III liga: Rezerwowy Miazga zrobił różnicę w Kowarach

W zaległym meczu III ligi Olimpia Kowary zmierzyła się z rezerwami Miedzi Legnica. Goście wygrali, ale trzy punkty przyszły im niezwykle trudno. Ojcem zwycięstwa okazał się rezerwowy Mateusz Miazga.

 

UEFA Regions Cup 2018/19. Dolny Śląsk gromi Opolskie 5:1

Mecz Olimpia Kowary – Miedź II Legnica pierwotnie miał odbyć się 8 kwietnia w 21. kolejce III ligi, ale zostało przełożone ze względu zły stan boiska w Kowarach. Dziś udało się je rozegrać i gospodarze byli bliscy sprawienia niespodzianki. W 52 min. prowadzili po strzale z rzutu karnego Mateusza Baszaka. Wyrównał w 70 min. Mateusz Miazga, a gola na wagę trzech punktów zdobył w 86 min. Łukasz Chodyga.

 

Co ciekawe, Miazga pojawił się na murawie w 67 min. i nie tylko zdobył wyrównującą bramkę, ale również asystował przy trafieniu Chodygi.

 

III liga: Derby Wrocławia znów dla Ślęzy [22. KOLEJKA]

Wygrana Miedzi mogła być bardziej okazała, ale goście nie wykorzystali dwóch rzutów karnych. Z jedenastu metrów pomylili się Filip Karbowy i Mateusz Zatwarnicki.

 

Dzięki zwycięstwu Miedź II awansowała na 8. miejsce w tabeli. Olimpia przedłużyła swoją fatalną serię – w ostatnich 14 meczów 13 przegrała, a tylko jeden zremisowała.

[league_table 3027]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.