MKP Wołów zwolnił trenera

MKP Wołów bez trenera. Po trzech porażkach z rzędu Krystian Januszewski został zwolniony z funkcji trenera pierwszego zespołu beniaminka IV ligi. Jego następcę poznamy 14 listopada.

 

IV liga wschód: Gać traci punkty, Wołów trenera (14. KOLEJKA)

Ta dymisja wisiała na włosku. Być może doszłoby do niej nawet, jeśli MKP wygrałby w sobotę z Sokołem Wielka Lipa. Tak się jednak nie stało, bo beniaminek uległ 1:3.

 

Była to trzecia z rzędu, a piąta w sześciu ostatnich meczach, przegrana beniaminka. MKP może się również “pochwalić” niechlubną serią meczów bez wygranej na własnym boisku. W IV lidze wołowianie na własnym obiekcie 5 razy przegrali i 2 razy zremisowali. To nie mogła się dobrze skończyć dla szkoleniowca.

 

IV liga wschód: Zmiana trenera w Kobierzycach

Po porażce z Sokołem, zarząd klubu wydał oświadczenie, w którym poinformował o zwolnieniu Krystiana Januszewskiego. Czytamy w nim, że decyzja była spowodowana brakiem “satysfakcjonujących wyników pierwszego zespołu, a także ze względu na brak odpowiedniej dyscypliny wśród zawodników”. Od dłuższego czasu z Wołowa dochodziły informacje, że trener nie panuje nad zawodnikami, a jeden z piłkarzy atmosferę w zespole podsumował – “ferment”.

 

Januszewski prowadził wołowian przez ponad dwa lata. W tym czasie awansował z A klasy do okręgówki, a następnie do wschodniej grupy IV ligi. Początek sezonu pod jego wodza był również bardziej niż udany. Jesienią byo już jednak znacznie gorzej.

 

Nowego szkoleniowca MKP poznamy w poniedziałek, 14 listopada. Pod jego wodzą beniaminek zagra jesienią jeden mecz – na boisku innego beniaminka – Sokoła Marcinkowice. Przede wszystkim nowy trener będzie musiał przygotować zespół do rundy wiosennej, kiedy odbędzie się decydująca batalia o utrzymanie się w IV lidze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.