Connect with us

III liga

Trzecioligowcy rozpoczynają przygotowania [RAPORT ZIMA #1]

Published

on

raport zima 3 liga

Dolnośląscy trzecioligowcy rozpoczynają przygotowania do rundy wiosennej sezonu 2016/17. Najważniejsze wiadomości z obozów naszych drużyn w pierwszej odsłonie trzecioligowego #Raportu Zima.

 

InStat w III lidze. Czy pomoże Lechii w utrzymaniu się?

Runda jesienna w 3. grupie III ligi startuje 18 marca 2017 r. Przed dolnośląskimi zespołami grającymi na tym poziomie niewiele ponad 2 miesiące wytężonej pracy i ładowania akumulatorów. Dziś kilka słów o tym, co słychać w naszych klubach na początku zimowych przygotowań.

 

KS Polkowice

W poniedziałek, 9 stycznia polkowiczanie wznowili treningi. Na razie wciąż bez nowego trenera, który ma się pojawić w ciągu kilku najbliższych dni. Zajęcia poprowadził więc asystent Juliusz Cios.

 

W okresie przygotowawczym KS zagra 7 sparingów. Pierwszy mecz kontrolny odbędzie się 28 stycznia, a rywalem polkowiczan będzie inny III-ligowiec – Olimpia Kowary.

 

Ślęza Wrocław

Piłkarze Ślęzy rozpoczęli przygotowania już w sobotę, 7 stycznia. Przed podopiecznymi Grzegorza Kowalskiego ciężki czas, bowiem zajęcia będą odbywały się 6 razy w tygodniu. Nie tylko na boiskach oraz w hali, ale także z trenerami sportów walki.

 

Żółto-czerwoni pojadą również na kilkudniowe zgrupowanie do Świdnicy, a podczas okresu przygotowawczego rozegrają aż 12 spotkań kontrolnych, a przed meczem ligowym czeka ich jeszcze zaległe spotkanie w ramach okręgowego Pucharu Polski z Foto-Higieną Gać (14.03).

 

Plan sparingów Ślęzy

 • 21.01. Ślęza – Wiwa Goszcz (IV liga)
 • 28.01. Miedź Legnica (I) – Ślęza
 • 01.02. Ślęza – Piast Żmigród (III liga) ? w Środzie Śl.
 • 04.02. KKS 1925 Kalisz (III liga) ? Ślęza ? w Miliczu
 • 08.02. Rozwój Katowice (II liga) ? Ślęza ? w Kluczborku
 • 10.02. Ślęza – Sokół Wielka Lipa (IV liga)
 • 11.02. Ślęza – Szkółka Brazylijska z Dzierżoniowa
 • 18.02. Ślęza – Stal Brzeg (III liga)
 • 25.02. Odra Opole (II liga) – Ślęza
 • 04.03. Unia Bardo (IV liga) ? Ślęza ? w Świdnicy
 • 05.03. Orzeł Ząbkowice Śl. (IV liga) ? Ślęza ? w Świdnicy
 • 11.03. Ślęza – Chrobry Głogów ? w Oławie

 

Lechia Dzierżoniów

Lechia ruszała z przygotowaniami 9 stycznia. Zaczęło się od spotkania ze sztabem trenerskim, na którym zawodnicy poznali plan przygotowań. Kolejny dzień to testy wydolnościowe, a następnie rozpoczęcie okresu przygotowawczego. W tym czasie trójkolorowi rozegrają 7 meczów kontrolnych.

 

Lechia pozyskała również pierwszego zawodnika. 18-letni Jakub Mazur to boczny obrońca lub pomocnik. Ostatni rok spędził w Miedzi Legnica. Jesienią grał w Lidze Dolnośląskiej Juniorów oraz Centralnej Lidze Juniorów, a najbliższe pół roku spędzi w Lechii, której jest wychowankiem.

 

Górnik Wałbrzych

Wiele wskazuje na to, że Wałbrzychu nie będzie takich kłopotów jak przed startem sezonu. Co prawda do normalności (finansowo-organizacyjnej) daleko, ale trenerzy i piłkarze mają zapewnienie, że stabilne funkcjonowanie klubu nie jest zagrożone.

 

Celem Górnika jest oczywiście utrzymanie się, więc trener Robert Bubnowicz zaplanował mocne przygotowania ? treningi 6 razy w tygodniu plus 9 sparingów (lista sparingów poniżej za stroną skibasport.pl).

 

Plan sparingów Górnika

 • 21.01. Górnik – Victoria Świebodzice
 • 29.01. SK Trutnov (IV liga czeska) ? Górnik
 • 04.02. Soła Oświęcim ? Górnik ? w Nowej Rudzie
 • 11.02. Olympia Hradec Kralove (III liga czeska) ? Górnik
 • 18.02. Piast Nowa Ruda ? Górnik
 • 22.02. Zjednoczeni Żarów ? Górnik
 • 25.02. Górnik – Polonia Sparta Świdnica
 • 04.03. Olimpia Kamienna Góra ? Górnik
 • 11.03. Sokół Marcinkowice – Górnik

 

Piast Żmigród

Piłkarze Piasta Żmigród rozpoczęli przygotowania w poniedziałek 9 stycznia. Od pierwszych zajęć trener Grzegorz Podstawek testuje kilku zawodników, którzy chcieliby trafić do Żmigrodu.

 

Bliski odejścia natomiast jest Grzegorz Mazurek. Napastnik Piasta (który w naszym plebiscycie na dolnośląskiego piłkarza jesieni w III lidze zajął 2. miejsce) przebywa na testach Górniku Zabrze. To już drugie testy w zabrzańskim klubie, więc niewykluczone, że Mazurek zmieni klub.

?Grzegorz jest nadal sprawdzany przez Górnik i tak naprawdę nie wiemy jak ten temat się zakończy. Myślę, że wszystko powinno się rozstrzygnąć w następnym tygodniu? – powiedział na klubowej stronie internetowej prezes Rafał Zagórski.

 

Plan sparingów Piasta

 • 27.01. Miedź II Legnica (III liga) – Piast
 • 01.02. Piast ? Ślęza Wrocław (III) ? w Środzie Śl.
 • 04.02. Piast – KS Polkowice (III) ? w Środzie Śl.
 • 08.02. Piast Żmigród ? Rozwój Katowice (II) ? w Kluczborku
 • 11.02. Piast – Lech II Poznań (III) ? we Wronkach
 • 15.02. Piast – Sokół Wielka Lipa (IV)
 • 18.02. – Zagłębie II Lubin (IV) ? Piast
 • 04.03. Piast – KKS Kalisz (III)
 • 04.03. Rawia Rawicz (IV) ? Piast
 • 11.03. Piast – Śląsk II Wrocław (III)

 

Śląsk II Wrocław

II drużyna Śląska rozpoczęła przygotowania do rundy rewanżowej III ligi w poniedziałek, 9 stycznia. Jak informuje oficjalna strona klubu, do kadry drużyny Arkadiusza Batora dołączyli juniorzy: Jakub Kierkiewicz, Konrad Poprawa, Mateusz Czerwiński oraz Patryk Ostrowski.

 

Drużyna najpierw będzie trenowała na swoich obiektach, weźmie również udział w turnieju halowym w Sosnowcu. 6 lutego rezerwy Śląska pojadą na tygodniowy obóz przygotowawczy do Zgorzelca.

 

Plan sparingów Śląska II

 • 27.01. Polonia Trzebnica ? Śląsk
 • 04.02. Stal Brzeg ? Śląsk
 • 10.02. Apis Jędrzychowice ? Śląsk
 • 15.02. Śląsk ? Wiwa Goszcz
 • 18.02. Śląsk ? MKP Wołów
 • 25.02. LZS Starowice ? Śląsk
 • 04.03. Śląsk ? Foto-Higiena Gać
 • 11.03. Piast Żmigród ? Śląsk

 

Sędziowie

Kuriozalny gol w meczu Śląsk II – Gwarek. Wtopa Trelowskiego czy sędziego?

Published

on

Śląsk II tylko zremisował z Gwarkiem Tarnowskie Góry w meczu III ligi. Po meczu we Wrocławiu najwięcej mówiło się o sytuacji, kiedy bramkarz gospodarzy Kacper Trelowski rzekomo wpadł z piłką za linię bramkową.

 

Okręgowy Puchar Polski. Trzy półfinały i 1/8 finału [LOSOWANIE]

W minioną niedzielę we Wrocławiu, w meczu III ligi, Śląska II grał z Gwarkiem Tarnowskie Góry. Spotkały się więc zespoły, które przystępowały do tego meczu w zupełnie różnych nastrojach – gospodarze mieli na koncie 6 zwycięstw z rzędu, a goście – 4 porażki. Dodatkowo w wyjściowej jedenastce rezerw WKS-u znalazło się wielu zawodników z bezpośredniego zaplecza I drużyny. Wydawało się, że dla gospodarzy może to być mecz z cyklu „łatwych i przyjemnych”, ale boiska rzeczywistość była zgoła odmienna.

 

Wrocławianie niby mieli przewagę, niby dłużej utrzymywali się przy piłce, ale brakowało „kropki nad i”. Gwarek nastawił się na kontrataki, a śmielej zaatakował w końcówce I połowy. Po jednym ze strzałów z dystansu piłkę ręką w polu karnym zagrał Kuba Lizakowski i arbiter podyktował jedenastkę. Kacper Trelowski był bliski obrony strzału Kacpra Będzieszka, ale ostatecznie goście objęli prowadzenie. Świetną interwencją golkiper Śląską popisał się natomiast w 88. min. kiedy obronił jedenastkę wykonywaną przez Michała Rakowieckiego.

 

To jednak nie były jedyne sytuacje z bramkarzem gospodarzy w roli głównej. Do wielkiej kontrowersji doszło bowiem w 59. min., choć pierwsze skrzypce grał w niej arbiter i jeden z jego asystentów. Po wrzutce w pole karne i dużym zamieszaniu Trelowski złapał piłkę w powietrzu, spadł na ziemię, a… asystent podniósł chorągiewkę sygnalizując, że piłka przekroczyła linię bramkową.

Oczywiście nie można z całą pewnością stwierdzić, że piłka przekroczyła linię, ale patrząc na nagranie poniżej jest to mało prawdopodobne. A nawet jeśli – to Trelowski został „wepchnięty” za linię przez rywala, który podszedł pod niego, gdy bramkarz był w górze. Dlaczego sędzia główny nie odgwizdał faulu? Pozostanie już jego słodką tajemnica. Zresztą sami oceńcie na nagraniu poniżej (klipy pochodzą z transmisji meczu na kanale YouTube Śląska Wrocław) .

 

Podobnie, jak niezrozumiała decyzja z 80. min., kiedy bramkarz Gwarka staranował Patryka Szwedzika. Arbiter uznał, że faulu nie było, choć zapewne, gdyby podobnie interweniował zawodnik z pola, to skończyłby się i na karnym, a może i na wykluczeniu. Choć czerwona kartka została w tej sytuacji pokazana… dla zawodnika Śląska. Jakub Lutostański powiedział coś do sędziego, a ten po sekundzie pokazał mu drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną, kartkę.

 

Wtedy Śląsk przegrywał 1:2, bo kontaktowego gola w międzyczasie zdobył Jakub Jezierski. Mimo gry w osłabieniu gospodarze zdołali za sprawą Szymona Lewkota i spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Przed meczem 1 punkt byłby traktowany jak porażka, po meczu trzeba go szanować. Trzeba dodać, że kilku doświadczonych graczy zawiodło, dość powiedzieć, że bramki dla WKS-u padły dopiero, gdy na murawie pojawiło się kilku młodszych zawodników. Nie można jednak zapominać o kuriozalnych decyzjach arbitra/arbitrów, które miałby bezpośredni wpływ na wynik spotkania.

 

Fot. screen YouTube Śląsk Wrocław

 

Continue Reading

III liga

Remontada w Zabrzu. Rezerwy Śląska rzutem na taśmę wyrwały trzy punkty

Published

on

Piorunująca końcówka rezerw Śląska w III lidze. Wrocławianie wygrali z Zabrzu, mimo że do 69. minuty przegrywali z rezerwami Górnika 0:2.

 

Ślęza lidera zatrzymała, ale wygranej nie utrzymała

Pierwsza połowa meczu rezerw Śląska w Zabrzu nie była szczególnie zła, ale błędy w obronie spowodowały, że to rezerwy Górnika prowadziły. I to 2:0. Taki rezultat utrzymywał się aż do 69 minuty i wydawało się, że o dobry rezultat może być ciężko.

Chwilę wcześniej na boisku pojawił się Jakub Lutostański, który następnie przeprowadził indywidualną akcję lewą stroną boiska. Gdy został przewrócony w polu karnym arbiter wskazał na jedenasty metr, a sam poszkodowany zdobył kontaktowego gola dla wrocławian.

 

Podopieczni Michała Hetela poczuli krew i dążyli do wyrównania. W końcu, w 87. min., dopięli swego. Dośrodkowanie z lewej strony boiska trafiło do Huberta Muszyńskiego, a ten pięknym strzałem doprowadził do remisu.

 

Kolejna akcja i kolejny gol. Po błędzie obrońców z Zabrza piłka trafiła do Patryka Szwedzika, który z bliska trafił na 3:2. Rezerwy Śląska ostatecznie wygrały i zbliżyły się do lidera III ligi z Bielska-Białej na 1 punkt. Przypomnijmy, że Rekord w sobotę zremisował we Wrocławiu ze Ślęzą 2:2.

 

fot. screen YouTube Górnik Zabrze

Continue Reading

III liga

Ślęza lidera zatrzymała, ale wygranej nie utrzymała

Published

on

III liga

Ślęza Wrocław była bliska pokonania lidera III ligi z Bielska-Białej. Niestety, żółto-czerwonym zabrakło do tego kilku minut i musieli zadowolić się podziałem punktów.

 

Jeden rekord wyrównany, drugi pobity. Szósta wygrana Śląska z rzędu

Rekord przyjechał do Wrocławia jako lider III ligi z siedmioma wygranymi i jednym remisem na koncie. Zespół z Bielsko-Białej jedyne punkty do tej pory stracił w meczu z… rezerwami Śląska Wrocław.

 

Goście objęli prowadzenie w 35. min. po golu Kacpra Kasprzaka. Później dominowała Ślęza, ale mimo kilku sytuacji nie zdołała wyrównać przed przerwą. Po zmianie stron wrocławianie znów mocniej zaatakowali, ale to goście stworzyli sobie groźniejsze sytuacje podbramkowe.

 

W końcu wrocławianie dopięli swego, a konkretnie Kamil Olek, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Niestety, graczom Ślęzy nie udało się dowieźć wygranej do końca – w 87. min. goście wyrównali po golu Mateusza Pańkowskiego.

 

Continue Reading

III liga

38-letni napastnik na ratunek. Arkadiusz Piech ponownie w Górniku

Published

on

38-letni napastnik na ratunek. Arkadiusz Piech ponownie w Górniku

Arkadiusz Piech ponownie został zawodnikiem Górnika Polkowice. 38-letni napastnik rozstał się z klubem z końcem poprzedniego sezonu, a teraz wraca w podbramkowej sytuacji.

 

„Tylko ręce odpadają”. Miał być szybki powrót, najpierw trzeba opanować kryzys

Arkadiusz Piech, witamy ponownie na K4 – poinformował w piątek, 22 września, Górnik Polkowice na swoim profilu na Facebooku. To oznaczać może tylko jedne – doświadczony napastnik wraca do Polkowic. Przypomnijmy, że 38-latek trafił do Górnika niemal równo rok temu. W sumie w II lidze zagrał 17 meczów, w których strzelił 10 goli i dorzucił 3 asysty.

 

Niestety, Górnik spadł do III ligi, a z zespołem pożegnało się bardzo wielu zawodników. Wśród nich Piech. Teraz ponownie dołącza do drużyny, której będzie miał pomóc włączyć się ponownie do walki o wygranie ligi i powrót do II ligi.

 

Polkowiczanie co prawda sezon w III lidze rozpoczęli bardzo dobrze, bo od dwóch wygranych, ale później w sześciu meczach zdobyli zaledwie 3 punkty. W międzyczasie trenera Michała Kowbela zastąpił Ekneleid Dobi.

 

Fot. Górnik Polkowice

Continue Reading

III liga

„Tylko ręce odpadają”. Miał być szybki powrót, najpierw trzeba opanować kryzys

Published

on

Miał być szybki powrót do II ligi, na razie trzeba zatrzymać opadanie w ligowej tabeli. Trener Enkeleid Dobi ma pod górkę po powrocie do Górnika Polkowice, ale wydaje się, że wie w czym tkwi problem.

Miał być szybki powrót do II ligi, na razie trzeba zatrzymać opadanie w ligowej tabeli. Trener Enkeleid Dobi ma pod górkę po powrocie do Górnika Polkowice, ale wydaje się, że wie w czym tkwi problem.

 

Karkonosze rozbiły Ślęzę, rezerwy Śląska – Wartę

Gdyby po pierwszej połowie meczu Górnika Polkowice z rezerwami Górnika Zabrze w miniony weekend gospodarze prowadzili 3-4 do zera, nikt nie mógłby być zdziwiony. Polkowiczanie obijali słupki i poprzeczkę bramki przyjezdnych kilkukrotnie. Mieli jeszcze inne okazję podbramkowe. Nic jednak nie wpadło do sieci.

Udało się trafić co prawda w 58. min., ale arbiter odgwizdał pozycję spaloną Mariusza Szuszkiewicza. Po chwili stało się coś niewytłumaczalnego. Zabrzanie – w szeregach których grali głównie juniorzy i młodzieżowcy – zdobyli gola i zaczęli totalnie dominować na murawie. Ostatecznie Górnik II wygrał 4:1.

 

Po spotkaniu trener gospodarzy Enkeleid Dobi wydawał się być załamany postawą swoich zawodników, którzy najpierw byli bardzo nieskuteczni, a potem – po straconym golu – zupełnie stracili głowę. – Biegaliśmy bez pomysłu, bez organizacji gry i dyscypliny. Mamy wystarczająco doświadczonych zawodników, żeby tak się nie zachowywać – przyznał po meczu.

„Tylko ręce odpadają”. Ten mecz pokazuje gdzie są nasze problemy, a one są głównie w głowie, że nie potrafimy się podnieść – powiedział trener Górnika, dodając, że można zmarnować świetną okazję strzelecką, ale nie można stracić wiary.

 

Przypomnijmy, że polkowiczanie sezon w III lidze (po spadku z II ligi) rozpoczęli bardzo dobrze, bo od dwóch wygranych. Później jednak coś się zacięło. W kolejnych czterech meczach Górnik zdobył zaledwie 2 punkty, co posadą przypłacił trener Michał Kowbel.

W Polkowicach nie ukrywają, że celem jest powrót do II ligi, dlatego ściągnięto ponownie do klubu Ekneleida Dobiego. Początek Albańczyka jest jednak trudny, bowiem w debiucie zremisował, a potem przyszła kuriozalna porażka z zabrzanami.

 

Szansa na rehabilitację przyjdzie w najbliższej kolejce, ale łatwo nie będzie, bowiem Górnik zagra na ciężkim terenie w Tarnowskich Górach z Gwarkiem.

 

Fot. Górnik Polkowice

 

Continue Reading

III liga

Karkonosze rozbiły Ślęzę, rezerwy Śląska – Wartę

Published

on

III liga

8. kolejka III ligi. W sobotę odbyły się dwa mecze z udziałem dolnośląskich zespołów. Oba zakończyły się wysokimi wynikami, w tym jeden sporą niespodzianką.

 

Kuriozalny gol i rollercoaster w meczu na szczycie IV ligi

Karkonosze do meczu z nieco wyżej notowaną Ślęzą Wrocław przystąpiły po czterech meczach bez wygranej. Jak się okazało, podopieczni Jacka Kołodziejczyka odbili sobie te niepowodzenia na żółto-czerwonych. Gospodarze objęli prowadzenie już w 7. min. po golu Michała Pojaska, w 31. min. Łukasz Sierpina podwyższył prowadzenie.

W 52. min. Paweł Wojciechowski strzela gola kontaktowego dla Ślęzy, choć główny udział przy bramce miał bramkarz gospodarzy, który tak wybijał piłkę, że nastrzelił napastnika przyjezdnych.

 

Dwie minuty później napastnika gości nie było już na boisku, bowiem dostał czerwoną kartkę za uderzenie rywala. Nie przeszkodziło to jednak wrocławianom na doprowadzenie do remisu po golu Mikołaja Wawrzyniaka.

Bohaterem końcówki spotkania był Dominik Bronisławski, który strzelił trzy gole, a jednego dołożył Mikołaj Milewski i beniaminek rozbił Ślęzę 6:2.

 

Pewne i wysokie zwycięstwo odniósł również Śląsk II Wrocław. Wzmocniony zawodnikami ocierającymi się o kadrę I zespołu wrocławianie nie mieli większych problemów z pokonaniem 5:0 Warty Gorzów Wielkopolski. Bramki rezerw Śląska strzelali: Marcel Zylla – 2, Miłosz Kurowski Patryk Szwedzik i Jakub Jezierski.

W niedzielę Górnik Polkowice przegrał z rezerwami Górnika Zabrze 1:4, honorowe trafienie dla gospodarzy zanotował Mariusz Szuszkiewicz.

 

III liga. Wyniki 8. kolejki 

 • Karkonosze Jelenia Góra – Ślęza Wrocław 6:2
 • Śląsk II Wrocław – Warta Gorzów Wielkopolski 5:0
 • Górnik Polkowice – Górnik II Zabrze 1:4
 • MKS Kluczbork – Gwarek Tarnowskie Góry 3:1
 • Pniówek Pawłowice – Odra Bytom Odrzański 6:2
 • Raków II Częstochowa – LKS Goczałkowice Zdrój 0:0
 • Lechia Zielona Góra – LZS Starowice Dolne 2:0
 • Stilon Gorzów Wielkopolski – Unia Turza Śląska 2:1
 • Rekord Bielsko-Biała – Carina Gubin 3:2
Continue Reading

To się czyta