Drużyna miesiąca w III lidze. Podsumowanie sierpnia 2016

Drużyna miesiąca w III lidze – podsumowujemy sierpień 2016 w III lidze. Zobaczcie, którzy gracze z dolnośląskich zespołów trafili do naszej drużyny.

 

III liga: Dolnośląska jedenastka kolejki (# 6)

Początek września to najwyższy czas na podsumowanie pierwszego miesiąca, czyli sierpnia, na boiskach III ligi. Za nami aż 6 kolejek, ale trzeba pamiętać, że pierwsza odbyła się w ostatni weekend lipca. Z oczywistych względów uwzględniamy ją dopiero teraz, przy okazji tworzenia trzecioligowej drużyny sierpnia 2016.

 

Z pewnością był to ciężki miesiąc dla dolnośląskich zespołów. Zresztą najlepiej pokazuje to tabela – na pięciu miejscach spadkowych są aż cztery drużyny z naszego regionu, a Olimpia Kowary uciekła stąd dzięki zwycięstwu w ostatniej kolejce. Co więcej, aż trzy nasze drużyny nie wygrały jeszcze meczu. To najlepiej pokazuje, że obawy sprzed sezonu w nowej formule w pełni się sprawdzają.

 

3. GRUPA III LIGI – WIĘCEJ WIADOMOŚCI

Jeszcze jedna rzecz mocno rzuca się w oczy. Nasze ekipy tracą bardzo dużo goli. Niemal wszystkie straciły dotąd 10 i więcej goli. Tylko licznik Miedzi II stanął na 9 wpuszczonych bramkach. Na szczęście, większość również sporo strzela. Daje to nadzieję, że gdy uda się uszczelnić defensywę we Wrocławiu, Dzierżoniowie czy Żmigrodzie – powinno być łatwiej o ligowe punkty.

 

Poniżej po raz pierwszy prezentujemy dolnośląską drużynę miesiąca w III lidze. Powstała ona na podstawie jedenastek kolejki, ale nie tylko. Pod uwagę braliśmy również wpływ poszczególnych zawodników na wyniki drużyny. W naszym zestawieniu najwięcej przedstawicieli mają Miedź II i Ślęza, co nie może dziwić biorąc pod uwagę choćby ligową tabelę.

3 liga druzyna sierpien2016

Dolnośląska drużyna miesiąca w III lidze

 

Piłkarz miesiąca: Dawid Molski.

Choć to nominalny obrońca, gdy w meczu Śląsk II  – Ślęza został przesunięty do ataku, strzelił dwa gole. W sumie w sierpniu 3 razy trafił do bramki rywali i za każdym razem były to decydujące gole o punktach dla żółto-czerwonych (1:1 ze Lechią oraz 5:4 ze Śląskiem II). Dołożył również dwie asysty.

 

[league_table 3027]

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.