Saltex IV liga wschód. Marcinkowice utrzymane. Spadną Kobierzyce albo Kąty Wr.

Saltex IV liga wschód – 29. Walka o utrzymanie się będzie trwała do ostatniej kolejki, a nawet dłużej. Do zakończenia sezonu w III lidze. Na razie pewne utrzymania może być tylko Sokół Marcinkowice.

 

III liga: Arcyważne wygrane Śląska II i Lechii. Górnik praktycznie spadł

Trzech spadkowiczów z grupy wschodniej Saltex IV ligi poznaliśmy przed tygodniem. W sobotę swoje mecze wygrały wszystkie zagrożone spadkiem zespoły. To oznacza, że na kolejkę przed końcem ligowy byt zapewnił sobie na 100 proc. Sokół Marcinkowice (nawet, w czarnym scenariuszu, gdyby z z IV ligi spadła jedna drużyna z 11. miejsca).

 

Czwartym spadkowiczem będzie więc albo GKS Kobierzyce, albo Bystrzyca Kąty Wrocławskie. Oba w ostatniej kolejce grają na wyjazdach, choć trudniejszego rywala będzie miał GKS, który zagra w Bardzie z Unią.

 

Jedenastka sezonu 2016/17 na Dolnym Śląsku

Nawet jednak po zakończeniu sezonu nie będzie wiadomo, czy 12. miejsce w tabeli da utrzymanie. Tak będzie, jeśli z III ligi spadną 2 zespoły. Jeśli będą 3, to obie drużyny ? i z Kątów Wrocławskich, i z Kobierzyc – spadną do okręgówki.

 

Co ciekawe, drużyny walczące o utrzymanie się wygrywały, a swoje mecze przegrały 3 pierwsze ekipy w tabeli. Dzięki porażce beniaminka z Wołowa, na podium wskoczyła Unia Bardo.

 

 

Saltex IV liga wschód, 29. kolejka

 • Bystrzyca Kąty Wrocławskie – Bielawianka Bielawa 4:1
 • Foto-Higiena Gać – Wiwa Goszcz 0:1
 • GKS Kobierzyce – Victoria Świebodzice 7:0
 • Polonia-Stal Świdnica – Unia Bardo 0:2
 • Sokół Marcinkowice – Orzeł Sadowice 4:2
 • Sokół Wielka Lipa – MKP Wołów 2:1
 • Orzeł Ząbkowice Śląskie – Karolina Jaworzyna Śląska 2:1
 • Piast Nowa Ruda – Pogoń Oleśnica 0:1
[league_table 2920]

 

2 thoughts on “Saltex IV liga wschód. Marcinkowice utrzymane. Spadną Kobierzyce albo Kąty Wr.

 1. Z III ligi spadają na 100% dwie dolnośląskie drużyny zatem we wschodniej grupie wszystko rozstrzygnięte. Drużyny z obecnych miejsc 12-16 spadają.

  1. Nie jest rozstrzygnięte – regulamin mówi, że przy spadku dwóch drużyn z III ligi spadają po 4 drużyny z obu grup oraz 5. (z 12 miejsca) z gorszym bilansem, na dzis jest to drużyna z zachodu i już się to nie zmieni

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *