III liga: Wielkie emocje na starcie rundy wiosennej

18. kolejka w 3. grupie III ligi dostarczyła kibicom ogromnych emocji. Większość dolnośląskich drużyn w pierwszej kolejce rundy wiosennej spisała się bardzo dobrze. Zwłaszcza Lechia Dzierżoniów, która zdobyła bardzo cenne punkty w Zabrzu oraz Górnik Wałbrzych, który wygrał z Falubazem.

 

III liga przed startem rundy wiosennej. O co powalczą nasze drużyny?

Najwięcej emocji było w Jastrzębiu, gdzie lider podejmował KGHM Zanam Polkowice. W 12 min. gospodarze mieli rzut karny, ale strzał Daniela Szczepana obronił Damian Primel. Później nastąpiło coś, czego nikt się nie spodziewał. Polkowiczanie w 8 minut strzelili… 3 gole. Dwie bramki zdobył Michał Bednarski, a jednego Michał Bancewicz.

 

W 35 min. gospodarze dopięli swego i strzelili pierwszego gola, a siedem minut później polkowiczanie stracili Krzysztofa Ziemniaka, który otrzymał drugą żółtą kartkę. Po zmianie stron gospodarze z furią zaatakowali i, niestety, udało im się wyrównać. W sumie mieli w meczu dwa słupki i poprzeczkę, więc z przebiegu gry trzeba uznać, że punkt zdobyty na gorącym terenie jest dobrym rezultatem podopiecznych Enkeleida Dobiego.

 

Co za rajd i gol Wiecha. Piękne trafienie Szydziaka

Chyba jeszcze większą niespodziankę sprawili piłkarze Lechii Dzierżoniów, którzy wygrali w Zabrzu z rezerwami Górnika. Gospodarze prowadzili po bramce Rafała Wolsztyńskiego, ale trójkolorowi wyrównali pod koniec pierwszej połowy po trafieniu Damiana Niedojada. Bardzo ważne trzy punkty lechistom zapewnił Damian Szydziak, który zimą trafił do Dzierżoniowa z Barda. Jego “centrostrzał” wpadł za kołnierz zdezorientowanego golkipera gospodarzy.

 

Dobry debiut Dariusza Sztylki na ławce rezerw Śląska. Wrocławianie – w składzie których zagrali m.in. Paweł Zieliński, Adrian Łyszczarz i Alvarinho – wygrali pod Jasną Góra ze Skrą 3:0. Bramki strzelili Łukasz Wiech oraz Alvarinho – dwie (według innych źródeł, drugi gol dla Śląska był samobójczym trafieniem bramkarza częstochowian).

 

Bardzo ważne zwycięstwo odniosły również rezerwy Miedzi Legnica, które zostały wzmocnione zawodnikami z kadry pierwszej drużyny. Zagrali m.in.  Adrian Łuszkiewicz, Hunter Gorskie, Dejan Dermanović czy Giannis Potouridis. Jedynego gola meczy zdobył jednak Kamil Zieliński.

 

Pozostałe nasze drużyny miały mniej szczęścia. Ślęza bezbramkowo zremisowała w Oławie z Unią Turza Śląska, a Piast Żmigród i Olimpia Kowary przegrały swoje mecze.

 

W niedzielę odbył się jeden mecz – Górnik Wałbrzych wygrał bardzo ważny mecz z Falubazem Zielona Góra 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył weteran Marcin Morawski. Z przebiegu spotkania to w pełni zasłużone zwycięstwo, choć goście mieli również swoje okazje. W 80 min. meczu piłkę z linii wałbrzyskiej bramki wybił Bartosz Tyktor.

 

III liga, 18. kolejka

  • Olimpia Kowary – Stal Brzeg 0:2 (0:1)
  • Ślęza Wrocław – Unia Turza Śląska 0:0
  • Górnik Wałbrzych – Falubaz Zielona Góra 1:0 (1:0)
  • BKS Stal Bielsko-Biała – Miedź II Legnica 0:1 (0:0)
  • GKS 1962 Jastrzębie Zdrój – KS Polkowice 3:3 (1:3)
  • Górnik II Zabrze – Lechia Dzierżoniów 1:2 (1:1)
  • Pniówek Pawłowice Śląskie – Piast Żmigród 3:0 (1:0)
  • Skra Częstochowa – Śląsk II Wrocław 0:3 (0:2)
  • Rekord Bielsko-Biała – Ruch Zdzieszowice 1:2 (0:1)

 

[league_table 3027]

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.