Mecz A klasy, a emocji tyle co w Gran Derbi

W niedzielę piłkarska Europa skupiła swoje oczy na Madrycie, gdzie odbyły się Gran Derbi Real – Barcelona. W Kudowie-Zdroju tymczasem odbyły się derby ziemi kłodzkiej Włókniarz – Kryształ Stornie Śląskie, w którym emocji było chyba jeszcze więcej…

Awanse i spadki 2016/17 – III liga, IV liga, Okręgówka [STAN NA 24 KWIETNIA]

Włókniarz Kudowa-Zdrój – Kryształ Stornie Śląskie był również meczem dwóch najlepszych drużyn w tabeli. Przed spotkaniem goście mieli 7 punktów przewagi i ewentualne zwycięstwo dałoby im wielki handicap na dalszą część sezonu.

Zgodnie z przewidywaniami, emocji nie zabrakło. Zarówno na boisku, jak i poza nim. Nawet pogoda się dostosowała i uraczyła zawodników zarówno słońcem, jak i gradową nawałnica, na szczęście krótkotrwałą.

UEFA Regions Cup 2018/19. Dolny Śląsk gromi Opolskie 5:1

Rozpoczęło się od gola gospodarzy Fabiana Dudka (33 min.), na którego szybko odpowiedział Mateusz Poświstajło (37 min.). To było jednak dopiero preludium. Po zmianie stron Włókniarz objął prowadzenie po trafieniu Luisa Seny (53 min.). Goście, którzy od początku grali dość zdecydowanie, kolekcjonowali natomiast żółte kartki. W 57 min. mieli na koncie ich już 5, przy jednej gospodarzy.

W 57 min. Michał Poświstajło otrzymał bezpośrednią czerwoną kartkę, a dwie minuty później drugą żółtą otrzymał Tomasz Haydon i lider grał w podwójnym osłabieniu. Gracze Włókniarza wykorzystali przewagę dopiero pod koniec spotkania, gdy do bramki rywali trafili ponownie Sena i Paweł Myrdacz. Goście odpowiedzieli jeszcze w 95 min., gdy ponownie na listę strzelców wpisał się Mateusz Poświstajło.

W międzyczasie spotkanie zostało przerwane, gdy kibice Kryształy odpalili race i petardy, a część z nich rzucili na murawę. Co gorsza, na murawie znaleźli się również niektórzy „fani” przyjezdnych.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 4:2. Gospodarze otrzymali 3, a goście 7 żółtych i dwie czerwone kartki. Taki przebieg meczu miał również swoją dogrywkę na posiedzeniu Wydziału Dyscypliny OZPN Wałbrzych. Kryształ został ukarany dwoma karami finansowymi – za siedem żółtych kartek w meczu oraz za zakłócenie porządku i wulgarne okrzyki w wykonaniu przez kibiców.