Chrobry Głogów pozyskał obrońcę. Trzech graczy odchodzi

Ariel Wawszczyk piłkarzem Chrobrego Głogów. 25-letni obrońca podpisał kontrakt do końca czerwca 2018 roku. Z kolei trzech innych graczy opuszcza Głogów.

 

TOP 10 klubów w OZPN-ach na Dolnym Śląsku

Ariel Wawszczyk jest lewym obrońcą. Jest wychowankiem Błękitnych Stargard Szczeciński, w którym, w barwach którego w ostatnich latach z powodzeniem grał w II lidze. Był podstawowym zawodnikiem ekipy, która dwa lata temu zrobiła furorę w Pucharze Polski. Błękitni doszli aż półfinału Pucharu Polski. Po drodze wyeliminowali Cracovię, a w pierwszym półfinałowym wygrali z Lechem Poznań 3:1. Walkę o finał przegrali dopiero po dogrywce.

 

Bieżący sezon Wawszczyk rozpoczął już w barwach spadkowicza z ekstraklasy Podbeskidzia Bielsko-Białą. Nie przebił się jednak do pierwszego składu, zaliczając jedynie cztery mecze ligowe.

 

7 najgorszych transferów na Dolnym Śląsku w 2016 roku

To nie jedyne ruchy transferowe w Głogowie. Z Chrobrym żegna się trzech piłkarzy, którzy jesienią grali niewiele lub wcale. Wśród nich jest Volodymyr Hudyma, który od wielu miesięcy zmagał się z kontuzjami. Jego kontrakt został rozwiązany.

 

Z kolei rezerwowy bramkarz Karol Szymański dostał wolną rękę w poszukiwaniu nowego klubu. W przypadku Sebastiana Murawskiego, który został wypożyczony z Pogoni Szczecin na rok, zdecydowano się na skrócenie okresu wypożyczenia.

 

Ariel Wawszczyk w pierwszym wywiadzie dla klubowej strony

źródło: chrobry-glogow.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.