Connect with us

III liga

III liga: Wielkie emocje na starcie rundy wiosennej

Published

on

18 kolejka w 3 grupie III ligi

18. kolejka w 3. grupie III ligi dostarczyła kibicom ogromnych emocji. Większość dolnośląskich drużyn w pierwszej kolejce rundy wiosennej spisała się bardzo dobrze. Zwłaszcza Lechia Dzierżoniów, która zdobyła bardzo cenne punkty w Zabrzu oraz Górnik Wałbrzych, który wygrał z Falubazem.

 

III liga przed startem rundy wiosennej. O co powalczą nasze drużyny?

Najwięcej emocji było w Jastrzębiu, gdzie lider podejmował KGHM Zanam Polkowice. W 12 min. gospodarze mieli rzut karny, ale strzał Daniela Szczepana obronił Damian Primel. Później nastąpiło coś, czego nikt się nie spodziewał. Polkowiczanie w 8 minut strzelili… 3 gole. Dwie bramki zdobył Michał Bednarski, a jednego Michał Bancewicz.

 

W 35 min. gospodarze dopięli swego i strzelili pierwszego gola, a siedem minut później polkowiczanie stracili Krzysztofa Ziemniaka, który otrzymał drugą żółtą kartkę. Po zmianie stron gospodarze z furią zaatakowali i, niestety, udało im się wyrównać. W sumie mieli w meczu dwa słupki i poprzeczkę, więc z przebiegu gry trzeba uznać, że punkt zdobyty na gorącym terenie jest dobrym rezultatem podopiecznych Enkeleida Dobiego.

 

Co za rajd i gol Wiecha. Piękne trafienie Szydziaka

Chyba jeszcze większą niespodziankę sprawili piłkarze Lechii Dzierżoniów, którzy wygrali w Zabrzu z rezerwami Górnika. Gospodarze prowadzili po bramce Rafała Wolsztyńskiego, ale trójkolorowi wyrównali pod koniec pierwszej połowy po trafieniu Damiana Niedojada. Bardzo ważne trzy punkty lechistom zapewnił Damian Szydziak, który zimą trafił do Dzierżoniowa z Barda. Jego “centrostrzał” wpadł za kołnierz zdezorientowanego golkipera gospodarzy.

 

Dobry debiut Dariusza Sztylki na ławce rezerw Śląska. Wrocławianie – w składzie których zagrali m.in. Paweł Zieliński, Adrian Łyszczarz i Alvarinho – wygrali pod Jasną Góra ze Skrą 3:0. Bramki strzelili Łukasz Wiech oraz Alvarinho – dwie (według innych źródeł, drugi gol dla Śląska był samobójczym trafieniem bramkarza częstochowian).

 

Bardzo ważne zwycięstwo odniosły również rezerwy Miedzi Legnica, które zostały wzmocnione zawodnikami z kadry pierwszej drużyny. Zagrali m.in.  Adrian Łuszkiewicz, Hunter Gorskie, Dejan Dermanović czy Giannis Potouridis. Jedynego gola meczy zdobył jednak Kamil Zieliński.

 

Pozostałe nasze drużyny miały mniej szczęścia. Ślęza bezbramkowo zremisowała w Oławie z Unią Turza Śląska, a Piast Żmigród i Olimpia Kowary przegrały swoje mecze.

 

W niedzielę odbył się jeden mecz – Górnik Wałbrzych wygrał bardzo ważny mecz z Falubazem Zielona Góra 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył weteran Marcin Morawski. Z przebiegu spotkania to w pełni zasłużone zwycięstwo, choć goście mieli również swoje okazje. W 80 min. meczu piłkę z linii wałbrzyskiej bramki wybił Bartosz Tyktor.

 

III liga, 18. kolejka

 • Olimpia Kowary – Stal Brzeg 0:2 (0:1)
 • Ślęza Wrocław – Unia Turza Śląska 0:0
 • Górnik Wałbrzych – Falubaz Zielona Góra 1:0 (1:0)
 • BKS Stal Bielsko-Biała – Miedź II Legnica 0:1 (0:0)
 • GKS 1962 Jastrzębie Zdrój – KS Polkowice 3:3 (1:3)
 • Górnik II Zabrze – Lechia Dzierżoniów 1:2 (1:1)
 • Pniówek Pawłowice Śląskie – Piast Żmigród 3:0 (1:0)
 • Skra Częstochowa – Śląsk II Wrocław 0:3 (0:2)
 • Rekord Bielsko-Biała – Ruch Zdzieszowice 1:2 (0:1)

 

[league_table 3027]

 

III liga

Było wypożyczenie, jest transfer definitywny. Hawryło w Foto-Higienie

Published

on

Michał Hawryło

Michał Hawryło został zawodnikiem IV-ligowej Foto-Higieny Gać. Teraz już definitywnie. 

 

Były bramkarz Śląska i Miedzi zagra w IV lidze

22-letni boczny obrońca bądź wahadłowy jesień spędził już w IV-ligowej Foto-Higienie Gać, był jednak do tego klubu tylko wypożyczony. – Dzięki dobrej współpracy na linii Foto-Higiena Błyskawica Gać – Ślęza Wrocław, po półrocznym wypożyczeniu udało nam się pozyskać w ramach transferu definitywnego Michała Hawryłę. Michał, cieszymy się, że zostajesz z nami na dłużej i życzymy powodzenia – czytamy na facebookowym profilu klubu z Gaci.

 

Jesienią Hawryło zagrał 13 meczów dla Foto-Higieny, w których strzelił dwa gole. Wcześniej na III-ligowych boiskach (w barwach Ślęzy i… Foto-Higieny) zaliczył 93 mecze (3 gole).

 

Grafika Foto-Higiena facebook

 

Continue Reading

III liga

Były król strzelców III ligi wrócił na Dolny Śląsk

Published

on

Były król strzelców III ligi wrócił na Dolny Śląsk

Piotr Stępień, były król strzelców III ligi w barwach Ślęzy Wrocław, wrócił na Dolny Śląsk. Teraz zobaczymy go jednak w barwach rezerw Miedzi Legnica.

 

Chrobry stracił podstawowego zawodnika. Bochnak przeszedł do Cracovii

Niespełna 25-letni Piotr Stępień po roku wraca na Dolny Śląsk. Dokładnie przed rokiem przeszedł ze Ślęzy Wrocław do II-ligowego wówczas Ruchu Chorzów. W barwach Niebieskich zagrał 12 meczów (514 minut), w których strzelił 2 gole.

 

Chorzowianie ostatecznie awansowali do I ligi, ale napastnik przeszedł do III-ligowego KP Starograd Gdański. Runda jesienna nie była zbyt udana dla Stępnia – strzelił tylko jednego gola w 15 meczach (746 minut). Teraz w barwach rezerw Miedzi będzie chciał wrócić do wysokiej formy, przy okazji pomagając legniczanom w utrzymaniu się w III lidze.

 

Przypomnijmy, że Piotr Stępień to były król strzelców 3. grupy III ligi. W sezonie 2020/21 dla Ślęzy strzelił 25 goli. W rundzie jesiennej ubiegłego sezonu, przed przejściem do Ruchu, miał na koncie 12 bramek.

 

Fot. Miedź II Legnica

Continue Reading

Śląsk II Wrocław

Sparingi dolnośląskich drużyn [WYNIKI 14-15.01.]

Published

on

Drużyny z ekstraklasy mecze sparingowe rozgrywają już od jakiegoś czasu, pomału dołączają do nich zespoły z niższych lig.

 

Wandal zniszczył samochodem murawę A-klasowego Kłosu

Na razie meczów kontrolnych z udziałem zespołów z niższych lig nie ma za dużo, ale z każdym weekendem będzie ich przybywać. Oto wyniki meczów sparingowych z weekendu.

 

Wyniki sparingów dolnośląskich drużyn

 • Miedź Legnica – Neftçı Baku 2:1
 • Górnik Polkowice – Carina Gubin 2:1
 • Śląsk II Wrocław – Stal Brzeg 2:0
 • Stal Brzeg – Foto-Higiena Gać 0:0
 • Karkonosze Jelenia Góra – Polonia-Stal Świdnica 1:0
Continue Reading

III liga

III liga. Oto plany sparingowe Ślęzy Wrocław i rezerw Chrobrego Głogów

Published

on

Znamy plany sparingowe na okres przygotowawczy dwóch dolnośląskich trzecioligowców – Ślęzy Wrocław i rezerw Chrobrego Głogów.

 

Spadki i awanse 2022/23. Symulacja od B klasy do III ligi

Ślęza Wrocław w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej III ligi ma rozegrać osiem meczów sparingowych. Wszystkie, poza spotkaniem z Górnikiem w Polkowicach, rozegrany zostaną w centrum piłkarskim na Kłokoczycach (plan meczów kontrolnych może jeszcze ulec zmianie).

 • 21.01. Ślęza – ŁKS II Łódź (III liga, godz. 11)
 • 21.01. Ślęza – Lechia Dzierżoniów (IV liga, 13.30)
 • 28.01. Ślęza – Sokół Marcinkowice (IV liga, 15.30)
 • 04.02. Górnik Polkowice – Ślęza (II liga, 12)
 • 05.02. Ślęza – Wisła Kraków (U19, 11)
 • 11.02. Ślęza – MKS Kluczbork (III liga, 11)
 • 11.02. Ślęza – Foto-Higiena Gać (IV liga, 13.30)
 • 18.02. Ślęza – Śląsk II Wrocław (II liga, 11)

 

Chrobry II Głogów do wspólnych treningów wróci 9 stycznia. Pierwszy sparing odbędzie się w sobotę, 28 stycznia.

 • 28.01. Chrobry II Głogów – Polonia Środa Wielkopolska (13)
 • 04.02. Chrobry II Głogów – Miedź II Legnica (11)
 • 11.02. Chrobry II Głogów – Carina Gubin (13)
 • 18.02. Chrobry II Głogów – Pogoń Nowe Skalmierzyce (13)
 • 25.02. Lechia Zielona Góra – Chrobry Głogów

 

Rozkład meczów kontrolnych Miedzi II Legnica poznaliśmy już wcześniej – III-ligowe rezerwy Miedzi rozegrają siedem meczów sparingowych  

 

FOT. Wojciech Fryt/Ślęza Wrocław

 

Continue Reading

II liga

TOP 100 najlepszych drużyn Dolnego Śląska w 2022 roku

Published

on

TOP 100 najlepszych drużyn Dolnego Śląska 2022

Który dolnośląski zespół był najlepszy w 2022 roku? Który zanotował największy skok? Oto zestawienie podsumowujące mijający rok – TOP 100 najlepszych drużyn Dolnego Śląska w 2022 roku.

 

Strzelcy na Dolnym Śląsku od ekstraklasy do IV ligi [JESIEŃ 2022]

Piłkarski 2022 rok w zasadzie dobiegł już końca. Szybciej niż zwykle skończyły się rozgrywki w poszczególnych ligach ze względu na mistrzostwa świata w piłce nożnej w Katarze. To dobra okazja by podsumować mijający rok w naszym zestawieniu 100 najlepszych drużyn w regionie. To już piaty raz, gdy dolfutbol.pl pokusił się o takie zestawienie. 

 

Ranking – tradycyjnie – powstał na podstawie punktów zdobytych przez poszczególne drużyny w mijającym roku, a więc w rundzie wiosennej sezonu 2021/22 oraz jesienią sezonu 2022/23. W przypadku drużyn, które spadły/awansowały więcej “ważyły” punkty zdobyte w klasie wyższej, aczkolwiek zdarzyło się kilka wyjątków od tej reguły.

 

Warto odnotować, że doszło do zmiany lidera. Z kolei największy awans w zestawieniu zanotowały Chrobry Nowogrodziec – o 36 miejsc, Victoria Jelenia Góra o 34 miejsca i Polonia Środa Śląska o 33 miejsca. Więcej ciekawostek znajdziecie pod linkiem poniżej. 

 

TOP 100 najlepszych drużyn Dolnego Śląska – TUTAJ

Continue Reading

III liga

III-ligowe rezerwy Miedzi rozegrają siedem meczów sparingowych

Published

on

sparingi zima 2023

Podczas przygotowań do rundy wiosennej rezerwy Miedzi Legnica rozegrają siedem sparingów. Podopieczni trenera Łukasza Bulińskiego rozpoczną mecze kontrolne 20 stycznia.

 

Strzelcy na Dolnym Śląsku od ekstraklasy do IV ligi [JESIEŃ 2022]

Pierwszym sparingpartnerem legnickiego trzecioligowca będą rezerwy Pogoni Szczecin. Miedź II jako gospodarze pierwszy sparing rozegrają 28 stycznia. Rywalem będzie Pogoń Nowe Skalmierzyce. Legniczanie zakończą serię sparingów spotkaniem z FK Pardubice 25 lutego 2023.

 

 • 20.01.2023: Pogoń II Szczecin – Miedź II Legnica, Szczecin, godz. 14.00
 • 28.01.2023: Miedź II Legnica – Pogoń Nowe Skalmierzyce, Legnica, godz. 11.00
 • 04.02.2023: Chrobry II Głogów – Miedź II Legnica, Głogów, godz. 11.00
 • 08.02.2023: Polonia Środa Śląska – Miedź II Legnica, miejsce i godzina do ustalenia
 • 11.02.2023: Lechia Dzierżoniów – Miedź II Legnica, miejsce i godzina do ustalenia
 • 18.02.2023: Miedź II Legnica – Barycz Sułów, Legnica, godz. 12.00
 • 25.02.2023: FK Pardubice – Miedź II Legnica, miejsce i godzina do ustalenia.
Continue Reading

To się czyta