Connect with us

IV liga

IV liga wschód: Remontada Wołowa. Z 0:3 na 5:3! (15. KOLEJKA)

Published

on

30 kolejka Saltex IV liga wschód

15. kolejka IV ligi dolnośląskiej wschód. Ostatnie kolejka obfitowała w bramki i emocje. Oto wyniki 15. kolejki IV ligi wschód oraz aktualna tabela.

 

Pijany sędzia na meczu okręgówki

W ostatniej kolejce na jesień nie grał lider, Foto-Higiena Gać, którego mecz z Victorią Świebodzice został przełożony na 14 marca przyszłego roku. Powodem był kiepski stan murawy w Gaci. Pozostałe mecze odbyły się bez przeszkód. Wicelider ze Świdnicy nie bez kłopotów pokonał outsidera z Sadkowa 1:0. Gola na wagę trzech punktów zdobył Eryk Klemiński. Goście przy stanie 0:0 nie strzelili rzutu karnego.

 

Zimę na pudle, na trzecim miejscu, spędzi sensacyjny beniaminek z Goszcza. W ostatniej kolejce Wiwa wygrała w Kątach Wrocławskich 4:1. Trzy gole dla gości zdobył Mateusz Moskwa, jednego dołożył Szymon Rusiecki. Honorowe trafienie dla Bystrzycy zanotował Bartosz Stępień.

 

MKP Wołów zwolnił trenera. Kto następcą?

Największe emocje z pewnością były w Marcinkowicach. Marzący o wydostaniu się ze strefy spadkowej Sokół grał z MKP Wołów. Goście przegrali trzy mecze z rzędu, co posadą przypłacił trener Krystian Januszewski. I do przerwy meczu w Marcinkowicach wydawało się, że gospodarze w końcu wygrają. W 35 min. prowadzili już 3:0 po golach Arkadiusza Synówki, Dennisa Gordzielika oraz Rafała Kohuta. Później nastąpiło coś, co można opisać popularnym ostatnio określeniem – remontada. Gracze MKP zdobyli pięć goli i wygrali całe spotkanie. Bramki zdobyli: Adrian Marcinkowski – 3, Kamil Ramiączek oraz Patryk Lofek.

 

Ostre strzelanie urządzili sobie piłkarze z Wielkiej Lipy i Oleśnicy. Sokół wygrał 6:1 z Karoliną Jaworzyna Śl. i było to trzecie z rzędu zwycięstwo podopiecznych Marcina Foltyna. Gola dla gospodarzy zdobywali: Łukasz Deneka, Marcin Pruchnicki, Kamil Pyzłowski, Filip Bienkiewicz, Adam Andrusiak i Maciej Jurkowski. Dla go Mateusz Ptak.

 

Pogoń natomiast wygrała na wyjeździe z Orłem Ząbkowice Śląskie 5:1. Bramkę dla gospodarzy zdobył Szymon Krocz, a dla oleśniczan trafiali: Marcin Koselski, Karol Siódmiak – 2,  Piotr Kotwa oraz Adrian Miodek.

 

Podobnie jak w Wołowie, również w Kobierzycach po zmianie trenera drużyna zaczęła wygrywać. GKS wygrał przed tygodniem pod wodzą grającego trenera Macieja Bilskiego, wygrał i w ostatniej kolejce z Unią Bardo 3:1. Do przerwy był remis 1:1, ale po zmianie stron gospodarze przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę (gole Kacper Rokicki – 2, Michał Ociesa oraz Marcin Małozięć).

 

W ostatnim meczu kolejki padł jedyny remis. Piast Nowa Ruda zremisował z Bielawianką 2:2 tracąc zwycięstwo w ostatniej minucie meczu. Bramki: Krzysztof Mika, Patryk Kołat oraz Daniel Chęciński i Kamil Lechocki.

 

IV liga wschód: 15. kolejka

  • Piast Nowa Ruda – Bielawianka Bielawa 2:2
  • Orzeł Ząbkowice Śląskie – Pogoń Oleśnica 1:5
  • Sokół Wielka Lipa – Karolina Jaworzyna Śląska 6:1
  • Sokół Marcinkowice – MKP Wołów 3:5
  • Polonia-Stal Świdnica – Orzeł Sadowice 1:0
  • GKS Kobierzyce – Unia Bardo 3:1
  • Bystrzyca Kąty Wrocławskie – Wiwa Goszcz 1:4
  • Foto-Higiena Gać – Victoria Świebodzice – przełożony na 11 marca

 

[league_table 2920]

[socialpoll id=”2395506″ path=”/polls/2395506″ width=”400″]

IV liga

Jeszcze młody, a już całkiem doświadczony. Nowy napastnik w Sułowie

Published

on

fot. Barycz Sułów

Filip Michalski został nowym zawodnikiem IV-ligowej Baryczy Sułów. 21-letni napastnik ma na koncie sporo meczów w II i III lidze.

 

Sześciu zawodników opuszcza wicemistrza okręgówki. W tym najlepszy strzelec

Filip Michalski pochodzi z Oławy, ale jest wychowankiem FC Wrocław Academy. Później grał w juniorach Śląska Wrocław w Centralnej Ligi Juniorów, a następnie przeniósł się do rezerw WKS-u. Po trzech latach trafił do II-ligowego Sokoła Ostróda, a po roku do III-ligowej Ślęzy Wrocław. W sumie 21-latek rozegrał ponad 80 meczów na poziomie II i III ligi.

 

Wierzymy, że Michalski będzie dużym wzmocnieniem naszej drużyny i kolejnym ważnym zawodnikiem zespołu, a jego duży potencjał rozwinie się w Dumie Doliny Baryczy – czytamy na profilu Baryczy na Facebooku.

Continue Reading

IV liga

Już oficjalnie. Nowy trener wicemistrza IV ligi

Published

on

fot. Słowianin Wolibórz/własne

Zbigniew Soczewski trenerem Słowianina Wolibórz, wicelidera IV ligi w poprzednim sezonie. Klub z Woliborza oficjalnie potwierdził to, o czym było wiadomo od kilku tygodni.

 

Powrót skrzydłowego po 14 latach. Duże wzmocnienie Górnika

O przenosinach Zbigniewa Soczewskiego z Bielawianki do Słowianina Wolibórz poinformował ten pierwszy klub już kilka tygodni temu. Teraz – oficjalnie – potwierdził wicemistrz IV ligi w poprzednim sezonie.

Trener Soczewski to były szkoleniowiec Lechii Dzierżoniów, którą przez 8,5 roku z powodzeniem prowadził na poziomie III ligi. Po odejściu z dzierżoniowskiego klubu trafił do Bielawy, gdzie najpierw został koordynatorem i dyrektorem ds. sportowych, a z czasem objął obowiązki trenera pierwszego zespołu. W zeszłym sezonie prowadzona przez niego Bielawianka Bielawa zajęła 2. miejsce w rozgrywkach ligi okręgowej, a w barażu w niesamowitych okolicznościach pokonała Zenit Międzybórz i awansowała do IV ligi dolnośląskiej! Trenerze, witamy Pana w Woliborzu! Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia! – poinformował Słowianin w mediach społecznościowych.

 

Jednocześnie klub z Woliborza pożegnał trenera Daniela Siemińskiego, który objął drużynę we wrześniu ubr., a zawodnicy pod jego wodzą odnieśli 18 zwycięstw oraz zantowali po 4 remisy i porażki. – Trenerowi dziękujemy za pracę w klubie, życzymy zdrowia i trzymamy kciuki! – poinformował Słowianin.

 

Continue Reading

IV liga

Powrót skrzydłowego po 14 latach. Duże wzmocnienie Górnika

Published

on

Górnik Złotoryja zaprezentował pierwszy transfer do klubu. Do zespołu dołączył wychowanek Mateusz Jaros, który wraca do IV-ligowca po 14 latach.

 

Miał być turniej, ostatecznie o finałach EURO amatorów zdecyduje jeden mecz

Zaczynamy od wielkiego powrotu, bowiem Mateusz Jaros czternaście lat temu opuścił szeregi drużyn młodzieżowych Górnika, by teraz zasilić jego pierwszy zespół. Skrzydłowy ostatnio reprezentował trzecioligowe Karkonosze Jelenia Góra, a pierwszą grę kontrolną w naszych barwach okrasił golem – poinformował klub w mediach społecznościowych.

 

Niespełna 31-letni zawodnik w minionym sezonie był podstawowym graczem Karkonoszy. Na swoim koncie ma w sumie ponad 150 meczów w III lidze, a poza zespołem z Jeleniej Góry reprezentował również barwy Olimpii Kowary, Piasta Żmigród czy Stali Brzeg.

Continue Reading

IV liga

Pierwsze pożegnania w IV-ligowym Piastem

Published

on

fot. Piast Żmigród

Z Piastem Żmigród pożegnało się na razie trzech zawodników.

 

Śląsk wzmacnia ofensywę. Hiszpan Arnau Ortiz we Wrocławiu

Piotr Zabielski dołączył do Piasta latem 2022 r. W swoim pierwszym sezonie w Żmigrodzie 24-letni bramkarz rozegrał większość ligowych spotkań. Podobnie było w rundzie jesiennej ubiegłego sezonu w IV lidze. W rundzie wiosennej zawodnik leczył długotrwałą kontuzję i z tego powodu kibice nie mogli zobaczyć go na boisku.

Wołodymyr Pasichnyk trafił do Żmigrodu w lipcu 2023 roku wraz ze swoim bratem Wasylem z Błyskawicy Gać. 23-letni pomocnik rozegrał w barwach Piasta 704 minuty i zaliczył 1 asystę. Kilkukrotnie wystąpił również w meczach ligowych rezerw klubu.

 

Z klubem żegna się również Jakub Pancerz, któremu skończyło się roczne wypożyczenie do Piasta z Polonii Trzebnica. W zeszłym sezonie 21-latek spędził na murawie 408 minut, zdobył 2 bramki oraz zaliczył 4 asysty. Kilkukrotnie wystąpił również w meczach rezerw Piasta.

 

Continue Reading

IV liga

Nowy trener czwartoligowego Moto-Jelcza. Są też inne zmiany

Published

on

nowy trener

Dawid Pożarycki został nowym trenerem czwartoligowego Moto-Jelcza Oława. W klubie doszło również do zmian we władzach.

 

Sparingi lato 2024. Wyniki meczów kontrolnych z tygodnia

Dawid Pożarycki został nowym trenerem Moto-Jelcza Oława, zespołu z dolnośląskiej IV ligi. 33-letni szkoleniowiec ostatnich pięć lat prowadził Burzę Bystrzyca, z którą awansował do klasy okręgowej.

Ponadto w klubie na początku lipca doszło do walnego zebranie członków stowarzyszenia MGKS „Moto-Jelcz” Oława. Podczas spotkania przyjęto rezygnację dotychczasowego prezesa Jarosława Fliśnika, a jego następcą został Bartosz Łuś.

 

Continue Reading

IV liga

Z zaplecza ekstraklasy do IV ligi. Barycz wzmacnia obronę

Published

on

Patryk Caliński

Patryk Caliński, doskonale znany we Wrocławiu obrońca, wrócił na Dolny Śląsk i zasilił IV-ligową Barycz Sułów. Miniony sezon spędził w I-ligowym Zagłębiu Sosnowiec.

 

Były gracz Widzewa, z przeszłością w I lidze. Pierwszy transfer IV-ligowca z Lubania

Patryk Caliński jest wychowankiem FC Wrocław Academy, a później reprezentował barwy Górnika II Zabrze, Ślęzy Wrocław oraz Śląska II Wrocław. Ostatni sezon spędził natomiast w I-ligowym Zagłębiu Sosnowiec. 27-letni obrońca ma na koncie 12 meczów na zapleczu ekstraklasy, 74 spotkania w II lidze oraz 32 mecze w III lidze.

 

Mimo wielu ofert i zainteresowania klubów z wyższych lig, Patryk wybrał wizję i perspektywę rozwoju w naszym klubie – informuje Barycz na swoim profilu na Facebooku, dodając, że w klubie są przekonani, że nowy zawodnik będzie „liderem defensywy, a jego obecność na boisku zapewni spokój całej formacji obronnej”.

Caliński związał się 2-letnim kontraktem z klubem z Sułowa z opcją przedłużenia o rok.

Continue Reading

To się czyta