TOP 7 Najciekawszych transferów w III lidze [WIOSNA 2017]

Runda wiosenna III ligi wystartowała w miniony weekend. Kluby zamknęły już swoje kadry, a wśród nich znalazło się wiele nowych graczy. Dziś prezentujemy TOP 7 Najciekawszych transferów w III lidze [WIOSNA 2017].

 

III liga: Wielkie emocje na starcie rundy wiosennej

Podczas przerwy zimowej dolnośląskie kluby na rynku transferowym działały bardzo różnie. Jedne były bardzo aktywne, inne prawie nie dokonały roszad w składach. I choć nie doszło do specjalnie spektakularnych transferów (jak choćby pozyskanie przez Falubaz Zielona Góra Martinsa Ekwueme), to jednak kilka nowych twarzy na trzecioligowych boiskach w barwach naszych drużyn zobaczymy.

 

Poniżej przedstawiam 7 zawodników, których sprowadziły nasze kluby z III ligi. Są zarówno gracze uznani, jak i młodzi, a także pewne… niewiadome, ale z potencjałem (kolejność alfabetyczna).

 

TOP 7 transferów dolnośląskich trzecioligowców

 

Michał Bednarski

  • Chrobry Głogów – KGHM Zanam Polkowice

21-letni napastnik nie miał dużych szans na grę w I lidze (jesienią zaliczył 3 epizody, strzelił jednego gola) w barwach Chrobrego Głogów, dlatego zdecydował się na przeprowadzkę do Polkowic. Poziom z pewnością niższy, ale przynajmniej będzie grał. Już w pierwszym meczu, z liderem z Jastrzębia, strzelił 2 gole!

Sebastian Bergier

  • Śląsk Wrocław CLJ – Śląsk II Wrocław

To taki transfer wewnętrzny – z drużyny juniorów do rezerw. Teoretycznie już jesienią 17-letni Bergier był w kadrze II drużyny, ale nie zagrał w seniorskiej drużynie ani minuty. W Centralnej Lidze Juniorów w 17 meczach strzelił za to 16 goli. W przerwie między rundami był sprawdzany przez młodzieżowe drużyny Genoi oraz Sampdorii. Na wiosnę może eksplodować jego talent. Na razie wyszedł w pierwszym składzie Śląska II w Częstochowie w spotkaniu ze Skrą.

 

Grzegorz Borowy

  • Polonia-Stal Świdnica – Lechia Dzierżoniów

27-letni pomocnik przez lata stanowił o sile trzecioligowej Polonii-Stali Świdnica (strzelił ponad 30 goli). Po spadku jesień jeszcze spędził w Świdnicy, ale na wiosnę ma pomóc Lechii Dzierżoniów w utrzymaniu się w III lidze. Powinien być wzmocnieniem trójkolorowych.

 

Dominik Bronisławski

  • Raków Częstochowa – Górnik Wałbrzych

21-letni Dominik Bronisławski, środkowy – najczęściej defensywny – pomocnik, wrócił na stare śmieci. W 2015 roku wałbrzyszanie spadli z II ligi, ale Bronisławski został na tym szczeblu, bowiem zakontraktował go Raków. W sezonie 2015/16 rozegrał 14 meczów w II lidze, ale jesienią 2016 nie pojawił się na murawie. W styczniu rozwiązał umowę z częstochowianami. Teraz będzie się chciał odbudować w Wałbrzychu, a przy okazji pomóc Górnikowi w utrzymaniu się.

 

Ahmed „Luka” Abdullah

  • Huragan Pobiedziska – Piast Żmigród

27-letni zawodnik jest skrzydłowym. Ostatnie dwa lata spędził w Huraganie Pobiedziska, który gra w IV lidze wielkopolskiej. „Luka” ma za sobą występy również w takich klubach Kascada Football Club (II liga egipska) czy El Shams Club (I liga egipska).

W pierwszym, przegranym meczu Piasta w Pniówku Śląskim, Egipcjanin nie zagrał. Czy będzie wzmocnieniem ekipy ze Żmigrodu, to się dopiero okaże, choć – jak to mówią – „papiery” na granie ma.

 

Kamil Sadowski

  • Victoria Świebodzice – Górnik Wałbrzych

20-letni napastnik lub skrzydłowy jesienią, z 9 bramkami na koncie, był najlepszym strzelcem Victorii Świebodzice i jednym z najlepszych snajperów we wschodniej grupie Satlex IV ligi. Teraz ma poprawić skuteczność Górnika, bo to właśnie mała ilość strzelanych goli była największą bolączką wałbrzyszan jesienią.

 

Damian Szydziak

  • Unia Bardo – Lechia Dzierżoniów

28-letni pomocnik trafił do Lechii Dzierżoniów z czwartoligowej Unii Bardo i podobnie jak Borowy, ma wnieść nieco doświadczenia i jakości w szeregi trójkolorowych.

Trzeba pamiętać, że Szydziak przed laty zaliczył debiut w ekstraklasie w barwach Śląska. Co prawda jego przygoda z piłką nie potoczyła się tak, jak można było się spodziewać (grał m.in. w Ślęzie Wrocław i Orle Ząbkowice Śl.), ale na III-ligowych boiskach, może jeszcze sporo zdziałać. W swoim debiucie w Lechii strzelił pieką, a co najważniejsze zwycięską bramkę w Zabrzu.

 

[socialpoll id=”2375114″ path=”/polls/2375114″ width=”300″]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.