IV liga wschód: Remontada Wołowa. Z 0:3 na 5:3! (15. KOLEJKA)

15. kolejka IV ligi dolnośląskiej wschód. Ostatnie kolejka obfitowała w bramki i emocje. Oto wyniki 15. kolejki IV ligi wschód oraz aktualna tabela.

Pijany sędzia na meczu okręgówki

W ostatniej kolejce na jesień nie grał lider, Foto-Higiena Gać, którego mecz z Victorią Świebodzice został przełożony na 14 marca przyszłego roku. Powodem był kiepski stan murawy w Gaci. Pozostałe mecze odbyły się bez przeszkód. Wicelider ze Świdnicy nie bez kłopotów pokonał outsidera z Sadkowa 1:0. Gola na wagę trzech punktów zdobył Eryk Klemiński. Goście przy stanie 0:0 nie strzelili rzutu karnego.

Zimę na pudle, na trzecim miejscu, spędzi sensacyjny beniaminek z Goszcza. W ostatniej kolejce Wiwa wygrała w Kątach Wrocławskich 4:1. Trzy gole dla gości zdobył Mateusz Moskwa, jednego dołożył Szymon Rusiecki. Honorowe trafienie dla Bystrzycy zanotował Bartosz Stępień.

MKP Wołów zwolnił trenera. Kto następcą?

Największe emocje z pewnością były w Marcinkowicach. Marzący o wydostaniu się ze strefy spadkowej Sokół grał z MKP Wołów. Goście przegrali trzy mecze z rzędu, co posadą przypłacił trener Krystian Januszewski. I do przerwy meczu w Marcinkowicach wydawało się, że gospodarze w końcu wygrają. W 35 min. prowadzili już 3:0 po golach Arkadiusza Synówki, Dennisa Gordzielika oraz Rafała Kohuta. Później nastąpiło coś, co można opisać popularnym ostatnio określeniem – remontada. Gracze MKP zdobyli pięć goli i wygrali całe spotkanie. Bramki zdobyli: Adrian Marcinkowski – 3, Kamil Ramiączek oraz Patryk Lofek.

Ostre strzelanie urządzili sobie piłkarze z Wielkiej Lipy i Oleśnicy. Sokół wygrał 6:1 z Karoliną Jaworzyna Śl. i było to trzecie z rzędu zwycięstwo podopiecznych Marcina Foltyna. Gola dla gospodarzy zdobywali: Łukasz Deneka, Marcin Pruchnicki, Kamil Pyzłowski, Filip Bienkiewicz, Adam Andrusiak i Maciej Jurkowski. Dla go Mateusz Ptak.

Pogoń natomiast wygrała na wyjeździe z Orłem Ząbkowice Śląskie 5:1. Bramkę dla gospodarzy zdobył Szymon Krocz, a dla oleśniczan trafiali: Marcin Koselski, Karol Siódmiak – 2,  Piotr Kotwa oraz Adrian Miodek.

Podobnie jak w Wołowie, również w Kobierzycach po zmianie trenera drużyna zaczęła wygrywać. GKS wygrał przed tygodniem pod wodzą grającego trenera Macieja Bilskiego, wygrał i w ostatniej kolejce z Unią Bardo 3:1. Do przerwy był remis 1:1, ale po zmianie stron gospodarze przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę (gole Kacper Rokicki – 2, Michał Ociesa oraz Marcin Małozięć).

W ostatnim meczu kolejki padł jedyny remis. Piast Nowa Ruda zremisował z Bielawianką 2:2 tracąc zwycięstwo w ostatniej minucie meczu. Bramki: Krzysztof Mika, Patryk Kołat oraz Daniel Chęciński i Kamil Lechocki.

IV liga wschód: 15. kolejka

• Piast Nowa Ruda – Bielawianka Bielawa 2:2
  • Orzeł Ząbkowice Śląskie – Pogoń Oleśnica 1:5
  • Sokół Wielka Lipa – Karolina Jaworzyna Śląska 6:1
  • Sokół Marcinkowice – MKP Wołów 3:5
  • Polonia-Stal Świdnica – Orzeł Sadowice 1:0
  • GKS Kobierzyce – Unia Bardo 3:1
  • Bystrzyca Kąty Wrocławskie – Wiwa Goszcz 1:4