UEFA Regions Cup. Porażka mistrzów Polski amatorów

W ostatnim meczu turnieju finałowego UEFA Regions Cup 2018/19 reprezentacja Dolnego Śląska została rozbita przez zespół Mazowieckiego ZPN 4:0. Wynik ten jednak nie miał większego znaczenia, bowiem Dolnoślązacy już wcześniej zapewnili sobie tytuł mistrza Polski amatorów.

 

Druga wygrana i mistrzostwo Polski dla Dolnego Śląska

W Małopolsce zakończył się dziś turniej finałowy UEFA Regions Cup 2018/19, którego stawką było mistrzostwo Polski amatorów. W pierwszym meczu Dolny Śląsk wygrał z reprezentacją Zachodniopomorskiego ZPN 3:2, a w drugim z gospodarzami z Małoposlki 2:1. Już po tym spotkaniu Grzegorza Kowalskiego i Jacka Opałki zapewnili sobie tytuł mistrzowski.

 

W ostatnim spotkaniu turnieju nasza ekipa ? która zagrała w mocno zmienionym składzie w porównaniu do dwóch pierwszych spotkań ? grała z kadrą Mazowieckiego ZPN. I trzeba przyznać, że naszym piłkarzom ten mecz nie wyszedł ? przegraliśmy bowiem aż 0:4.

Terminarz krajowego turnieju finałowego UEFA Regions Cup:

  • Mazowiecki ZPN – Małopolski ZPN 0:2
  • Zachodniopomorski ZPN – Dolnośląski ZPN 2:3
  • Małopolski ZPN – Dolnośląski ZPN 1:2
  • Mazowiecki ZPN – Zachodniopomorski ZPN 3:3
  • Zachodniopomorski ZPN – Małopolski ZPN
  • Dolnośląski ZPN – Mazowiecki ZPN 0:4

 

Bramkarz Ślęzy Wrocław kończy przygodę z piłką

Reprezentacja Dolnego Śląska ? jako mistrz Polski amatorów – po raz trzeci z rzędu awansowała do eliminacji europejskich UEFA Regions Cup. W 2018 roku zagra ona w turnieju mistrzowskim (8 grup po 4 drużyny), a zwycięzcy grup zagrają w 2019 roku w finałach mistrzostw Europy amatorów.

 

Fot. Twitter Andrzej Padewski

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.