Saltex sponsorem IV ligi dolnośląskiej

Firma Saltex Europa została sponsorem IV ligi dolnośląskiej. Oficjalna nazwa tego poziomu rozgrywkowego będzie teraz brzmiała – Saltex IV liga.

 

Mniej drużyn spadnie z III ligi!

Umowę między spółką Saltex Europa i Dolnośląskim Związkiem Piłki Nożnej podpisano w piątek, 16 grudnia w siedzibie związku. Zakłada ona m.in. że mistrzowie obu grup IV ligi otrzymają premie finansowe na koniec rozgrywek, a dodatkowy bonus przypadnie drużynie, która wygra baraż i awansuje do III ligi. Nie podano konkretnych kwot, a jedynie, że będą to “tysiące” złotych.

 

 

IV liga dolnośląska. Wspólna tabela po rundzie jesiennej

Umowa została podpisana na razie na rundę wiosenną sezonu 2016/17. Zarówno prezes Saltex Europa Grzegorz Zych jak i Andrzej Padewski, prezes DolZPN, wyrazili nadzieję, że współpraca będzie kontynuowana również później.

 

Oby tak się stało i w przyszłości wsparcie dotyczyło wszystkich drużyn, albo znacznej ilości drużyn, by nie tylko liderzy grup IV ligi odczuli, że liga ma sponsora.

 

Wrocławska spółka Saltex Europa wcześniej przez cztery sezony była sponsorem IV opolskiej. Jest ona częścią grupy Saltex Oy z fińskiego Alajärvi, producenta innowacyjnych sztucznych nawierzchni piłkarskich. Zakres działania Saltex Europa jest jednak większy – w jego zakres wchodzi budowy szeroko pojętej infrastruktury sportowej, tj. stadionów piłkarskich i lekkoatletycznych, basenów, lodowisk, kortów tenisowych czy orlików.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.