IV liga dolnośląska. Wspólna tabela po rundzie jesiennej

IV liga dolnośląska – wspólna tabela po rundzie jesiennej. Sprawdziliśmy, jakby wyglądała tabela IV ligi po rundzie jesiennej, gdy wziąć pod uwagę wszystkie zespoły z obu grup w regionie.

 

Herby klubów na Dolnym Śląsku (QUIZ)

Runda jesienna w IV lidze dolnośląskiej za nami. Piłkarze na boiska wrócą w marcu, a do tego czasu powstanie wiele podsumowań, analiz i zestawień na temat pierwszej rundy. Niejeden wpis na blogu dolfutbol.pl również będzie tego dotyczył. Na pierwszy ogień – wspólna tabela obu grup dolnośląskiej IV ligi. Oczywiście zbyt dalekich wniosków z tego zestawienia wyciągać nie należy – porównujemy bowiem zespoły, który nie grały ze sobą – ale kilka ciekawostek z pewnością się znajdzie.

 

W pierwszej “10” mamy po pięć zespołów ze wschodu i zachodu. Na 1. i 3. miejscu podium drużyny z Gaci i Świdnicy (wschód) przedzielone Zagłębiem II (zachód). Tuż za pudłem rządzi zachód, drużyny z tej grupy zajmują kolejne cztery miejsca. Natomiast 3 drużyny ze wschody zamykają “dziesiątkę”.

 

Łatwo awansowali, łatwo spadną? (3 LIGA, 4 LIGA, OKRĘGÓWKA)

Ciekawie wypada porównanie bilansu bramkowego najlepszych i najgorszych zespołów z obu grup. Foto-Higiena Gać ma bilans + 27, co wygląda dość blado przy bilansie Zagłębia II + 60.  A to właśnie lider wschodniej grupy najlepiej punktował, mimo że aż tak wysokich wyników nie osiągał. Z kolei na dnie wspólnej tabeli mamy Granicę Bogatynia i Orła Sadowice. I to podobna zależność – drużyna ze zachodu ma na minusie aż 52 bramki, przy 27 outsidera ze wschodu.

 

[league_table 5233]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.