Dolnośląski Puchar Polski: Zagłębie II – Olimpia, Victoria – Foto-Higiena

Znamy pary półfinałowe dolnośląskiego Pucharu Polski. W półfinałach zmierzą się: Zagłębie II Lubin – Olimpia Kowary oraz Victoria Tuszyn – Foto-Higiena Gać. Faworytami wydają się być liderzy Saltex IV ligi.

 

Saltex IV liga zachód. Miedziowy 102, trzech spadkowiczów już (prawie) znamy

Zagłębia II Lubin – Olimpia Kowary w pierwszym półfinale dolnośląskiego Pucharu Polski. W okręgowym finale PP strefy legnickiej rezerwy Zagłębia Lubin pokonały w Polkowicach miejscowy KS po serii rzutów karnych 4:3. W regulaminowym czasie gry był remis 1:1. Olimpia, która jest już praktycznie zdegradowana z III ligi, wygrała 4:0 finał PP z Olszą Olszyna Lubańska (klasa A). Faworyt do zagrania w finale wydają się rezerwy Miedziowych.

 

W drugim półfinale Victoria Tuszyn podejmie Foto-Higienę Gać. Victoria jest sprawcą największej niespodzianki w finałach okręgowych PP, gdzie pokonała 2:1 III-ligowego Górnika Wałbrzych. Teraz zmierzy się z liderem wschodniej grupy Saltex IV ligi. W finale strefy wrocławskiej Foto-Higiena pokonał trzecioligowego Piasta Żmigród. I teraz też faworytami będą podopieczni Marcina Dymkowskiego.

 

Saltex IV liga wschód. Pierwsza porażka lidera, kolorowo w Marcinkowicach

Mecze półfinałowe odbędą się 24 maja w Lubinie i Tuszynie.

 

Wielu kibiców ostrzyło sobie zęby na mecz Foto-Higiena Gać i Zagłębie II Lubin, które są liderami w dwóch grupach Saltex IV ligi i czeka je baraż o awans do III ligi. On oczywiście wciąż jest możliwy, ale dopiero w finale. Takie spotkanie byłoby świetnym przetarciem przed najważniejszym meczem sezonu dla obu klubów.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.