Petteri Forsell podpisał nowy kontrakt z Miedzią Legnica

Petteri Forsell podpisał nowy kontrakt z Miedzią Legnica. Co ciekawe, obowiązuje on tylko do końca obecnego sezonu. Przedłużony zostanie automatycznie, jeśli Miedź awansuje do ekstraklasy.

 

3 rzeczy, które muszą się stać, by Miedź mogła walczyć o awans

Dotychczasowy kontrakt Petteri Forsella wygasał z końcem czerwca 2017 roku. Dlatego wydawać by się mogło, że nowa umowa, która również będzie obowiązywała tylko do 30 czerwca przyszłego roku nie ma większego sensu. Diabeł – jak zwykle – tkwi w szczegółach.

 

Fin mógłby już w styczniu podpisać umowę z nowym klubem, która obowiązywałaby od nowego sezonu. Ponoć były również kluby, które chciały go kupić już zimą. Dlatego włodarze Miedzi dali sporą podwyżkę Forsellowi już teraz i umówili się, że do końca czerwca na pewno zostanie w Legnicy. Ponadto, jeśli Miedź  awansuje do ekstraklasy, umowa z fińskim pomocnikiem zostanie automatycznie przedłużona na kolejne dwa lata.

 

Kolejny Fin w Miedzi. To legnicki sposób na awans?

Można więc podsumować, że Miedź już teraz podpisała “ekstraklasowy” kontrakt z Forsellem, który jednak zacznie obowiązywać tylko w przypadku awansu. Sam zawodnik, który odbudował się w Legnicy, chce powalczyć o ekstraklasę w barwach Miedzianki.

 

To, że Fin zostaje w Miedzi, jest z pewnością dobrą wiadomością dla trenera Ryszarda Tarasiewicza i kibiców legnickiego klubu. Forsell w bieżącym sezonie zdobył 8 goli i zaliczył 6 asyst, miał udział przy zdecydowanej większości bramkowych akcji Miedzi. Bez niego walka o ekstraklasę z pewnością byłaby mocno utrudniona.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *