Hojny PZPN. Opłaty za sędziów i kamery dla klubów III ligi

PZPN wspomoże kluby III ligi. Zapłaci za sędziów oraz zakupi dla wszystkich klubów kamery, aby mogły nagrywać swoje spotkania ligowe.

 

Stadion Kuźni zamknięty. Piłkarze Odry zdyskwalifikowani

O sprawie informuje na facebooku Marek Łukiewski, prezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej. „Dobra wiadomość dla klubów III ligi. Od rundy wiosennej obecnego sezonu 2016/17 PZPN przejmie na siebie koszty obsady sędziów na tym szczeblu rozgrywkowym” – napisał Łukiewski.

 

Do końca nie wiadomo, co oznacza termin „koszty obsady sędziów”, ale wydaje się, że chodzi po prostu o płacenie sędziom ryczałtów za mecze.

 

III liga: Dolnośląska jedenastka kolejki (# 6)

Taką propozycję przedstawił prezes PZPN Zbigniew Boniek na na poniedziałkowym spotkaniu prezesów wojewódzkich Związków Piłki Nożnej. We wtorek, 30 sierpnia „klepnął” ją zarząd PZPN podejmując uchwałę w tej sprawie.

 

Na tym nie koniec dobrych wiadomości dla trzecioligowców. PZPN zakupił również kamery dla klubów. Od rundy wiosennej każdy klub III ligi będzie zobligowany do nagrywania własnych meczów ligowych. Ma to służyć m.in. temu, by dodatkowej weryfikacji mogli zostać poddani sędziowie, a kluby miały dostęp do bazy meczów bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

 

To z pewnością dobre wieści dla naszych trzecioligowców. Przypomnijmy, że w tej klasie rozgrywkowej z naszego regionu grają Ślęza Wrocław, Piast Żmigród, Olimpia Kowary, Górnik Wałbrzych, Lechia Dzierżoniów, KS Polkowice, a także Śląsk II Wrocław oraz Miedź II Legnica. Choć szczerze mówiąc nie wiem, czy dwa ostanie kluby załapią się na tą pomoc. Z jednej strony są drużynami grającymi w III lidze, ale jednak klub jako taki ma pierwszą drużynę w wyższej klasie. To się okaże, jak poznamy treść wspomnianej uchwały zarządu PZPN.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.