Niespodzianka pod Jasną Górą. Górnik w końcu wygrywa

W końcu! Górnik Wałbrzych wygrał pierwszy mecz w III lidze. W zaległym spotkaniu wałbrzyszanie wygrali na wyjeździe ze Skrą Częstochowa 2:0 i opuścili ostatnie miejsce w tabeli.

 

III liga: Dolnośląska jedenastka kolejki (# 9)

Przed dzisiejszym meczem Skra Częstochowa była na 4. miejscu w tabeli i była zdecydowanym faworytem zaległego spotkania, które pierwotnie miało się odbyć 17 sierpnia. Górnik jechał pod Jasną Górę jako czerwona latarnia tabeli, bez zwycięstwa i jednym punkcikiem zdobytym na wyjeździe.

 

Tym razem szczęście (i umiejętności) były po stronie gości. Już w 4 minucie gola dla Górnika zdobył Mateusz Sobiesierski. Po zmianie stron znów przyjezdni użądli Skrę, a konkretnie na listę strzelców wpisał się Marcin Morawski w 54 min. W całym meczu “więcej z gry” mieli może gospodarze, ale to górnicy w końcu byli skuteczniejsi.

 

Rusza Region’s Cup. Transmisje meczów Polaków w TV i internecie

Dzięki wygranej Górnik opuścił ostatnie miejsce w tabeli.  Co prawda ma tyle samo punktów co Falubaz i Śląsk II, ale zielonogórzan i wrocławian wyprzedzili lepszym bilansem bramek.

 

Przypomnijmy, że podczas weekendu III liga pauzuje ze względu na UEFA Region’s Cup, w którym uczestniczy reprezentacja Dolnego Śląska. Gra w niej wielu naszych trzecioligowców, a mecze rozgrywane są w Legnicy i Polkowicach.

 

To okazja właśnie, by nadrobić zaległości. Oprócz dzisiejszego meczu, w sobotę odbędą się dwa spotkania, które nie odbyły się w pierwotnym terminie: Unia Turza Śląska – BKS Stal Bielsko-Biała oraz Pniówek Pawłowice Śląskie – Falubaz Zielona Góra.

 

[league_table 3027]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.