Trenerski hit transferowy w klasie C

Andrzej Gomołysek trenerem Sparty II Wrocław. Nie byłoby może w tym nim nadzwyczajnego, gdyby nie osoba nowego szkoleniowca ? speca od taktyki, ale niezwiązanego dotąd z trenerką z pozycji “ławki”.

 

Łatwiej będzie zostać sędzią i trenerem

Andrzej Gomołysek ma 31 lat. Kibicom Śląska Wrocław znany jest głównie z tego, że był redaktorem popularnego portalu slasknet.com. Później założył specjalistyczną stronę taktycznie.net, a od kilku lat jest również analitykiem InStat Football. Zajmuje się m.in. przygotowaniem analiz taktycznych dla klientów agencji, m.in. klubów Ekstraklasy, Eredivisie czy Bundesligi.

 

Do tej pory Gomołysek był specjalistą-teoretykiem. Nadszedł czas by to zmienić. Od stycznia przyszłego roku rozpocznie swoją pierwszą przygodę z trenerką (posiada on licencję trenerską UEFA C). Zostanie szkoleniowcem Sparty II Wrocław, będącej obecnie na przedostatnim miejscu w klasie C. Pierwsza drużyna – INDATA Software Sparty Wrocław ? gra w klasie B.

 

Znacie herby klubów na Dolnym Śląsku? (QUIZ)

?Runda wiosennego obecnego sezonu będzie dla trenera czasem na poznanie drużyny i wypracowanie szkieletu personalnego oraz pewnych założeń taktycznych, natomiast trener ma pełne wotum zaufania od Zarządu i konkretniejsze cele postawione zostaną trenerowi na przyszły sezon 2017/18. Od nowego roku zatem w Sparcie II Wrocław nastąpi nowy początek i nowe rozdanie. Wszystko teraz będzie już w nogach zawodników i w głowie nowego trenera? – czytamy na oficjalnej stronie klubu.

 

Wydaje się więc, że najbliższe pół roku będzie to czas, w którym trener będzie miał poznać drużynę i przygotowywać ją pod kątem nowego sezonu. Wtedy Sparta II powinna powalczyć o awans do klasy B. Do tego czasu jednak, o klasę wyżej będzie musiała awansować pierwsza drużyna Sparty, która teraz jest wiceliderem w klasie B.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *