GKS Katowice – Miedź Legnica, wielki mecz w Wielki Czwartek? [TRANSMISJA]

Mecz GKS Katowice – Miedź Legnica to z pewnością jedno z największych wydarzeń 26. kolejki Nice 1. Ligi. Spotkanie odbędzie się dziś, 13. kwietnia o godz. 20.45. Transmisję meczu GKS – Miedź pokaże telewizja Polsat Sport.

 

Nowy trener w Świebodziach. Mission impossible Przerywacza?

Walka o awans do ekstraklasy powoli wchodzi w decydującą fazę, a poszczególne spotkania nabierają szczególnej wagi. Jednym z nich jest z pewnością spotkanie w Katowicach, gdzie zmierzą się dwie drużyny, które celują w awans. Emocji z pewnością nie zabraknie. Kibice, którzy nie wybierają się na obiekt przy ul. Bukowej, będą mogli obejrzeć mecz na żywo w telewizji oraz w internecie.

 

Miedź jeszcze niedawno mogła wskoczyć na fotel wicelidera. „Wystarczyło” tylko wygrać derby z Chrobrym Głogów. Tamto spotkanie podopieczni Ryszarda Tarasiewicza jednak przegrali 1:2, a potem przyszedł jeszcze bardziej chyba zaskakujący remis 2:2 ze Stomilem Olsztyn. Zaskakujący tym bardziej, że legniczanie bardzo szybo objęli prowadzenie 2:0.

 

Transmisja meczu GKS Katowice – Miedź Legnica

Efekt jest taki, że po 25. kolejkach Miedzianka jest na 7. miejscu w tabeli ze strata pięciu punktów do 2. miejsca, które teraz zajmuje Zagłębie Sosnowiec, a 3. GKS Katowice ma tyle samo punktów. Widać więc jak na dłoni, o co toczy się dziś gra. Wygrana legniczan zbliży ich do rywala na 2 oczka, ale ewentualna porażka sprawi, że dystans ten stanie się niepokojąco duży.

 

Zwłaszcza że powoli sezon wchodzi w decydującą fazę. I o ile po meczu w Katowicach jeszcze nic nie będzie przesądzone, to każda strata punktów może być brzemienna w skutkach.

 

W ostatnich kilku sezonach, aby awansować od ekstraklasy, trzeba było zdobyć ok. 60 punktów. Legniczanie, gdyby nawet wygrali wszystkie mecze do końca rozgrywek (co jest jednak mało realne) mogą zdobyć maksymalnie 65 punktów. Widać więc, że margines błędów jest coraz węższy.

 

Gdzie oglądać transmisję meczu? Sprawdź!

 

źródło grafiki. youtube.pl/GKSGieKSaKatowice 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.