Connect with us

DolZPN

Sporo zmian w przepisach na sezon 2017/2018. Oto najważniejsze

Published

on

zmiany w regulaminie rozgrywek 2017/18

W sierpniu wystartuje sezon 2017/18 w małych ligach na Dolnym Śląsku. W regulaminie rozgrywek szykuje się sporo zmian. Oto najważniejsze z nich.

 

UEFA Regions Cup. Porażka mistrzów Polski amatorów

Na temat zmian w regulaminie rozgrywek na Dolnym Śląsku, które mają zostać wprowadzone od nowego sezonu, pisałem już nie raz. Dolnośląski Związek Piłki Nożnej na swojej stronie przypomniał najważniejsze z nich. Oto one:

 

 • Komisja ds. Rozgrywek Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej będzie respektować zapis § 23 ust. 8 pkt b ? ?Dokonanie wpłaty w wysokości 100pln (seniorzy) lub 50pln (juniorzy oraz zespoły młodzieżowe) na konto Dolnośląskiego ZPN lub OZPN prowadzącego rozgrywki najpóźniej przed zawodami i przesłanie potwierdzenia wpłaty do Komisji ds. Rozgrywek Dolnośląskiego ZPN lub OZPN prowadzący rozgrywki?;

 

 • Każda drużyna grająca w klasie A musi posiadać drużynę młodzieżową ? uczestniczącą w rozgrywkach Orlik, Żak, Młodzik, Trampkarz, Junior Młodszy lub Junior Starszy;

 

 • Kierownicy klubów IV lig oraz klas Okręgowych są zobligowani do wypełnienia przed zawodami składu meczowego w systemie Extranet (szczegóły w § 11 Regulaminu Rozgrywek);

 

 • Kierownik ma obowiązek opisania na załączniku sytuacji, której opis sędziego zdaniem klubu, jest niezgodny z prawdą pod rygorem pominięcia twierdzeń przez Komisje Dolnośląskiego ZPN lub karą finansową (szczegóły w § 11 Regulaminu Rozgrywek);

 

 • Klub z IV lig oraz klub z klas Okręgowych, w których zawodnicy Młodzieżowi (urodzeni 1997 i młodsi) uzyskają największą łączną ilość minut gry otrzymają nagrodę finansową w wysokość 5000pln (szczegóły w § 13 Regulaminu Rozgrywek) (§ 13);

 

 • Zawodnik w sezonie 2017/2018 ukarany karą pieniężną, za żółtą (3, 6 etc.) lub czerwoną kartkę nie może występować w spotkaniach mistrzowskich do czasu wpłacenia orzeczonej kwoty pieniężnej. W celu uniknięcia ewentualnej kary walkowera za nieopłacone w terminie kary finansowe w tym nieopłacone kartki Klub może wpłacić kaucje w wysokości 500 zł na poczet ewentualnych kar finansowych nakładanych przez Komisje dyscyplinarną (§ 39);

 

 • Zgłoszenie do rozgrywek, które wpłyną w dniach 1-10 lipca skutkować będzie podwyższeniem opłat startowych o 100%. Zgłoszenia doręczone po 10 lipca nie będą uwzględniane (§ 6);

 

 • Trenerzy przed zawodami muszą osobiście przedstawić aktualną licencję trenerską (§ 18);

 

 • Dolnośląski Związek Piłki Nożnej przypomina, że zgodnie z § 39 ust. 15 w sytuacji otrzymania w ostatnich zawodach sezonu żółtej kartki, skutkującej pauzą zawodnik w przyszłym sezonie nie wykonuje się kary, a zawodnik zobowiązany jest do wniesienia opłaty, w wysokości kolejnej opłaty za żółte kartki.
4 komentarze

4 Comments

 1. rrr

  30 czerwca, 2017 at 6:35 pm

  “Kierownicy klubów IV lig oraz klas Okręgowych są zobligowani do wypełnienia przed zawodami składu meczowego w systemie Extranet (szczegóły w § 11 Regulaminu Rozgrywek);”

  No bez przesady, ludzie… Dobrze rozumiem, że przed meczem w każdej szatni kierownik ma siedzieć przed komputerem i dodawać skład? PRZED MECZEM?! Jeśli źle myślę, poprawcie mnie.

  • Paweł

   30 czerwca, 2017 at 9:32 pm

   Sprawozdanie można sobie już przygotować np. w sobotę po podaniu wyjściowego składu przez trenera na ostatnim treningu przed danym meczem. My tak robimy w klasie B więc myślę że okręgówka ma lepszą organizację i jakoś sobie poradzi 😀

  • Rudy Rybka

   3 lipca, 2017 at 1:25 pm

   W Czechach tak juz mamy. I na tych wioskach w ostatnich klasach. Niebylo s tym problemu i na komórce moga wszystci patrzecz na w s z y s t k e druziny online na sklad i na wynik koncowy bezposrednie po meciu. Aplikacja sie nazywa Můj fotbal, jest darmowa i przeznaczona nie tylko dla Zwiazku pilkarskiego ale i dla fanow, dzeki skladu napisanym na compu. Pisacz na klawiaturze, albo recznie? W tym niema ruznicy. I internet wystarci przez komurka. Jest to dobra rzecz. Przepraszam za zly jezyk polski.

 2. kiero IV ligi

  30 czerwca, 2017 at 7:11 pm

  ten przepis jest od kilku lat, dla większści kluboów z mojej obserwacji nie stanowiło to problemu. Nie wiem jak kluby stoją z internetem i ustalaniem składu, ja mam internet w klubie i często dostaje skład od trenera kilka godzin przed meczem i wprowadzam w domu

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

DolZPN

Hiszpańska Galicja gospodarzem mistrzostw UEFA Region’s Cup

Published

on

Hiszpańska Galicja została gospodarzem turnieju finałowego amatorskich mistrzostw UEFA Region’s Cup. Tytułu mistrzowskiego broni reprezentacja Dolnego Śląska.

 

UEFA Region’s Cup. Awans na mistrzostwa Europy amatorów z kompletem zwycięstw

Jesienią ubiegłego roku poznaliśmy wszystkich finalistów, a w środę, 25 stycznia 2023 roku, UEFA ogłosiła gospodarza finałów amatorskich mistrzostw UEFA Region’s Cup. Turniej odbędzie się w hiszpańskiej Galicji. Oprócz gospodarzy, zagrają w nich: reprezentacja Dolnego Śląska oraz Bawaria (Niemcy), Belgrad (Serbia), Lizbona (Portugalia), amatorski mistrz Irlandii, Zenica-Doboj (Bośnia i Hercegowina) i Żlin (Czechy).

 

Turniej finałowy odbędzie się pod koniec czerwca 2023 r. Przypomnijmy, że Dolny Śląsk broni tytułu mistrza Europy amatorów wywalczony w 2019 roku w Bawarii w Niemczech. W 2021 roku turniej nie odbył się z powodu pandemii COVID-19. Co ciekawe, nasza reprezentacja jest pierwszą w historii, która w turnieju finałowym zagra po raz czwarty. Mistrzami Europy byliśmy dwukrotnie. Nasze ekipa będzie miała również szansę jako pierwsza w historii obronić tytuł mistrzowski. 

 

fot. Sportsfile/UEFA.com

 

Continue Reading

DolZPN

Kurs sędziowski 2023. Zapisy przedłużone do 22 stycznia

Published

on

Kurs sędziowski 2023 startuje już 26 stycznia. Zapisy zostały przedłużone do 22 stycznia. To ostatni moment, żeby zrobić „papiery sędziowskie” i rozpocząć swoją przygodę z gwizdkiem.

 

Tegoroczny kurs odbędzie się w formie szkoleń online oraz w ramach zajęć praktycznych na boisku. Kurs poprowadzą sędziowie Dolnośląskiego Kolegium Sędziów, którzy na co dzień prowadzą mecze PKO Ekstraklasy, I, II i III ligi. – Maksimum praktyczności nauczania – korzystamy z klipów z rozgrywek UEFA oraz z Polski. Niezbędna dawka wiedzy, najważniejsze rady oraz sympatyczna atmosfera i dużo dobrej zabawy gwarantowane! – zachęca Kolegium Sędziów Wrocław.

 

Wymagania od kandydata kursu sędziowskiego:

 • ukończone 16 lat (zgoda rodziców osób niepełnoletnich);
 • niekaralność;
 • brak przeciwwskazań zdrowotnych (m.in. sportowa sylwetka);
 • koszt kursu – 100 zł.

Plan kursu:

 • Start – 26 stycznia 2023 r.;
 • Koniec – 4 marca 2023 r.;
 • Termin zapisów – do 15 stycznia 2023 r.;

 

Jak się zapisać?

Wypełnij ankietę online LINK DO ANKIETY;

Dokonaj płatności na konto Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej

Tytuł: Imię i nazwisko – KURS SĘDZIOWSKI 2023 (np. Jan Kowalski – KURS SĘDZIOWSKI 2023)

Numer konta: 61 1090 2503 0000 0006 3000 0960

Adresat: Dolnośląski Związek Piłki Nożnej

ul. Oporowska 62, 53-434 Wrocław

 

Po dokonaniu opłaty prześlij na adres mailowy (kurs.sedziowski.wroclaw@gmail.com) skan (lub zdjęcie dobrej jakości) oświadczenia o niekaralności (tu znajdziesz WZÓR OŚWIADCZENIA), a w przypadku kandydatów niepełnoletnich – zgody rodzica (tu znajdziesz WZÓR ZGODY).

W przypadku jakichkolwiek pytań można się kontaktować pod adresem mailowym: kurs.sedziowski.wroclaw@gmail.com.

Continue Reading

DolZPN

UEFA Region’s Cup. Znamy wszystkich finalistów. Gdzie odbędzie się turniej finałowy?

Published

on

UEFA Region’s Cup

Znamy już wszystkich finalistów, którzy w przyszłym roku zagrają w finałach amatorskich mistrzostw UEFA Region’s Cup. Tytułu mistrzowskiego broni reprezentacja Dolnego Śląska. Gdzie odbędzie się turniej finałowy?

 

UEFA Region’s Cup. Awans na mistrzostwa Europy amatorów z kompletem zwycięstw

W przyszłym roku odbędą się finały amatorskich mistrzostw UEFA Region’s Cup. Reprezentacja Dolnego Śląska, która wywalczyła awansu podczas turnieju eliminacyjnego na Łotwie, poznała wszystkich rywali, którzy powalczą o tytuł mistrzowski. Są wśród nich: Bawaria (Niemcy), Belgrad (Serbia), Galicja (Hiszpania), Lizbona (Portugalia), amatorski mistrz Irlandii, Zenica-Doboj (Bośnia i Hercegowina) i Żlin (Czechy).

 

Turniej finałowy odbędzie się pod koniec czerwca 2023 r. na terenie jednego z finalistów. Gospodarza poznamy prawdopodobnie w styczniu.

 

Dolny Śląsk broni tytułu mistrza Europy amatorów wywalczony w 2019 roku w Bawarii w Niemczech. W 2021 roku turniej nie odbył się z powodu pandemii COVID-19. Co ciekawe, nasza reprezentacja jest pierwszą w historii, która w turnieju finałowym zagra po raz czwarty. Mistrzami Europy byliśmy dwukrotnie.

 

fot. UEFA

 

Continue Reading

Sędziowie

Dwa razy uderzył sędziego. Jest decyzja w sprawie agresora ze Strzyżowca

Published

on

Lechia Piechowice - Czarni Strzyżowiec

Podczas meczu jeleniogórskiej A klasy pomiędzy Lechią Piechowice i Czarnymi Strzyżowiec zawodnik gości zaatakował sędziego. Komisja Dyscyplinarna podjęła decyzję w sprawie agresora.  

 

Sędzia otrzymał dwa ciosy. Skandal na meczu A klasy

Przypomnijmy, że do skandalu doszło pod koniec spotkania między Lechią Piechowice i Czarnymi Strzyżowiec (I grupa jeleniogórskiej A klasy) w miniony weekend. Gospodarze prowadzili wtedy 2:0. – Sędzia prowadzący zawody został uderzony dwukrotnie w okolice twarzy przez jednego z zawodników Czarnych Strzyżowiec. W 86 minucie zawody zostały przerwane w związku z zaistniałą sytuacją – poinformowało w mediach społecznościowych Kolegium Sędziów Jelenia Góra.

 

Arbiter poddał się obdukcji oraz zgłosił sprawę na policję. Zanim jednak organy ścigania zajmą się agresorem, stanął on przed Komisją Dyscyplinarną Podokręgu Jelenia Góra.

 

Zawodnik przyznał się do winy i wyraził skruchę. Ponadto złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze dyscyplinarnej, który – ze względu na postawę zawodnika przed komisją – został uwzględniony. Oskarżonemu została wymierzona kara 3 lat dyskwalifikacji oraz kara pieniężna.

 

Przypomnijmy, że to nie jedyna bulwersująca sprawa, którą musi się zająć „dyscyplina” w okręgu jeleniogórskim. 1 listopada do gorszących scen doszło na cmentarzu w Janowicach Wielkich, gdzie zawodnik Rudawego zaatakował arbitra. Ty przypadkiem KD zajmie się w przyszłym tygodniu.

  

fot. pixabay.com

 

Continue Reading

Sędziowie

Sędzia zaatakowany na cmentarzu! „I co teraz śmieciu jeb…?”

Published

on

Do skandalicznej sytuacji doszło we wtorek, 1 listopada, na cmentarzu w Janowicach Wielkich w powiecie karkonoskim. Sędzia została zaatakowany i obrażony przez zawodnika miejscowej drużyny. Wszystko działo się na oczach zszokowanej rodziny arbitra.

 

Niepokonani. 22 drużyny jeszcze nie przegrały, dziewięć wygrało wszystkie mecze

O zajściu poinformowało Kolegium Sędziów Jelenia Góra na swoim facebookowym profilu. – Sędzia będąc na cmentarzu został zaatakowany przez jednego z zawodników drużyny Rudawy Janowice, który zaszedł mu drogę i z premedytacją wpadł na niego, zadając mu absurdalne pytanie „I co teraz śmieciu jebany?”. Sytuacja jest o tyle bulwersująca, że sędzia był w obecności swojej najbliższej rodziny, która również poczuła się w tym momencie zagrożona – czytamy.

 

Agresor nie był anonimowy. Jak informuje zarząd KS Jelenia Góra, zawodnik ten w poprzednim sezonie otrzymał od tego sędziego czerwoną kartkę, a później był na ponad pół roku zawieszony za swoje zachowanie wobec arbitra.

 

Sprawa została zgłoszona na policję, a odpowiednie pismo otrzyma także Komisja Dyscyplinarna Podokręgu Jelenia Góra. Sędzia został otoczony pomocą prawną oraz otrzymał wsparcie wszystkich członków zarządu KS Jelenia Góra – czytamy.

 

Niestety, to kolejny już atak agresji na sędziego w okręgu jeleniogórskim w ostatnim czasie. Niedawno arbiter otrzymał od zawodnika dwa ciosy w okolice głowy

 

fot. pixabay.com/zdjęcie ilustracyjne

 

Continue Reading

Sędziowie

Sędzia otrzymał dwa ciosy. Skandal na meczu A klasy

Published

on

Lechia Piechowice - Czarni Strzyżowiec

Skandal na meczu jeleniogórskiej A klasy pomiędzy Lechią Piechowice i Czarnymi Strzyżowiec. Pod koniec spotkania sędzia został zaatakowany przez jednego z zawodników gości. Mecz został przerwany, a sprawa zapewne trafi do sądu.

 

Mecz przerwany w 8. minucie. Koszmar na boisku w A klasie

Do skandalu doszło pod koniec spotkania między Lechią Piechowice i Czarnymi Strzyżowiec (I grupa jeleniogórskiej A klasy). Gospodarze prowadzili wtedy 2:0. – Sędzia prowadzący zawody został uderzony dwukrotnie w okolice twarzy przez jednego z zawodników Czarnych Strzyżowiec. W 86 minucie zawody zostały przerwane w związku z zaistniałą sytuacją – poinformowało w mediach społecznościowych Kolegium Sędziów Jelenia Góra.

 

O całym zajściu został poinformowany przewodniczący KS DZPN, który zapewnił pomoc prawną, a sprawa zostanie zgłoszona do sądu z powództwa cywilnego przeciw winnemu zawodnikowi. Pokrzywdzony sędzia poddał się obdukcji oraz zgłosił sprawę na policję – dodało KS Jelenia Góra.

 

fot. pixabay.com

 

Continue Reading

To się czyta