Dwie “siedemnastki” dały zwycięstwo

Siedemnaście – liczba ta z pewnością urosła to rangi symbolu, podczas sobotniego meczu legnickiej okręgówki Kuźnia Jawor – Konfeks Legnica. Gospodarze wygrali 1:0, a bramka na wagę zwycięstwa padła po akcji dwóch “siedemnastek”.

 

Fala walkowerów zalała małe ligi

Oczywiście te “siedemnastki” to jedynie przenośnia, symbol, który idealnie wpisuje się w to, co się wydarzyło w Jaworze. A dla lokalnych kibiców zdarzyło się coś fajnego. Oto bowiem, po 17 latach, ponownie na murawę w barwach Kuźni wybiegł Marcin Folc.

 

Napastnik, który mając 19 lat lat trafił z Jawora do RKS-u Radomsko, w sumie rozegrał na boiskach ekstraklasy (wcześniej nazywanej I ligą) 58 meczów, w których strzelił 11 goli. Ostatnim klubem Folca był II-ligowy Górnik Wałbrzych, a później zajmował się trenowaniem młodszych zawodników i zawodniczek.

 

Znamy finalistów Pucharu Polski w okręgach

Teraz, ku uciesze kibiców w Jaworze, dał się namówić na grę w “swojej” Kuźni. I ponowny debiut – po 17 latach – okazał się niemal wymarzony. Folc pojawił się na murwie w 69 min. meczu. Najpierw sam miał okazję strzelecką, ale jego uderzenie wybronił bramkarz Konfeksu. W 86 min. obsłużył idealnym, prostopadłym podaniem 17-letniego Seweryna Sucheckiego, który strzelił gola na wagę trzech punktów.

 

W taki sposób dwie “siedemnastki” załatwiły Kuźni zwycięstwo. Czy Folc poprowadzi jaworzan do awansu? Łatwo nie będzie, bo o awans walczy 5 zespołów, ale sześć oczek straty do drugiego miejsca z pewnością będzie można odrobić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.