Connect with us

Miedź

Wietrzenia szatni w Legnicy ciąg dalszy

Published

on

Kolejni zawodnicy opuszczają Legnicę. Miedź nie przedłuży kontraktów z kolejną czwórką graczy, a jednemu z nich kończy się wypożyczenie.

 

Dwa filary zostają w Miedzi. I dochodzi doświadczony stoper

Z Miedzią żegnają się kolejni zawodnicy. Sztab trenerski zdecydował, by nie przedłużać wygasających kontraktów z czwórką graczy. Są to obrońcy: Rumen Trifonov i Giannis Potouridis, pomocnik Keon Daniel oraz napastnik Dejan Djermanović. Ponadto dobiega końca wypożyczenie skrzydłowego Mariusza Rybickiego z Korony Kielce.

 

Trifonov spędził w Legnicy 2 sezony, Daniel ? trzy. W ostatnim obaj sporo grali, ten drugi był nawet podstawowym graczem w zespole Ryszarda Tarasiewicza. Tego samego nie można powiedzieć Dermanoviciowi, który okazał się sporym niewypałem (zero goli, 198 minut na boisku). Większe nadzieje wiązano również z Grekiem, który zagrał zaledwie 5 razy (450 minut).

 

Po sezonie Miedź opuścili już:

 • Keon Daniel
 • Dejan Dermanović
 • Petteri Forsell
 • Hunter Gorskie
 • Adrian Łuszkiewicz
 • Tomasz Midzierski
 • Giannis Potouridis
 • Mariusz Rybicki
 • Michał Stasiak
 • Rumen Trifonow

Miedź

Pierwszy transfer Miedzi. Były napastnik Piasta Żmigród w Legnicy

Published

on

Daniel Stanclik Miedź Legnica

Daniel Stanclik został pierwszym nowym zawodnikiem Miedzi Legnica na nowy sezon w I lidze. 23-letni napastnik trafia do Legnicy z GKS-u Jastrzębie, ale jest doskonale znany kibicom na Dolnym Śląsku z gry w Piaście Żmigród.

 

I-ligowe wietrzenie szatni. 10 piłkarzy żegna się z Miedzią Legnica

Daniel Stanclik jest wychowankiem Stali Bielsko-Biała, a w III lidze zadebiutował już w wieku 16 lat. Napastnik jest doskonale znany na Dolnym Śląsku ze swoich występów w Żmigrodzie. Najpierw dołączył do Piasta na zasadzie wypożyczenia z KKS-u Kalisz na początku 2020 roku (później został wykupiony), choć wtedy za dużo nie pograł, bowiem z powodu koronawirusa rundę wiosenną odwołano. Strzelił jednak gola w debiucie w meczu z rezerwami… Miedzi Legnica. W kolejnym sezonie był już podstawowym napastnikiem III-ligowca, w sumie w 54 spotkaniach zdobył 22 bramki.

 

Dobra postawa w Piaście zaowocowała transferem do pierwszoligowego wówczas GKS-u Jastrzębie (2 gole w 13 meczach). W II lidze był już podstawowym napastnikiem zespołu, strzelił 15 goli i dodał 3 asysty.

 

Bardzo się cieszę, bo to miłe uczucie trafić do wyższej ligi. Przechodzę do bardzo mocnego klubu. Choć Miedź spadła z ekstraklasy, to wciąż jest to bardzo dobra drużyna, która zasługuje na grę w piłkarskiej elicie. Zrobię wszystko, by przyczynić się do powrotu Miedzi do najwyższej klasy rozgrywkowej – powiedział Daniel Stanclik po podpisaniu umowy z Miedzią klubowej stronie.

 

Fot. Miedź Legnica

 

Continue Reading

Ekstraklasa

I-ligowe wietrzenie szatni. 10 piłkarzy żegna się z Miedzią Legnica

Published

on

Miedź Legnica transfery

Po spadku z ekstraklasy do I ligi w kadrze Miedzi Legnica dojdzie do rewolucji kadrowej. Z drużyną żegna się 10 zawodników.

 

Zmiana trenera po spadku. Radosław Bella nowym szkoleniowcem Miedzi

Jak poinformowała Miedź Legnica, w nowym sezonie 2023/2024, którą podopieczni nowego trenera Radosława Belli spędzą na pierwszoligowych boiskach, nie zobaczymy na pewno dziesięciu piłkarzy. Z Miedzią żegnają się: Szymon Matuszek, Maxime Dominguez, Levent Gülen, Angelo Jose Henriquez Iturra, Olaf Kobacki, Paweł Lenarcik, Hubert Matynia, Luciano Narsingh, Santiago Naveda Lara i Dimitar Velkovski.

Defensywny pomocnik Szymon Matuszek trafił do Legnicy w sierpniu 2020 roku. Rozegrał w sumie 74 spotkania, w których zdobył 7 bramek.

 

Maxime Dominguez zasilił Miedź przed startem sezonu 2021/2022. Pomocnik rozegrał dla legniczan 60 ligowych spotkań, w których strzelił 7 goli.

Levent Gülen dołączył do zespołu znad Kaczawy latem zeszłego roku. Dla Miedzi defensor rozegrał 27 meczów w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Napastnik Angelo Jose Henriquez Iturra trafił do Miedzi przed startem minionego sezonu. Reprezentant Chile wystąpił w 29 spotkaniach ekstraklasy, w których zdobył 7 bramek.

 

Olaf Kobacki przybył do legnickiego klubu latem. Młodzieżowiec zanotował 24 mecze w piłkarskiej elicie, w których zdobył jednego gola.

Paweł Lenarcik wzmocnił zielono-niebiesko-czerwonych w przerwie zimowej sezonu 2020/2021. Bramkarz rozegrał dla pierwszego zespołu Miedzi 58 meczów ligowych, wnosząc spory wkład w promocję legniczan do piłkarskiej elity.

Hubert Matynia dołączył do drużyny w przerwie letniej poprzedzającej zakończone rozgrywki. Obrońca w barwach Miedzi wystąpił w 22 meczach ekstraklasy.

 

Luciano Narsingh zasilił Miedź minionego lata. W drużynie znad Kaczawy zanotował 29 spotkań w najwyższej klasie rozgrywkowej, w których strzelił 5 goli.

Santiago Naveda Lara trafił do Legnicy przed startem ostatniego sezonu. Dla Miedzi pomocnik rozegrał 17 meczów w piłkarskiej elicie, zdobywając jedną bramkę.

Z kolei Dimitar Velkovski przeniósł się do naszego klubu w przerwie zimowej, rozgrywając w rundzie wiosennej 11 spotkań w ekstraklasie.

 

Continue Reading

Ekstraklasa

Zmiana trenera po spadku. Radosław Bella nowym szkoleniowcem Miedzi

Published

on

Radosław Bella

Trenerem Miedzi Legnica został Radosław Bella. Po spadku legniczan do I ligi zastąpił na ławce trenerskiej Grzegorza Mokrego, którego wcześniej był asystentem.

 

Jakub Świerczok wśród czterech zawodników, którzy opuszczają Zagłębie Lubin

Trener Radosław Bella, z przerwami, związany jest z Miedzią od wielu lat. Początkowo pełnił w klubie funkcję koordynatora szkolenia w klubowej akademii. W latach 2017-2019 prowadził drugą drużynę w III lidze, a następnie przez dwa sezony związany był z Akademią Śląska Wrocław.

Bella powrócił do Miedzi w czerwcu 2021 roku, kiedy został asystentem Wojciecha Łobodzińskiego, a później jego następcy Grzegorza Mokrego. Co ciekawe, podczas ostatniego sezonu w ekstraklasie dwukrotnie pełnił funkcję pierwszego trenera.

 

Nowy trener Miedzianki w rozmowie z klubową stroną zapowiada zmiany w zespole. – Myślę, że skład osobowy drużyny się zmieni. Profil piłkarzy oraz wymagania wobec nich są już zdefiniowane. Razem pracujemy, aby zbalansować zespół w taki sposób, żeby być gotowym na pierwszy mecz – zapowiada.

 

A jak będzie grała Miedź Belli? – Nie ma innej możliwości w dzisiejszej piłce nożnej niż bycie intensywnym. Wymagania jakie stawia współczesny futbol są tak wysokie, iż musimy mieć zawodników, którzy będą spełniać wymogi taktyczne w taki właśnie sposób. Chciałbym zbudować drużynę, mającą dużo energii w każdym swoim działaniu. Chcę zespołu bezpośredniego, który kontroluje to, co dzieje się na boisku. Wierzę w taki futbol i od pierwszego dnia to będzie nasz sposób gry – dodaje nowy trener legniczan.

 

Fot. Miedź Legnica

 

Continue Reading

Śląsk II Wrocław

Siedem meczów – siedem porażek, bramki 6:23

Published

on

Czy to był najgorszy weekend w dziejach dolnośląskiej piłki w rozgrywkach drużyn zawodowych? Wiele na to wskazuje.

 

III liga. Ślęza lepsza od lidera, rezerwy Chrobrego wygrały w Gorzowie Wlkp.

W piłce profesjonalnej – czyli od ekstraklasy do II ligi – Dolny Śląsk reprezentuje siedem drużyn. Po dwa zespoły Śląska Wrocław i Zagłębia Lubin, a także Miedź Legnica, Chrobry Głogów i Górnik Polkowice. Aż tyle drużyn w zawodowej piłce dobrze świadczy o naszym regionie, choć w bieżącym sezonie kibice większości z nich nie są rozpieszczani wynikami.

 

Miniony weekend nie zapisze się jednak w historii dolnośląskiego futbolu złotymi zgłoskami, bowiem wszystkie nasze drużyny przegrały swoje mecze ligowe. Siedem porażek na siedem meczów, w tym kilka wręcz druzgocących. Bilans bramkowy – 6:23 – mówi sam za siebie.

 

Oto wyniki dolnośląskich drużyn z weekendu

 • Raków Częstochowa – Śląsk Wrocław 4:1
 • Zagłębie Lubin – Pogoń Szczecin 0:1
 • Lechia Gdańsk – Miedź Legnica 4:0
 • Podbeskidzie Bielsko-Biała – Chrobry Głogów 6:0
 • Pogoń Siedlce – Górnik Polkowice 3:2
 • Śląsk II Wrocław – Garbarnia Kraków 2:3
 • Lech II Poznań – Zagłębie II Lubin 2:1
Continue Reading

Ekstraklasa

Reprezentant Bułgarii nowym zawodnikiem Miedzi Legnica

Published

on

Dimitar Velkovski

Dimitar Velkovski został nowym graczem Miedzi. 28-letni reprezentant Bułgarii trafił do Legnicy na zasadzie transferu definitywnego z belgijskiego Cercle Brügge.

 

Brazylijczyk wrócił do Wrocławia. Ma pomóc w utrzymaniu Piasta

Dimitar Velkovski jest lewym obrońcą. W bułgarskiej lidze występował m.in. w Lokomotivie Sofia, Lokomotivie Płowdiw oraz Slavii Sofia. Z tej ostatniej trafił do belgijskiego Cercle Brügge. Łącznie rozegrał on 122 mecze w bułgarskiej elicie, w których zdobył 4 gole i zanotował 14 asyst.

 

Do tego dołożył 44 występy w najwyższej klasie rozgrywkowej Belgii, w której zaliczył 5 asyst. Ma na koncie również kilkanaście spotkań w krajowych pucharach oraz 4 spotkania w kwalifikacjach Ligi Europy. Ponadto zagrał 9 meczów w reprezentacji Bułgarii.

28-latek podpisał z Miedzią kontrakt do 30 czerwca 2023 roku.

 

Fot. Miedź Legnica

 

Continue Reading

Ekstraklasa

Doświadczony pomocnik zawodnikiem Miedzi Legnica

Published

on

Kamil Drygas

Doświadczony pomocnik Kamil Drygas został nowym zawodnikiem Miedzie Legnica.

 

Były król strzelców III ligi wrócił na Dolny Śląsk

253 mecze, 39 goli i 25 asyst – to imponujące statystyki nowego, środkowego pomocnika Miedzi Legnica. Ponadto kilkanaście spotkań (i 3 gole) w europejskich pucharach. Kamil Drygas przez wiele lat był ostoją każdej drużyny, w której występował. Były to w ekstraklasie Lech Poznań, Zawisza Bydgoszcz i Pogoń Szczecin. Jesienią w barwach Portowców wystąpił 17 razy i 3 razy wpisał się na listę strzelców. 

 

Przed transferem do Legnicy Drygas konsultował się z Hubertem Matynią, z którym dzielił szatnię Pogoni. Z Miedzią pomocnik związał się 3,5-letnim kontraktem.

 

Fot. Miedź Legnica

 

Continue Reading

To się czyta