Connect with us

III liga

TOP 7 Najciekawszych transferów w III lidze [WIOSNA 2017]

Published

on

TOP 7 Najciekawszych transferów w III lidze

Runda wiosenna III ligi wystartowała w miniony weekend. Kluby zamknęły już swoje kadry, a wśród nich znalazło się wiele nowych graczy. Dziś prezentujemy TOP 7 Najciekawszych transferów w III lidze [WIOSNA 2017].

 

III liga: Wielkie emocje na starcie rundy wiosennej

Podczas przerwy zimowej dolnośląskie kluby na rynku transferowym działały bardzo różnie. Jedne były bardzo aktywne, inne prawie nie dokonały roszad w składach. I choć nie doszło do specjalnie spektakularnych transferów (jak choćby pozyskanie przez Falubaz Zielona Góra Martinsa Ekwueme), to jednak kilka nowych twarzy na trzecioligowych boiskach w barwach naszych drużyn zobaczymy.

 

Poniżej przedstawiam 7 zawodników, których sprowadziły nasze kluby z III ligi. Są zarówno gracze uznani, jak i młodzi, a także pewne… niewiadome, ale z potencjałem (kolejność alfabetyczna).

 

TOP 7 transferów dolnośląskich trzecioligowców

 

Michał Bednarski

 • Chrobry Głogów ? KGHM Zanam Polkowice

21-letni napastnik nie miał dużych szans na grę w I lidze (jesienią zaliczył 3 epizody, strzelił jednego gola) w barwach Chrobrego Głogów, dlatego zdecydował się na przeprowadzkę do Polkowic. Poziom z pewnością niższy, ale przynajmniej będzie grał. Już w pierwszym meczu, z liderem z Jastrzębia, strzelił 2 gole!

Sebastian Bergier

 • Śląsk Wrocław CLJ ? Śląsk II Wrocław

To taki transfer wewnętrzny ? z drużyny juniorów do rezerw. Teoretycznie już jesienią 17-letni Bergier był w kadrze II drużyny, ale nie zagrał w seniorskiej drużynie ani minuty. W Centralnej Lidze Juniorów w 17 meczach strzelił za to 16 goli. W przerwie między rundami był sprawdzany przez młodzieżowe drużyny Genoi oraz Sampdorii. Na wiosnę może eksplodować jego talent. Na razie wyszedł w pierwszym składzie Śląska II w Częstochowie w spotkaniu ze Skrą.

 

Grzegorz Borowy

 • Polonia-Stal Świdnica ? Lechia Dzierżoniów

27-letni pomocnik przez lata stanowił o sile trzecioligowej Polonii-Stali Świdnica (strzelił ponad 30 goli). Po spadku jesień jeszcze spędził w Świdnicy, ale na wiosnę ma pomóc Lechii Dzierżoniów w utrzymaniu się w III lidze. Powinien być wzmocnieniem trójkolorowych.

 

Dominik Bronisławski

 • Raków Częstochowa – Górnik Wałbrzych

21-letni Dominik Bronisławski, środkowy – najczęściej defensywny – pomocnik, wrócił na stare śmieci. W 2015 roku wałbrzyszanie spadli z II ligi, ale Bronisławski został na tym szczeblu, bowiem zakontraktował go Raków. W sezonie 2015/16 rozegrał 14 meczów w II lidze, ale jesienią 2016 nie pojawił się na murawie. W styczniu rozwiązał umowę z częstochowianami. Teraz będzie się chciał odbudować w Wałbrzychu, a przy okazji pomóc Górnikowi w utrzymaniu się.

 

Ahmed ?Luka? Abdullah

 • Huragan Pobiedziska ? Piast Żmigród

27-letni zawodnik jest skrzydłowym. Ostatnie dwa lata spędził w Huraganie Pobiedziska, który gra w IV lidze wielkopolskiej. ?Luka? ma za sobą występy również w takich klubach Kascada Football Club (II liga egipska) czy El Shams Club (I liga egipska).

W pierwszym, przegranym meczu Piasta w Pniówku Śląskim, Egipcjanin nie zagrał. Czy będzie wzmocnieniem ekipy ze Żmigrodu, to się dopiero okaże, choć ? jak to mówią – ?papiery? na granie ma.

 

Kamil Sadowski

 • Victoria Świebodzice ? Górnik Wałbrzych

20-letni napastnik lub skrzydłowy jesienią, z 9 bramkami na koncie, był najlepszym strzelcem Victorii Świebodzice i jednym z najlepszych snajperów we wschodniej grupie Satlex IV ligi. Teraz ma poprawić skuteczność Górnika, bo to właśnie mała ilość strzelanych goli była największą bolączką wałbrzyszan jesienią.

 

Damian Szydziak

 • Unia Bardo – Lechia Dzierżoniów

28-letni pomocnik trafił do Lechii Dzierżoniów z czwartoligowej Unii Bardo i podobnie jak Borowy, ma wnieść nieco doświadczenia i jakości w szeregi trójkolorowych.

Trzeba pamiętać, że Szydziak przed laty zaliczył debiut w ekstraklasie w barwach Śląska. Co prawda jego przygoda z piłką nie potoczyła się tak, jak można było się spodziewać (grał m.in. w Ślęzie Wrocław i Orle Ząbkowice Śl.), ale na III-ligowych boiskach, może jeszcze sporo zdziałać. W swoim debiucie w Lechii strzelił pieką, a co najważniejsze zwycięską bramkę w Zabrzu.

 

[socialpoll id=”2375114″ path=”/polls/2375114″ width=”300″]

III liga

Było wypożyczenie, jest transfer definitywny. Hawryło w Foto-Higienie

Published

on

Michał Hawryło

Michał Hawryło został zawodnikiem IV-ligowej Foto-Higieny Gać. Teraz już definitywnie. 

 

Były bramkarz Śląska i Miedzi zagra w IV lidze

22-letni boczny obrońca bądź wahadłowy jesień spędził już w IV-ligowej Foto-Higienie Gać, był jednak do tego klubu tylko wypożyczony. – Dzięki dobrej współpracy na linii Foto-Higiena Błyskawica Gać – Ślęza Wrocław, po półrocznym wypożyczeniu udało nam się pozyskać w ramach transferu definitywnego Michała Hawryłę. Michał, cieszymy się, że zostajesz z nami na dłużej i życzymy powodzenia – czytamy na facebookowym profilu klubu z Gaci.

 

Jesienią Hawryło zagrał 13 meczów dla Foto-Higieny, w których strzelił dwa gole. Wcześniej na III-ligowych boiskach (w barwach Ślęzy i… Foto-Higieny) zaliczył 93 mecze (3 gole).

 

Grafika Foto-Higiena facebook

 

Continue Reading

III liga

Były król strzelców III ligi wrócił na Dolny Śląsk

Published

on

Były król strzelców III ligi wrócił na Dolny Śląsk

Piotr Stępień, były król strzelców III ligi w barwach Ślęzy Wrocław, wrócił na Dolny Śląsk. Teraz zobaczymy go jednak w barwach rezerw Miedzi Legnica.

 

Chrobry stracił podstawowego zawodnika. Bochnak przeszedł do Cracovii

Niespełna 25-letni Piotr Stępień po roku wraca na Dolny Śląsk. Dokładnie przed rokiem przeszedł ze Ślęzy Wrocław do II-ligowego wówczas Ruchu Chorzów. W barwach Niebieskich zagrał 12 meczów (514 minut), w których strzelił 2 gole.

 

Chorzowianie ostatecznie awansowali do I ligi, ale napastnik przeszedł do III-ligowego KP Starograd Gdański. Runda jesienna nie była zbyt udana dla Stępnia – strzelił tylko jednego gola w 15 meczach (746 minut). Teraz w barwach rezerw Miedzi będzie chciał wrócić do wysokiej formy, przy okazji pomagając legniczanom w utrzymaniu się w III lidze.

 

Przypomnijmy, że Piotr Stępień to były król strzelców 3. grupy III ligi. W sezonie 2020/21 dla Ślęzy strzelił 25 goli. W rundzie jesiennej ubiegłego sezonu, przed przejściem do Ruchu, miał na koncie 12 bramek.

 

Fot. Miedź II Legnica

Continue Reading

Śląsk II Wrocław

Sparingi dolnośląskich drużyn [WYNIKI 14-15.01.]

Published

on

Drużyny z ekstraklasy mecze sparingowe rozgrywają już od jakiegoś czasu, pomału dołączają do nich zespoły z niższych lig.

 

Wandal zniszczył samochodem murawę A-klasowego Kłosu

Na razie meczów kontrolnych z udziałem zespołów z niższych lig nie ma za dużo, ale z każdym weekendem będzie ich przybywać. Oto wyniki meczów sparingowych z weekendu.

 

Wyniki sparingów dolnośląskich drużyn

 • Miedź Legnica – Neftçı Baku 2:1
 • Górnik Polkowice – Carina Gubin 2:1
 • Śląsk II Wrocław – Stal Brzeg 2:0
 • Stal Brzeg – Foto-Higiena Gać 0:0
 • Karkonosze Jelenia Góra – Polonia-Stal Świdnica 1:0
Continue Reading

III liga

III liga. Oto plany sparingowe Ślęzy Wrocław i rezerw Chrobrego Głogów

Published

on

Znamy plany sparingowe na okres przygotowawczy dwóch dolnośląskich trzecioligowców – Ślęzy Wrocław i rezerw Chrobrego Głogów.

 

Spadki i awanse 2022/23. Symulacja od B klasy do III ligi

Ślęza Wrocław w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej III ligi ma rozegrać osiem meczów sparingowych. Wszystkie, poza spotkaniem z Górnikiem w Polkowicach, rozegrany zostaną w centrum piłkarskim na Kłokoczycach (plan meczów kontrolnych może jeszcze ulec zmianie).

 • 21.01. Ślęza – ŁKS II Łódź (III liga, godz. 11)
 • 21.01. Ślęza – Lechia Dzierżoniów (IV liga, 13.30)
 • 28.01. Ślęza – Sokół Marcinkowice (IV liga, 15.30)
 • 04.02. Górnik Polkowice – Ślęza (II liga, 12)
 • 05.02. Ślęza – Wisła Kraków (U19, 11)
 • 11.02. Ślęza – MKS Kluczbork (III liga, 11)
 • 11.02. Ślęza – Foto-Higiena Gać (IV liga, 13.30)
 • 18.02. Ślęza – Śląsk II Wrocław (II liga, 11)

 

Chrobry II Głogów do wspólnych treningów wróci 9 stycznia. Pierwszy sparing odbędzie się w sobotę, 28 stycznia.

 • 28.01. Chrobry II Głogów – Polonia Środa Wielkopolska (13)
 • 04.02. Chrobry II Głogów – Miedź II Legnica (11)
 • 11.02. Chrobry II Głogów – Carina Gubin (13)
 • 18.02. Chrobry II Głogów – Pogoń Nowe Skalmierzyce (13)
 • 25.02. Lechia Zielona Góra – Chrobry Głogów

 

Rozkład meczów kontrolnych Miedzi II Legnica poznaliśmy już wcześniej – III-ligowe rezerwy Miedzi rozegrają siedem meczów sparingowych  

 

FOT. Wojciech Fryt/Ślęza Wrocław

 

Continue Reading

II liga

TOP 100 najlepszych drużyn Dolnego Śląska w 2022 roku

Published

on

TOP 100 najlepszych drużyn Dolnego Śląska 2022

Który dolnośląski zespół był najlepszy w 2022 roku? Który zanotował największy skok? Oto zestawienie podsumowujące mijający rok – TOP 100 najlepszych drużyn Dolnego Śląska w 2022 roku.

 

Strzelcy na Dolnym Śląsku od ekstraklasy do IV ligi [JESIEŃ 2022]

Piłkarski 2022 rok w zasadzie dobiegł już końca. Szybciej niż zwykle skończyły się rozgrywki w poszczególnych ligach ze względu na mistrzostwa świata w piłce nożnej w Katarze. To dobra okazja by podsumować mijający rok w naszym zestawieniu 100 najlepszych drużyn w regionie. To już piaty raz, gdy dolfutbol.pl pokusił się o takie zestawienie. 

 

Ranking – tradycyjnie – powstał na podstawie punktów zdobytych przez poszczególne drużyny w mijającym roku, a więc w rundzie wiosennej sezonu 2021/22 oraz jesienią sezonu 2022/23. W przypadku drużyn, które spadły/awansowały więcej “ważyły” punkty zdobyte w klasie wyższej, aczkolwiek zdarzyło się kilka wyjątków od tej reguły.

 

Warto odnotować, że doszło do zmiany lidera. Z kolei największy awans w zestawieniu zanotowały Chrobry Nowogrodziec – o 36 miejsc, Victoria Jelenia Góra o 34 miejsca i Polonia Środa Śląska o 33 miejsca. Więcej ciekawostek znajdziecie pod linkiem poniżej. 

 

TOP 100 najlepszych drużyn Dolnego Śląska – TUTAJ

Continue Reading

III liga

III-ligowe rezerwy Miedzi rozegrają siedem meczów sparingowych

Published

on

sparingi zima 2023

Podczas przygotowań do rundy wiosennej rezerwy Miedzi Legnica rozegrają siedem sparingów. Podopieczni trenera Łukasza Bulińskiego rozpoczną mecze kontrolne 20 stycznia.

 

Strzelcy na Dolnym Śląsku od ekstraklasy do IV ligi [JESIEŃ 2022]

Pierwszym sparingpartnerem legnickiego trzecioligowca będą rezerwy Pogoni Szczecin. Miedź II jako gospodarze pierwszy sparing rozegrają 28 stycznia. Rywalem będzie Pogoń Nowe Skalmierzyce. Legniczanie zakończą serię sparingów spotkaniem z FK Pardubice 25 lutego 2023.

 

 • 20.01.2023: Pogoń II Szczecin – Miedź II Legnica, Szczecin, godz. 14.00
 • 28.01.2023: Miedź II Legnica – Pogoń Nowe Skalmierzyce, Legnica, godz. 11.00
 • 04.02.2023: Chrobry II Głogów – Miedź II Legnica, Głogów, godz. 11.00
 • 08.02.2023: Polonia Środa Śląska – Miedź II Legnica, miejsce i godzina do ustalenia
 • 11.02.2023: Lechia Dzierżoniów – Miedź II Legnica, miejsce i godzina do ustalenia
 • 18.02.2023: Miedź II Legnica – Barycz Sułów, Legnica, godz. 12.00
 • 25.02.2023: FK Pardubice – Miedź II Legnica, miejsce i godzina do ustalenia.
Continue Reading

To się czyta