IV liga dolnośląska zachód tuż przed startem (SZANSE, SONDA)

IV liga zachód (grupa jeleniogórska-legnicka) rozpoczyna sezon w najbliższy weekend (13/14 sierpnia). Najpierw sprawdziliśmy grupę wschód, teraz czas na grupę zachodnią – w jakiej formie są drużyny, jaki przeprowadziły transfery i o co powalczą w nowym sezonie.

 

Awanse i spadki w sezonie 2016/17 na Dolnym Śląsku

Sezon 2016/17 w IV lidze dolnośląskiej jest wyjątkowy. Ze względu na reformę III ligi (i obawy o spadek wielu drużyn – ostatecznie spadło 5), władze związku, przy akceptacji większości klubów zainteresowanych klubów, zdecydowały, że rozgrywki będą toczyły się w dwóch grupach. Ostatecznie stanęło na podziale wschód (grupa wrocławsko-wałbrzyska) i zachód (grupa jeleniogórsko-legnicka).

 

Nie brakuje głosów, że w wyniku podziału, spadnie (a przy okazji mocno się rozwarstwi) poziom rozgrywek w IV lidze. Grać będą ze sobą w końcu niedawni III-ligowcy i drużyny, które w okręgówce zajęły 3. czy 4. miejsce.

Wszystko o IV lidze zachód – OCENIAMY SZANSE

Czy to słuszne obawy czy na wyrost – przekonamy się, gdy ruszy sezon. Najpierw pod lupę wzięliśmy grupę wschodnią (link powyżej) – teraz bierzemy zachodnią grupę IV ligi. Sprawdzamy w jakiej formie są poszczególne zespoły (sparingi) i jakie poczyniły ruchy kadrowe. Oceniamy szanse w nowym sezonie.

 

O przygotowaniach czwartoligowców z grupy jeleniogórsko-legnickiej można przeczytać na następnej stronie – KLIKNIJ W TEN LINK

 

A kto według Was podbije IV ligę zachodnią? Głosujcie w sondzie poniżej. Można wskazać 3 drużyny.

[socialpoll id=”2379919″ path=”/polls/2379919″ width=”400″]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.