Connect with us

Wrocław

Lewy nie zagra, kibice marudzą… Na taras widokowy z nimi!

Published

on

Lewandowski nie zagra Polska Słowenia

Mecz Polska ? Słowenia we Wrocławiu bez największych gwiazd reprezentacji Polski, w tym Roberta Lewandowskiego. A to oznacza narzekania części kibiców z jednej strony, oraz pouczanie ich przez dziennikarz – z drugiej. Trąci to hipokryzją.

 

Polska ? Słowenia transmisja na żywo

?Robert Lewandowski, Łukasz Piszczek oraz Kamil Glik opuścili zgrupowanie reprezentacji Polski, która we Wrocławiu przygotowuje się do towarzyskiego meczu ze Słowenią. Decyzja selekcjonera Adama Nawałki została podjęta po analizie raportu medycznego i rozmowach z zawodnikami? – brzmi komunikat na oficjalnej stronie PZPN.

 

To oznacza, że komplet widzów, którzy zjawią się w poniedziałek na stadionie we Wrocławiu, nie zobaczą największych gwiazd. Zresztą nie jest powiedziane, że inni ? m.in. Grzegorz Krychowiak, Piotr Zieliński czy Kuba Błaszczykowski ? podniosą się z ławki rezerwowych.

 

Polska ? Szwajcaria w Polkowicach. Grało trzech naszych

Prawda jest jednak taka, że to było niemal pewne od początku. W spotkaniu towarzyskim kończącym ciężki rok dla reprezentacji będą sprawdzani dublerzy i zawodnicy, którzy na co dzień są mniej obciążeni, a nie ci, którzy mają najwięcej gier w nogach.

 

Decyzja Adama Nawałki jest tym bardziej zrozumiała (i słuszna!), że cała trójka mocno walczyła w trudnym meczu z Rumunią. Robert Lewandowski był mocno kopany przez rywali, a na dodatek obok niego wybuchła petarda.

 

Dlatego decyzja selekcjonera nie może dziwić, co więcej – można było się jej spodziewać. Inna sprawa, że niemal pewne było, że część kibiców, którzy kupili bilety na mecz we Wrocławiu, będzie niezadowolona. Cóż, takie prawo kibica?

 

Oczywiste jest, że fani powinni chodzić na mecze reprezentacji, a nie na konkretnych zawodników. Zresztą zdecydowana większość pewnie tak właśnie robi, a ?dąsy? są niejako przy okazji. Dla niektórych bowiem takie spotkanie, to jedyna okazja być może w życiu zobaczenie na żywo Lewego. Dlatego czytając opinie zawiedzionych kibiców raczej się uśmiecham, ale nie mam im tego za złe. Nie są kibicami gorszego sortu, tylko dlatego, że chcieliby zobaczyć swoich idoli.

 

Co ciekawe, wielu dziennikarzy uważa inaczej. Wśród nich jest na przykład Michał Pol, którego skądinąd cenię. Ten tweet jednak jest niefajny…

 

Dlaczego? Oczywiście pan Michał może tak uważać. Gdyby to napisał zwykły kibic nie miałbym uwag. Jednak pan Michał  reprezentuje media, które na gwiazdach reprezentacji – zwłaszcza Robercie Lewandowskim – potrafią jechać non stop. Nie tylko jak dobrze gra i strzela, nawet jak… niewiele robi. Nic tak nie sprzeda gazety i nie skłoni do klikania w internecie jak Lewy. Więc grzeją Przeglądy, Fakty i inne media Onet-RASP Lewym niemiłosiernie…

 

Zaraz, zaraz… przecież są też inni reprezentanci. Czemu Michał Pol nie każe w mediach przez siebie zarządzanych pisać tyle o Sadloku i Mączyńskim co o Lewym?  Nie sprzedadzą się? To czemu się dziwi, że kibice – nawet Janusze – chcieliby zobaczyć Lewego na żywo.

 

Trąci to hipokryzją panie Michale. Najpierw robicie wiele, żeby nakręcić kibiców na Lewego, troszkę przy tym zarobić, a potem wysyłacie ich na taras widokowy…

 

fot.pzpn.pl

 

A klasa

Trener szuka klubu we Wrocławiu lub okolicach miasta

Published

on

Trener szuka drużyny do poprowadzenia w A lub B klasie we Wrocławiu albo okolicach miasta.

 

Beniaminek wrocławskiej A klasy szuka zawodników i zaprasza na treningi

Trener szuka drużyny seniorów występującej w A klasie lub B klasie we Wrocławiu albo okolicach miasta. Zainteresowane kluby mogą kontaktować się pod nr tel. 721 663 758.

 

Continue Reading

A klasa

Beniaminek wrocławskiej A klasy szuka zawodników i zaprasza na treningi

Published

on

drużyna szuka zawodników

Wratislavia II Wrocław, beniaminek A klasy, poszukuje zawodników i zaprasza na treningi otwarte.

 

Sześciu zawodników opuszcza wicemistrza okręgówki. W tym najlepszy strzelec

Wratislavia II Wrocław zaprasza na trening otwarty, który odbędzie się we wrotek, 23 lipca, przy ul. Dembowskiego 6/8. – Osoby zainteresowane sprawdzeniem się również na kolejnych treningach i meczach kontrolnych zapraszamy do kontaktu z trenerem Sławkiem Maczugą pod nr tel. 504 545 132 – informuje Wratislavia.

 

Klub posiada również zespół w lidze okręgowej. Osoby wyróżniające się mają możliwość treningów z pierwszym zespołem, jak również gry w oficjalnych meczach.

Continue Reading

Wrocław

Drużyna z wrocławskiej B klasy szuka sparingpartnerów

Published

on

sparinpartnerzy poszukiwani

Odra Kotowice, drużyna z wrocławskiej B klasy, szuka sparingpartnerów.

 

Już oficjalnie. Nowy trener wicemistrza IV ligi

B-klasowa Odra Kotowice szuka sparingpartnerów w dwóch terminach – na 11 i 18 sierpnia. – Mamy sędziego na mecz i boisko. Proszę dzwonić pod nr tel. 512 087 569. Możemy również dojechać do rywala 20 km od Wrocławia – informuje klub z Kotowic.

 

Continue Reading

IV liga

Jeszcze młody, a już całkiem doświadczony. Nowy napastnik w Sułowie

Published

on

fot. Barycz Sułów

Filip Michalski został nowym zawodnikiem IV-ligowej Baryczy Sułów. 21-letni napastnik ma na koncie sporo meczów w II i III lidze.

 

Sześciu zawodników opuszcza wicemistrza okręgówki. W tym najlepszy strzelec

Filip Michalski pochodzi z Oławy, ale jest wychowankiem FC Wrocław Academy. Później grał w juniorach Śląska Wrocław w Centralnej Ligi Juniorów, a następnie przeniósł się do rezerw WKS-u. Po trzech latach trafił do II-ligowego Sokoła Ostróda, a po roku do III-ligowej Ślęzy Wrocław. W sumie 21-latek rozegrał ponad 80 meczów na poziomie II i III ligi.

 

Wierzymy, że Michalski będzie dużym wzmocnieniem naszej drużyny i kolejnym ważnym zawodnikiem zespołu, a jego duży potencjał rozwinie się w Dumie Doliny Baryczy – czytamy na profilu Baryczy na Facebooku.

Continue Reading

Śląsk

Śląsk poznał potencjalnych rywali w III rundzie eliminacji Ligi Konferencji

Published

on

Śląsk Wrocław UEFA Conference League

Śląsk Wrocław poznał potencjalnych rywali w III rundzie eliminacyjnej Ligi Konferencji. Jeśli wrocławianie przejdą Riga FC, zmierzą się ze zwycięskim zespołem z pary FC St. Gallen – Toboł.

 

Miał być turniej, ostatecznie o finałach EURO amatorów zdecyduje jeden mecz

W środę, 24 lipca, Śląsk Wrocław zmierzy się w pierwszym meczu II rundy eliminacyjnej Ligi Konferencji z zespołem Riga FC. Pierwsze spotkanie odbędzie się na wyjeździe, a rewanż zostanie rozegramy w czwartek, 1 sierpnia, na Tarczyński Arenie Wrocław (początek o godz. 20:30).

 

Jeśli wrocławianie przejdą Łotyszy, to w III rundzie eliminacji do Ligi Konferencji zagrają ze zwycięskim zespołem z pary FC St. Gallen (Szwajcaria) – Toboł (Kazachstan).

Continue Reading

Okręgówka

Sześciu zawodników opuszcza wicemistrza okręgówki. W tym najlepszy strzelec

Published

on

Sześciu zawodników opuszcza MKP Wołów, wicemistrza wrocławskiej okręgówki w poprzednim sezonie.

 

Wicemistrz wrocławskiej okręgówki ma nowego trenera

MKP Wołów pod wodzą nowego trenera Pawła Troniny przygotowuje się do nowego sezonu we wrocławskiej okręgówce. W ekipie wicemistrza z poprzednich rozgrywek zabraknie sześciu zawodników.

Okresu przygotowawczego z zespołem seniorów nie rozpoczęli następujący zawodnicy: Krzysztof Dziwer, Jakub Faustyniak, Marek Gacek (przeszedł do Rokity Brzeg Dolny – przyp. red.), Kacper Głowieńkowski, Łukasz Szmajda i Gabriel Wiktorowski. Wszystkim wymienionym serdecznie dziękujemy za reprezentowanie barw naszego klubu i wkład sportowy, który wnieśli w rozwój naszego klubu. Panowie, życzymy Wam zdrowia i powodzenia na boisku – poinformował klub z Wołowa.

 

Wśród zawodników opuszczających zespół znalazł się więc również najlepszy strzelec z poprzedniego sezonu Kacper Głowieńkowski, który w 28 meczach strzelił 28 goli. Ma on trafić do jednego z klubów IV ligi.

Ponadto z powodu kontuzji nadal nie trenuje Oskar Juwa, a Oskar Bednarz jest sprawdzany przez zespół z wyższej ligi. – O tym, czy zobaczymy ich w barwach MKP w nadchodzącym sezonie poinformujemy w kolejnych postach – dodał MKP.

Continue Reading

To się czyta