Paweł Żelem nie będzie prezesem Śląska Wrocław

Paweł Żelem wkrótce zostanie odwołany z funkcji prezesa Śląska Wrocław. Tak zdecydowało miasto, czyli większościowy akcjonariusz klubu. Kto zostanie jego następcą?

 

Zagłębie pokazało Śląskowi jak to się robi

Przed nami walne zgromadzenie akcjonariuszy Śląska oraz posiedzenie rady nadzorczej. Wtedy zapadnie formalnie decyzja o odwołaniu Żelema. Najpierw spotkał się z nim prezydent Rafał Dutkiewicz. Potem oświadczył, że misja Żelema jako szefa klubu dobiega końca.

 

– Bardzo dziękuję mu za pracę na rzecz WKS-u. Mam nadzieję, że zmiana ta przyniesie dobry czas dla wrocławskiej drużyny. Śląsk potrzebuje nowej energii, nowego spojrzenia na klub i jego funkcjonowanie w przestrzeni miejskiej – powiedział Rafał Dutkiewicz.

 

Powołanie nowego prezesa nastąpi w ciągu kilku tygodni. Po zmianach Paweł Żelem pozostanie w zarządzie spółki. Ponadto do rady nadzorczej powołany zostanie mecenas Jacek Masiota, znany adwokat specjalizujący się m.in. w prawie sportowym, doktor nauk ekonomicznych, były członek zarządu PZPN.

 

Według Przeglądu Sportowego, powołanie Masioty może być związane z poszukiwaniem nowego właściciela, który wraz z doświadczonym prawnikiem miałby “poukładać” Śląsk na nowo.

 

źródło: materiał prasowy UM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.