IV liga zachód: Pogromy na zachodzie (6. KOLEJKA, WYNIKI, TABELA)

6. kolejka IV ligi dolnośląskiej zachód. Znów ostre strzelanie zafundowały nam niektóre drużyny. Oto wyniki 6. kolejki IV ligi zachód oraz aktualna tabela i klasyfikacja strzelców.

Dolnośląski Złoty But 2016/17. Oto najlepsi strzelcy w regionie (NOTOWANIE nr 1)

Przed tygodniem 8:0, tym razem 7:0. Gracze Orli Wąsosz na skuteczność nie mogą narzekać. Tym razem bolesnie przekonali się o tym w Warci Bolesławieckiej. Łupem bramowym podzielili się Robert Sobieraj i Konrad Węglarz, którzy zaliczyli po hat tricku oraz Piotr Możdrzech. Dla Węglarza było to drugi hat trick w kolejnym meczu.

Tymczasem dla rezerw Zagłębia mecz z Apisem był drugim z rzędu z sześcioma golami na koncie. Trudno się dziwić, skoro w składzie Miedziowych zagrali m.in. dwaj zawodnicy z I drużyny Deimantas Petravicius oraz Adam Buksa, którzy strzelili po golu. Ponadto trafiali Kacper Szymankiewicz, Artur Siemaszko oraz Patryk Mucha dwa razy.

IV liga wschód: Lider nie zwalnia tempa (6. KOLEJKA, WYNIKI, TABELA)

Również wysoko, bo 5:0, AKS Strzegom pokonał Lotnika Jeżów Sudecki. Łupem bramkowym podzielili się bracia Wasilewscy – Marcin i Adma (dwa gole) – oraz Dawidowie Domaradzki i Krzyżanowski. Skromniej, ale również pewnie, wygrał lider ze Szczedrzykowic. Orkan wygrał w Bogatyni z Granicą 2:0.

Tymczasem w hicie sobotnich meczów grupy zachodniej Stal Chocianów podzieliła się punktami z AKS-em Strzegom 1:1. Goście prowadzili od 8 min. i mieli jeszcze kilka okazji na podwyższenie rezultatu (m.in. dwa słupki), ale ostatecznie tylko zremisowali.

W niedzielę strzelecką formę podtrzymały rezerwy Zagłębia Lubin, które w Wykrotach pokonały Piasta 6:1. W drugim niedzielnym meczu lider, Orkan Szczedrzykowice pokonał Karkonosze Jelenia Góra 1:0

Ciekawy mecz zobaczyli kibice w Jeleniej Górze. Karkonosze do przerwy przegrywał z Nysą po golu Macieja Machowskiego. Losy meczu po zmianie stron odmienili Paweł Pytel oraz Michał Szramowiat i to gospodarze cieszyli się na koniec z 3 punktów.

Również 2:1 wygrał Zamet. Pierwsze zwycięstwo w sezonie przemkowianie odnieśli w spotkaniu z Piastem Wykroty.  Gospodarze prowadzili po trafieniu Bartosza Drabika, ale na nie odpowiedział Bartosz Kojder. Gola na wagę zwycięstwa zaraz po przerwie zdobył  Tomasz Pilarek.

Na brak emocji nie mogli narzekać kibice w Chocianowie. Mimo że Stal prowadziła już 2:0 (strzelali  Marek Sałata i Radosław Czerep), spotkanie zakończyło się remisem 2:2. Gole dla beniaminka z Grębocic zdobyli  Mariusz Smoliński oraz Patryk Duda.

Mocnym akcentem zakończyła się 6. kolejka podczas niedzielnego meczu w Głogowie. Chrobry II w 70 min. strzelił gola na 2:1 w spotkaniu z Włókniarzem Mirsk. A jednak przegrał – bo goście w dwie minuty odpowiedzieli. Ostarecznie wygrali 3:2. Bramki strzelali: Dominik Suchora i Kamil Łętkowski dla gospodarzy oraz Jakub Dasiak, Damian Popiel oraz Bartosz Morzecki dla gości.

IV liga zachód: 6. kolejka

• AKS Strzegom – Lotnik Jeżów Sudecki 5:0 (2:0)
  • Karkonosze Jelenia Góra – Nysa Zgorzelec 2:1 (0:1)
  • Granica Bogatynia – Orkan Szczedrzykowice 0:2