7 najgorszych transferów na Dolnym Śląsku w 2016 roku

Oto najgorsze transfery na Dolnym Śląsku w 2016 roku. Wybraliśmy 7 zawodników, którzy trafili do dolnośląskich klubów w zimowym i letnim okienku transferowym.

 

Znacie herby klubów na Dolnym Śląsku? (QUIZ)

Rok 2016 powoli mija. Za nami dwa okna transferowe, w których dolnośląskie kluby zrobiły kilkadziesiąt – w zdecydowanej większości bezgotówkowych – transferów. Kilka z nich było naprawdę dobrych, kilka przyzwoitych – wiele słabych lub beznadziejnych. Które były najsłabsze? Oto nasz subiektywny ranking najgorszych transferów mijającego roku.

 

W naszym zestawieniu znalazło się czterech graczy Śląska Wrocław, dwóch Zagłębia Lubin oraz jeden Miedzi Legnica. Części zawodników już nie ma na Dolnym Śląsku, inni mają nadzieję, że na wiosnę skuteczniej powalczą o pierwszy skład swoich drużyn i pokażą, że zakontraktowanie ich nie było pomyłką. Bo w większość mają “papiery” na granie, tylko – niestety – na razie nie pokazują tego na murawie. Na dziś jednak ich pozyskanie trzeba rozpatrywać w kategoriach porażki.

 

Oto 7 najgorszych transferów 2016 w regionie

 

Ihor Tyszczenko

tyszczenko

fot. screen youtube.pl/Sląsk Wrocław

Listę otwiera ukraiński obrońca sprowadzony do Śląska zimą 2016 roku przez trener Romuald Szukiełowicz. Była to dość zaskakująca decyzja, bowiem Tyszczenko nie mógł się pochwalić wcześniej spektakularną grą. Jesień 2015 roku spędził w Olimpiku Donieck, w którym zagrał… 3 mecze.

 

Okazało się, że w Śląsku będzie ich jeszcze mniej. Wybiegł w podstawowym składzie w dwóch przegranych spotkaniach WKS-u i po przejściu Mariusza Rumaka został przesunięty do rezerw. Już się z nich nie wydostał, rozegrał 7 spotkań w III lidze i tyle go we Wrocławiu widzieli.

 

Choć nieodgadnioną zagadką pozostanie, jak to się stało, że się w ogóle przy Oporowskiej się pojawił…

 

CZYTAJ DALEJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.