Saltex IV liga wschód. Kolejka bez niespodzianek

Saltex IV liga wschód – 19. kolejka. To była wyjątkowo przewidywalna kolejka, podczas której nie doszło do żadnej większej niespodzianki. Faworyci wygrywali, choć na niektórych boiskach wcale nie mieli łatwo.

 

Saltex IV liga wschód. Koszmar Polonii-Stali trwa

Bez większych niespodzianek w 19. kolejce wschodniej grupy Saltex IV ligi. Lider z Gaci, choć nie bez problemów, wygrał w Jaworzynie Śląskiej. Goście prowadzili po trafieniu Piotra Stawowego, na bramkę którego odpowiedział Marcin Bałut. Gola na 2:1 dla Foto-Higieny na niespełna 10 minut przed końcem zdobył Dominik Wejerowski.

 

Wicelider ze Świdnicy już w środę przegrał w Nowej Rudzie z Piastem 0:1. Tymczasem na trzecie miejsce wskoczył beniaminek z Barda, który wykorzystał bezbramkowy remis Pogoni Oleśnica z GKS-em Kobierzyce. Unia, po dwóch golach Michała Szabata, pokonała Victorię Świebodzice, która na wiosnę – podobnie jak Polonia-Stal, nie zdobyła jeszcze punktu.

 

Licencje od IV ligi do B klasy. Będą zmiany od sezonu 2017/18 [SONDA]

Trwa dobra dyspozycja beniaminków z Wołowa oraz Goszcza. MKP pokonał Bystrzycę Kąty Wrocławskie 3:0 (bramki Adrian Marcinkowski, Paweł Janus i Mateusz Matković), a Wiwa wygrała na wyjeździe 3:1 w Sadowicach. Bramki strzelali Konrad Hylewicz dla Orła oraz Szymon Rusiecki, Paweł Kubot oraz Tomasz Swaczeński dla gości.

 

Passę meczów bez porażki na wiosnę podtrzymała Bielawianka, która wygrała na ciężkim terenie w Wielkiej Lipie. Jedynego gola meczu zdobył nowy nabytek Marcos. Również 1:0, tyle że u siebie, Orzeł Ząbkowice pokonał Sokoła Marcinkowice.

 

Saltex IV liga wschód, 19. kolejka

  • Sokół Wielka Lipa – Bielawianka Bielawa 0:1
  • Orzeł Ząbkowice Śląskie – Sokół Marcinkowice 1:0
  • Piast Nowa Ruda – Polonia-Stal Świdnica 1:0
  • Pogoń Oleśnica – GKS Kobierzyce 0:0
  • Karolina Jaworzyna Śląska – Foto-Higiena Gać 1:2
  • MKP Wołów – Bystrzyca Kąty Wrocławskie 3:0
  • Orzeł Sadowice – Wiwa Goszcz 1:3
  • Unia Bardo – Victoria Świebodzice 2:0
[league_table 2920]

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *