Dolnośląska jedenastka miesiąca. Lipiec 2016

Jedenastka miesiąca – lipiec 2016. Pierwsze podsumowanie miesiąca na Dolnym Śląsku (w ekstraklasie i I lidze) w nowym sezonie.

 

DRUŻYNY TYGODNIA I MIESIĄCA

Drużyna za lipiec jest dość nietypowa. Powstała po ośmiu meczach Zagłębia Lubin (3 w ekstraklasie i 5 w pucharach), po trzech meczach Śląska Wrocław (wszystkie w ekstraklasie) oraz po dwóch Miedzi Legnica i Chrobrego Głogów (po jednym w Pucharze Polski i w I lidze). Dodatkowo jeden mecz (Pogoń – Śląsk) został rozegrany 1 sierpnia, ale z względu na fakt, że kończył o 3. kolejkę Lotto Ekstraklasy, wzięliśmy go pod uwagę.

 

Lipcową jedenastkę miesiąca zdominowali gracze Zagłębia Lubin, co dziwić specjalnie nie może. Znalazło się w niej w sumie 6 podopiecznych Piotra Stokowca (w “18” z rezerwowymi w sumie dziesięciu). Ponadto wyróżniliśmy trzech piłkarzy Śląska Wrocław oraz dwóch Miedzi Legnica.

 

III liga: Dolnośląska jedenastka kolejki (KOLEJKA #1)

W bramce Mariusz Pawełek. Czyste konto w trzech ligowych meczach z ciężkimi rywalami, plus zawodnik meczu z Pogonią. Martin Polacek z Zagłębia w lidze też dobry, ale w pucharach już mniej pewny (choć świetnie bronił z Partizanem).

 

W obronie niemal tradycyjnie Dorde Cotra i Maciej Dąbrowski z Zagłębia. Ten pierwszy to prawdziwe koło zamachowe ataków na lewej flance plus świetny w odbiorze. Dąbrowski żegna się z naszymi zestawieniami, bowiem odchodzi do Legii. Obok niego na środku pewniak ze Śląska – Piotr Celeban, a na prawej stronie Grzegorz Bartczak. Defensor Miedzi zagrał dwa dobre mecze, a w lidze zdobył zwycięską bramkę przeciwko Górnikowi Zabrze.

Parę defensywnych pomocników tworzą Łukasz Piątek z Zagłębia oraz Felipe Goncalves ze Śląska. Pomocnik Miedziowych przyzwyczaił nas do dobrej gry (2 gole w lipcu), za to Portugalczyk mocno zaskoczył na plus. A podobno ma być jeszcze lepszy.

 

Na pozycji nr 10 stary dobry znajomy, czyli Filip Starzyński. Figo zagrał dopiero 130 minut “po powrocie” do Zagłębia, a już ma na koncie 2 gole i asystę. Na skrzydłach Krzysztof Janus z Zagłębia (2 gole i 2 asysty w lipcu) oraz Petteri Forsell z Miedzi Legnica. Fin co prawda gra raczej jako dziesiątka, ale może również z powodzeniem biegać po lewym skrzydle (często tam schodzi), stąd taki wybór.

 

W lipcu napastnicy nas nie rozpieszczali. Stawiamy na Krzysztofa Piątka, który zanotował gola i asystę.

 

Piłkarzem miesiąca został Krzysztof Janus – 2 bramki i 2 asysty. Skrzydłowy Zagłębia nie był pierwszym wyborem Piotra Stokowca (grał bardziej wtedy, gdy trener lubinian oszczędzał Arkadiusza Woźniaka na puchary), ale z roli jokera wywiązał się idealnie. Grał nawet lepiej niż wspomniany Woźniak.

 

NIE OTWIERA SIĘ GRAFIKA – KLIKNIJ TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.