Czarni wycofują się z wrocławskiej okręgówki

Czarni Kondratowice wycofują zespół seniorów z wrocławskiej okręgówki. Będzie w niej grało 15 zespołów, bowiem nie dojdzie do przejęcia miejsca w lidze przez Polonię Wrocław.

 

Awanse i spadki 2016/17 – III liga, IV liga, Okręgówka

O tym, że Czarni Kondratowice wycofają się z okręgówki wiadomo było od dawna. Drużyna jesienią dołowała, a trener Wiesław Urycz ciągle borykał się z kłopotami kadrowymi. Ostatecznie pożegnał się z ekipą z powiatu strzelińskiego, podobnie jak wielu zawodników. Zwłaszcza że większość była przyjezdna.

 

Wiele wskazywało jednak na to, że miejsce Czarnych przejmie Polonia Wrocław. Mówiło się, że poloniści przejmą tylko miejsce w lidze, albo dojdzie do fuzji drużyn seniorskich. Szczegóły współpracy miały zostać dogadane podczas rozmów zarządów obu klubów.

 

Wyścig zbrojeń w okręgówce. Co to będzie za walka o IV ligę!

Okazuje się jednak, że z przejęcia nici. Czarni w poniedziałek mają oficjalnie wycofać zespół seniorów z okręgówki.

 

 

Potwierdza to również sama Polonia, która na fanpage’u napisała m.in. ” Wiele się mówiło o połączeniu z Czarnymi Kondratowice więc coś było na rzeczy a konkretów nie ma więc robimy swoje”.

 

Polonię na wiosnę czeka walka o utrzymanie się w 3. grupie wrocławskiej A klasy. Jednym z argumentów “za” graniem na licencji Czarnych – oprócz wyższej ligi – było boisko i zaplecze w Kondratowicach. Polonię czeka bowiem “emigracja” z obiektu na Niskich Łąkach, bowiem będzie tam renowacja płyty boiska. Jeszcze nie wiadomo, gdzie będzie grała mecze “u siebie”.

 

A Czarni? W Kondratowicach stawiają teraz na szkolenie dzieci i młodzieży. Zespół seniorów, jeśli powstanie w przyszłości, będzie zaczynał od klasy B.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.