Galimatias z terminarzem w jeleniogórskiej okręgówce

Na 3 maja zaplanowano 23. kolejkę w jeleniogórskiej klasie okręgowej. Rozegrane zostaną jednak tylko… 3 mecze. Wszystko przez spore zamieszanie w tej klasie rozgrywkowej.

 

Czołowy klub okręgówki zmienił trenera

Głównym winowajcą – a właściwie trzema – są trzy drużyny, które wycofały się rozgrywek w trakcie sezonu. Twardy Świętoszów zrezygnował już po 4. kolejce, do rundy wiosennej nie przystąpiły natomiast Orliki Węgliniec i Piast Dziwiszów. Efekt jest taki, że jedna z drużyn co kolejkę pauzuje, a dwie otrzymują walkowery (ale też oczywiście mają pauzę).

 

Teoretycznie zostaje 5 meczów do rozegrania, ale jeden został przełożony na 20 maja, a jeden został rozegrany awansem.

 

III liga: Drużyna miesiąca – kwiecień 2017

Już w sobotę, 29 kwietnia (mimo że zgodnie z kalendarzem trwała 22. kolejka) odbył się bowiem mecz KS Stare Jaroszowice – Stella Lubomierz. Jak to możliwe? Ana dlatego, że mecz na szczycie Olimpia Kamienna Góra – Stella został przełożony (na 7 czerwca) ze względu na kiepski stan murawy w Kamiennej Górze. Skoro więc ekipa z Lubomierza miała wolny termin, podobnie jak KS, który dostał walkowera za mecz z Piastem Dziwiszów, w tempie ekspresowym przyśpieszono mecz w Bolesławcu (tak grają Stare Jaroszowice) ze środy na sobotę.

 

Swoją droga dla lidera z Lubomierza był pechowy występ, bowiem uległ ostatniej drużynie w tabeli 3:4. KS opuścił ostatnie miejsce w tabeli, a Stella straciła fotel lidera.

 

Jedno jeleniogórskiej okręgówce trzeba przyznać – jest chyba najbardziej zacięta na Dolnym Śląsku. Cztery drużyny walczą bezpośrednio o awans, ale nawet zespołom z miejsc 5-6 nie można jeszcze odbierać szans na promocję.

 

23. kolejka jeleniogórskiej okręgówki

  • Sudety Giebułtów – GKS Raciborowice, 3 maja, godz. 17
  • Gryf Gryfów Śląski – Julia Szklarska Poręba, 3 maja, godz. 15
  • Hutnik Pieńsk – Pogoń Świerzawa, 3 maja, 17
  • KS Stare Jaroszowice – Stella Lubomierz 4:3 (odbył się 29 kwietnia)
  • Sparta Zebrzydowa – Piast Dziwiszów 3:0 (wo)
  • Orliki Węgliniec – Olimpia Kamienna Góra 0:3 (wo)
  • Cosmos Radzimów – Łużyce Lubań – przełożony na 20 maja
  • Pauza: Czarni Lwówek Śląski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.