Koniec walkowerów za kartki. Ale nie dla wszystkich

Walkowery za grę zawodników z nieopłaconymi kartkami były zmorą niejednej drużyny. Teraz będzie można tego uniknąć. DZPN wprowadza nowość, która w tym pomoże.

 

Kiedyś liznął Miedzi i Śląska. Teraz awansował do… La Liga

Przerwa między sezonami przyniesie kilka zmian w regulaminie rozgrywek na sezon 2017/18. Jedna z nich będzie taka, że będzie możliwość uniknięcia walkowerów za nieopłacone kartki. Nie chodzi jednak o to, że opłaty za kartki zostaną zniesione, lub nie będzie możliwości nałożenia walkowera za udział w meczu z nieopłaconą kartką.

 

Koniec badań lekarskich piłkarzy? Nie, ale nadchodzi duża zmiana

Kluby będą miały możliwość wpłacenia zaliczek na poczet przyszłych kar pieniężnych. I jeśli, który z zawodników będzie miał np. 3 żółte kartki na koncie, odpowiednia suma zostanie pobrana z konta klubu.

 

Oczywiście kluby będą musiały pilnować ile mają środków na koncie, ale związek będzie je informował, że fundusze są wyczerpane.

 

Nie jest to oczywiście obowiązek – kluby nie będą musiały takich zaliczek wpłacać na początku sezonu, wtedy w dalszym ciągu będą musiały płacić na czas kary za kartki.

One thought on “Koniec walkowerów za kartki. Ale nie dla wszystkich

  1. bez sensu, to już lepiej wystarczy informacja od związku po meczu “uwaga wasz zawodnik zagrał z nieodłączną karykatury w meczu… w dniu… proszę w ciągu 7 dni wpłacić na konto ozpn kwotę… inaczej wynik zostanie zweryfikowane na korzyść przeciwnika “

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.