczów i 6 goli), a po wycofaniu tej drużyny z III ligi trafił do KP Polkowice. Wiosną w Polkowicach był rezerwowym, ale w Żmigrodzie znów może wpłynąć na „szersze” wody.

 

Damian Celuch

  • Ślęza Wrocław – Piast Żmigród

26-letni pomocnik był w zeszłym sezonie podstawowym zawodnikiem Ślęzy Wrocław. W tym czasie strzelił 6 goli.

 

Maciej Firlej

  • Karkonosze Jelenia Góra – Ślęza Wrocław

20-letni pomocnik był najlepszym zawodnikiem (i strzelcem – 16 goli w sezonie) Karkonoszy Jelenia Góra w ubiegłym sezonie. Niestety, spadł z tym zespołem do IV ligi.

 

Mateusz Jaros

  • Polonia-Stal Świdnica – Olimpia Kowary (wypożyczenie)

23-letni pomocnik był w poprzednim sezonie podstawowym zawodnikiem Polonii-Stali Świdnica. Po spadku świdniczan do IV ligi zostanie na III-ligowym froncie w barwach Olimpii.

 

Paweł Tobiasz

  • Polonia-Stal Świdnica – Górnik Wałbrzych

Doświadczony, 29-letni pomocnik dwa ostatnie sezony w Świdnicy miał więcej niż przyzwoite. Powinien być wzmocnieniem Górnika, którego opuściło wielu podstawowych piłkarzy.

 

Adrian Łyszczarz

  • FC Wrocław Academy – Śląsk II Wrocław

17-letni Adrian Łyszczarz podpisał trzyletni kontrakt ze Śląskiem Wrocław. Realnie patrząc młody skrzydłowy będzie na co dzień występowało właśnie na boiskach III ligi. Na Oporowską trafił z FC Wrocław Academy Wrocław.

 

Jarosław Krawczyk

  • Sokół Wielka Lipa – Ślęza Wrocław

31-letni bramkarz będzie najbardziej doświadczonym piłkarzem Ślęzy, która będzie najmłodszą ekipą w trzecioligowej stawce. Może być prawdziwą ostoją w zbudowanej w dużej mierze od nowa ekipie Grzegorza Kowalskiego.

 

[socialpoll id=”2375114″ path=”/polls/2375114″ width=”300″]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.