Zagłębie II – Olimpia, Victoria – Foto-Higiena w półfinałach dolnośląskiego PP

Zagłębie II Lubin – Olimpia Kowary oraz Victoria Tuszyn – Foto-Higiena Gać w półfinałach dolnośląskiego Pucharu Polski. Mecze półfinałe odbędą się w środę, 24 maja.

 

Brawo dla Sparty za szpaler dla mistrzów

W pierwszym meczu półfinałowym dolnośląskiego Pucharu Polski rezerwy Zagłębia Lubin zmierzą się na własnym boisku z Olimpią Kowary. W finałach okręgowych Miedziowi pokonali w Polkowicach miejscowy KS po serii rzutów karnych 4:3. W regulaminowym czasie gry był remis 1:1. Olimpia, która jest już praktycznie zdegradowana z III ligi, wygrała 4:0 finał PP z Olszą Olszyna Lubańska (klasa A).

 

W miniony weekend Zagłębie II wygrało z Karkonoszami Jelena Góra 4:0. Lubinianie są praktycznie pewni zwycięstwa w grupie zachodniej Saltex IV ligi i gry w barażu o III ligę. Olimpia zmierza w odwrotnym kierunku, czyli do IV ligi. W ostatniej kolejce kowarzanie ulegli wiceliderowi ze Zdzieszowic 2:5, choć nawet prowadzili przez chwilę 2:0.

 

Derby powiatu ząbkowickiego Unia – Orzeł odwołane

Wydaje się, że faworytem do zagrania w dolnośląskim finale PP są rezerwy Zagłębia. Jeszcze większe szanse na wygraną ma Foto-Higiena Gać, która w drugim półfinale zagra z Victorią Tuszyn. Victoria jest sprawcą największej niespodzianki w finałach okręgowych PP, gdzie pokonała 2:1 III-ligowego Górnika Wałbrzych. Teraz zmierzy się z liderem wschodniej grupy Saltex IV ligi, który w finale strefy wrocławskiej pokonał trzecioligowego Piasta Żmigród

 

Foto-Higiena ostatnio zaliczyła dwie ligowe wpadki, ale po ostatniej wygranej 3:0 z GKS-em Kobierzyce, zapewniła sobie wygraną w lidze i udział w barażu o III ligę. Z koli tuszynianie, którzy grają w wałbrzyskiej okręgówce, ulegli Zdrojowi Jedlinie Zdrój 1:4.

 

Oba mecze półfinałowe rozpoczną się o godz. 18.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.