Z Zagłębia do Śląska. Doświadczony obrońca we Wrocławiu

Dorde Cotra ma zostać nowym piłkarzem Śląska Wrocław. Serbski obrońca ma podpisać dwuletni kontrakt we Wrocławiu.

 

Zagłębie II Lubin wygrywa baraż i zagra w III lidze

O przejściu Cotry, któremy skończył się kontrakt z Zagłębiem Lubin, do Śląska poinformował na twitterze Sebastian Staszewski, dziennikarz Sport.pl

https://twitter.com/s_staszewski/status/876720839323942912

 

Wielu kibiców Śląska wcale jednak nie cieszy pierwszy transfer do klubu. Wszystko przez to, że Cotra był 5 sezonów związany z Zagłębiem Lubin. To oczywiście należy traktować w ramach ciekawostki, ale inna sprawa – patrząc już na poziom sportowy zawodnika – czy serbski obrońca będzie wzmocnieniem WKS-u?

 

Lechia zostaje w III lidze, rezerwy Śląska spadają

Cotra ma 32 lata i lepszy już chyba nie będzie. Sezon 2015/16 w jego wykonaniu był bardzo dobry. Był jednym z lepszych lewych obrońców ekstraklasy. W 32 meczach strzelił gola i zaliczył 5 asyst. Co ważne, jego gra w defensywie i ofensywie stała na równym, wysokim poziomie.

 

Miniony sezon w barwach Miedziowych rozpoczął w podstawowym składzie, ale z czasem znacznie obniżył loty i trafił na ławkę rezerwowych, z której podnosił się raczej rzadko. W sumie zagrał 21 razy w lidze (dwie asysty), a także 6 razy w kwalifikacjach Ligi Europy (asysta).

 

W walce o miejsce w wyjściowym składzie Śląska z Portugalczykiem Augusto z pewnością Cotra nie jest bez szans. Wydaje się jednak, że będzie on raczej uzupełnieniem składu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.