III liga: Czarny weekend dolnośląskich klubów (III LIGA – WYNIKI)

Bez zwycięstwa dolnośląskiej drużyny zakończyły się mecze 3. kolejki w 3. grupie III ligi. Nawet w derbach regionu padł remis. Niestety, tabela III ligi nie wygląda zbyt optymistycznie.

 

III liga: Dolnośląska jedenastka kolejki (#2)

Remis w meczu Lechia Dzierżoniów – Ślęza Wrocław oraz remisy Olimpii Kowary oraz Śląska II Wrocław. To jedyne punkty, które zdobyły nasze drużyny w 3. kolejce  III ligi. Tabela nie przedstawia się zbyt optymistycznie. Cztery ostatnie miejsca zajmują drużyny z naszego regionu. Najlepsza z nich – Miedź II Legnica – zajmuje 8. miejsce.

 

Właściwie potwierdzają się typy sprzed sezonu, gdy trenerzy zapowiadali, że spodziewają się ciężkich rozgrywek. I tego, że ton będą im nadawały drużyny ze Śląska, a zwłaszcza Bielska-Białej. I właściwie wszystko się zgadza. Dodatkowo sezon świetnie rozpoczął beniaminek z Brzegu, który po trzech kolejkach jest na 1. miejscu.

Wszystko o 3. grupie III ligi

Niestety, nasze drużyny rozpoczęły bardzo kiepsko. Największym zaskoczeniem jest postawa KS-u Polkowice, który był wymieniany w gronie faworytów, a na razie zamyka tabelę z zerowym dorobkiem punktowym. Gra podopiecznych Jarosława Pedryca jest może nieco lepsza, niż wyniki, które osiągają, ale to marne pocieszenie. Bo daleko im do dyspozycji z poprzedniego sezonu.

 

III liga

sobota, 13 sierpnia

  • Śląsk II Wrocław – Górnik II Zabrze 2:2 (1:2). Bramki: Łuczak, Przybylski (k) – Kiklaisz, Lasik – 10 sierpnia
  • KS Polkowice – BKS Stal Bielsko-Biała 1:2 (1:1). Bramki: Kobiela – Szczęsny, Chrapek.
  • Olimpia Kowary – GKS Jastrzębie Zdrój 1:1 (0:0). Bramki: Gałach – Musioł.
  • Lechia Dzierżoniów – Ślęza Wrocław 1:1 (0:0). Bramki: Niedojad – Molski.
  • Piast Żmigród – Stal Brzeg 1:4 (0:2). Bramki:  Niewieściuk – Żegleń, Nowacki, Jaworski, Boczarski.
  • Górnik Wałbrzych – Rekord Bielsko-Biała 0:2 (0:1). Bramki:  Bojdys, Gaudyn.
  • Ruch Zdzieszowice – Pniówek Pawłowice Śląskie 2:1 (1:1)
  • Falubaz Zielona Góra – Skra Częstochowa 2:2 (0:1)

niedziela, 14 sierpnia

  • Unia Turza Śląska – Miedź II Legnica 2:1 (1:0). Bramki: Hanzel, Sikorski – L. Zieliński.

 

III liga. Miejsca dolnośląskich drużyn

MiejsceKlubMeczepunktybramki
8.Miedź II Legnica346:4
10.Piast Żmigród344:6
11. Ślęza Wrocław342:4
13.Olimpia Kowary324:5
15. Śląsk II Wrocław314:7
16.Górnik Wałbrzych312:6
17.Lechia Dzierżoniów311:6
18.KS Polkowice303:8

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.