Trzecioligowcy rozpoczynają przygotowania [RAPORT ZIMA #1]

Dolnośląscy trzecioligowcy rozpoczynają przygotowania do rundy wiosennej sezonu 2016/17. Najważniejsze wiadomości z obozów naszych drużyn w pierwszej odsłonie trzecioligowego #Raportu Zima.

 

InStat w III lidze. Czy pomoże Lechii w utrzymaniu się?

Runda jesienna w 3. grupie III ligi startuje 18 marca 2017 r. Przed dolnośląskimi zespołami grającymi na tym poziomie niewiele ponad 2 miesiące wytężonej pracy i ładowania akumulatorów. Dziś kilka słów o tym, co słychać w naszych klubach na początku zimowych przygotowań.

 

KS Polkowice

W poniedziałek, 9 stycznia polkowiczanie wznowili treningi. Na razie wciąż bez nowego trenera, który ma się pojawić w ciągu kilku najbliższych dni. Zajęcia poprowadził więc asystent Juliusz Cios.

 

W okresie przygotowawczym KS zagra 7 sparingów. Pierwszy mecz kontrolny odbędzie się 28 stycznia, a rywalem polkowiczan będzie inny III-ligowiec – Olimpia Kowary.

 

Ślęza Wrocław

Piłkarze Ślęzy rozpoczęli przygotowania już w sobotę, 7 stycznia. Przed podopiecznymi Grzegorza Kowalskiego ciężki czas, bowiem zajęcia będą odbywały się 6 razy w tygodniu. Nie tylko na boiskach oraz w hali, ale także z trenerami sportów walki.

 

Żółto-czerwoni pojadą również na kilkudniowe zgrupowanie do Świdnicy, a podczas okresu przygotowawczego rozegrają aż 12 spotkań kontrolnych, a przed meczem ligowym czeka ich jeszcze zaległe spotkanie w ramach okręgowego Pucharu Polski z Foto-Higieną Gać (14.03).

 

Plan sparingów Ślęzy

 • 21.01. Ślęza – Wiwa Goszcz (IV liga)
 • 28.01. Miedź Legnica (I) – Ślęza
 • 01.02. Ślęza – Piast Żmigród (III liga) ? w Środzie Śl.
 • 04.02. KKS 1925 Kalisz (III liga) ? Ślęza ? w Miliczu
 • 08.02. Rozwój Katowice (II liga) ? Ślęza ? w Kluczborku
 • 10.02. Ślęza – Sokół Wielka Lipa (IV liga)
 • 11.02. Ślęza – Szkółka Brazylijska z Dzierżoniowa
 • 18.02. Ślęza – Stal Brzeg (III liga)
 • 25.02. Odra Opole (II liga) – Ślęza
 • 04.03. Unia Bardo (IV liga) ? Ślęza ? w Świdnicy
 • 05.03. Orzeł Ząbkowice Śl. (IV liga) ? Ślęza ? w Świdnicy
 • 11.03. Ślęza – Chrobry Głogów ? w Oławie

 

Lechia Dzierżoniów

Lechia ruszała z przygotowaniami 9 stycznia. Zaczęło się od spotkania ze sztabem trenerskim, na którym zawodnicy poznali plan przygotowań. Kolejny dzień to testy wydolnościowe, a następnie rozpoczęcie okresu przygotowawczego. W tym czasie trójkolorowi rozegrają 7 meczów kontrolnych.

 

Lechia pozyskała również pierwszego zawodnika. 18-letni Jakub Mazur to boczny obrońca lub pomocnik. Ostatni rok spędził w Miedzi Legnica. Jesienią grał w Lidze Dolnośląskiej Juniorów oraz Centralnej Lidze Juniorów, a najbliższe pół roku spędzi w Lechii, której jest wychowankiem.

 

Górnik Wałbrzych

Wiele wskazuje na to, że Wałbrzychu nie będzie takich kłopotów jak przed startem sezonu. Co prawda do normalności (finansowo-organizacyjnej) daleko, ale trenerzy i piłkarze mają zapewnienie, że stabilne funkcjonowanie klubu nie jest zagrożone.

 

Celem Górnika jest oczywiście utrzymanie się, więc trener Robert Bubnowicz zaplanował mocne przygotowania ? treningi 6 razy w tygodniu plus 9 sparingów (lista sparingów poniżej za stroną skibasport.pl).

 

Plan sparingów Górnika

 • 21.01. Górnik – Victoria Świebodzice
 • 29.01. SK Trutnov (IV liga czeska) ? Górnik
 • 04.02. Soła Oświęcim ? Górnik ? w Nowej Rudzie
 • 11.02. Olympia Hradec Kralove (III liga czeska) ? Górnik
 • 18.02. Piast Nowa Ruda ? Górnik
 • 22.02. Zjednoczeni Żarów ? Górnik
 • 25.02. Górnik – Polonia Sparta Świdnica
 • 04.03. Olimpia Kamienna Góra ? Górnik
 • 11.03. Sokół Marcinkowice – Górnik

 

Piast Żmigród

Piłkarze Piasta Żmigród rozpoczęli przygotowania w poniedziałek 9 stycznia. Od pierwszych zajęć trener Grzegorz Podstawek testuje kilku zawodników, którzy chcieliby trafić do Żmigrodu.

 

Bliski odejścia natomiast jest Grzegorz Mazurek. Napastnik Piasta (który w naszym plebiscycie na dolnośląskiego piłkarza jesieni w III lidze zajął 2. miejsce) przebywa na testach Górniku Zabrze. To już drugie testy w zabrzańskim klubie, więc niewykluczone, że Mazurek zmieni klub.

?Grzegorz jest nadal sprawdzany przez Górnik i tak naprawdę nie wiemy jak ten temat się zakończy. Myślę, że wszystko powinno się rozstrzygnąć w następnym tygodniu? – powiedział na klubowej stronie internetowej prezes Rafał Zagórski.

 

Plan sparingów Piasta

 • 27.01. Miedź II Legnica (III liga) – Piast
 • 01.02. Piast ? Ślęza Wrocław (III) ? w Środzie Śl.
 • 04.02. Piast – KS Polkowice (III) ? w Środzie Śl.
 • 08.02. Piast Żmigród ? Rozwój Katowice (II) ? w Kluczborku
 • 11.02. Piast – Lech II Poznań (III) ? we Wronkach
 • 15.02. Piast – Sokół Wielka Lipa (IV)
 • 18.02. – Zagłębie II Lubin (IV) ? Piast
 • 04.03. Piast – KKS Kalisz (III)
 • 04.03. Rawia Rawicz (IV) ? Piast
 • 11.03. Piast – Śląsk II Wrocław (III)

 

Śląsk II Wrocław

II drużyna Śląska rozpoczęła przygotowania do rundy rewanżowej III ligi w poniedziałek, 9 stycznia. Jak informuje oficjalna strona klubu, do kadry drużyny Arkadiusza Batora dołączyli juniorzy: Jakub Kierkiewicz, Konrad Poprawa, Mateusz Czerwiński oraz Patryk Ostrowski.

 

Drużyna najpierw będzie trenowała na swoich obiektach, weźmie również udział w turnieju halowym w Sosnowcu. 6 lutego rezerwy Śląska pojadą na tygodniowy obóz przygotowawczy do Zgorzelca.

 

Plan sparingów Śląska II

 • 27.01. Polonia Trzebnica ? Śląsk
 • 04.02. Stal Brzeg ? Śląsk
 • 10.02. Apis Jędrzychowice ? Śląsk
 • 15.02. Śląsk ? Wiwa Goszcz
 • 18.02. Śląsk ? MKP Wołów
 • 25.02. LZS Starowice ? Śląsk
 • 04.03. Śląsk ? Foto-Higiena Gać
 • 11.03. Piast Żmigród ? Śląsk

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.