Drużyna miesiąca w III lidze – październik 2016

Drużyna miesiąca w III lidze – październik 2016. To już trzecie – i przedostatnie – w tym roku podsumowanie dokonań dolnośląskich piłkarzy na boiskach III ligi. Zobaczcie, którzy gracze z naszych zespołów trafili do jedenastki miesiąca.

 

Derby Śląsk – Zagłębie. Kto wygra mecz? (PORÓWNANIE)

W październiku trzecioligowcy rozegrali aż pięć kolejek. Drużynowo najlepszy z dolnośląskich zespołów był Śląsk II. Wrocławianie w tabeli października zajęli 3. miejsce, zdobyli w tym czasie 11 punktów i mogą pochwalić się świetnym bilansem bramkowym (zwłaszcza w defensywie) 6:1. Nic dziwnego więc, że podopieczni Arkadiusza Batora zdominowali naszą drużynę miesiąca – znalazło się w niej ich aż czterech.

 

Pozostałych siedem miejsc zajęli gracze… siedmiu pozostałych drużyn – po jednym z każdego klubu. Co ciekawe, największy problem był z wyborem napastnika, bowiem w październiku nie imponowali oni formą strzelecką. Ostatecznie wybór padł na młodego napastnika Ślęzy, który jako jedyny z graczy z pierwszej linii zdobył w październiku dwie bramki.

III liga: Dolnośląska jedenastka kolejki (# 14)

Wielu kandydatów, znacznie więcej niż miejsc, było za to w pomocy. Ostatecznie postawiłem na graczy, których widać na grafice poniżej. Dolnośląska drużyna października w III lidze powstała głównie na podstawie jedenastek, które wybieram po każdej kolejce –  ale nie tylko. Pod uwagę brałem również wpływ poszczególnych zawodników na wyniki swojej drużyny.

 

Dolnośląska drużyna października w III lidze

3-liga-druzyna-pazdziernika2016

Piłkarz miesiąca: Damian Celuch.

 

Damian Celuch był już jednym z kandydatów do miana piłkarza września, ale ostatecznie wybór padł na Mateusza Kluzka ze Ślęzy. Tym razem pomocnik Piasta Żmigród rywalizował z Maciejem Matusikiem ze Śląska II i Mateuszem Baszakiem z Olimpii Kowary. Ostatecznie postawiłem na Celucha – strzelca 4 goli dla ekipy ze Żmigrodu. To w dużej mierze właśnie jemu Piast zawdzięcza większość punktów, które zdobył w październiku.

 

[league_table 3027]

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.