Dolnośląska jedenastka miesiąca. Wrzesień 2016

Jedenastka miesiąca – wrzesień 2016. Oto trzecie podsumowanie miesiąca na Dolnym Śląsku w sezonie 2016/17 na boiskach ekstraklasy i I ligi. Sprawdźcie, kto tym razem trafił do naszej jedenastki miesiąca.

 

DRUŻYNY TYGODNIA I MIESIĄCA

Początek października to ostatni moment na ogłoszenie naszej jedenastki września. Powstała ona po czterech meczach Zagłębia Lubin (4 w ekstraklasie) i Śląska Wrocław (3 w ekstraklasie i 1 PP) oraz po pięciu spotkaniach Miedzi Legnica (wszystkie w I lidze) i czterech Chrobrego Głogów (wszystkie w I lidze).

 

Po raz pierwszy w historii (a więc od początku roku) naszego zestawienia zdarzyło się, że nie ma w jedenastce zawodnika Śląska Wrocław, a w szerokiej kadrze (wraz z rezerwą) jest tylko jeden. To Kamil Biliński, jedyny jaśniejszy punkt Śląska we wrześniu. Trudno jednak, żeby było inaczej skoro wrocławianie byli najgorszą drużyną września w ekstraklasie.

 

Dramat na skrzydłach Śląska? W co gra trener Rumak?

Tym razem najwięcej zawodników w drużynie – po czterech – mają Zagłębie Lubin i Miedź Legnica. Legniczanie świetnie rozpoczęli wrzesień od dwóch wygranych, ale potem przyszła seria trzech remisów. Punktów mogło być więc trochę więcej, ale 9 oczek w 5 meczach to przyzwoity wynik.

 

Drużyny z Zagłębia Miedziowego grały w ostatnim miesiącu w kratkę, ale najważniejsze, że w końcu (dotyczy to zwłaszcza Chrobrego) zaczęły wygrywać.

 

Piłkarzem miesiąca został Krzysztof Janus – 2 bramki i 3 asysty. Dobrej oceny Janusa nie zmienia nawet fakt, że dwa gole padły po rzutach karnych, w końcu pewne wykonywanie jedenastek to też ważna umiejętność.

 

dru-5c-c5-bcyna_15940809_24453f7b5f81f2b78cbe2e2377ad5a47494b0894

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *