Kolejny były gracz Ślęzy w Prusicach

Kolonia byłych graczy Ślęzy Wrocław w Prusicach rozrasta się. Do byłych kolegów z III ligi dołączył właśnie Konrad Kątny, który miniony sezon spędził w Foto-Higienie Gać.

 

Gdzie zagra król strzelców IV ligi?

Orzeł Prusice jest beniaminkiem wrocławskiej klasy okręgowej. Podopieczni Bartosza Mazura awans wywalczyli w cuglach – 22 zwycięstwa, 3 remisy i jedna porażka, bramki 130 – 37 – to bilans poprzedniego sezonu w klasie A.

 

Wynik imponujący, ale trudno się dziwić, gdy wspomnimy o transferach, jakich dokonano przed poprzednim sezonem w Prusicach. Barwy Orła zasiliło m.in. czterech gracz Ślęzy Wrocław czyli Adrian Bergier, Jacek Mądrzejewski, Grzegorz Rajter i Przemysław Łukasik. Wszyscy poza tym ostatnim byli podstawowymi piłkarzami trzecioligowca. Dodatkowo pozyskano Artura Monasterskiego z Piasta Żmigród. Jak na klasę A – prawdziwy dream team. Zresztą było to widać na boisku. Rajter strzelił 39 goli, a Bergier dołożył 24.

 

Wrocławska okręgówka 2017/18. To będzie wyjątkowy sezon [MAPA]

Mimo że Orzeł jest beniaminkiem, już na starcie będzie jednym z faworytów ligi. Co prawda na awans dają sobie w Prusicach dwa lata, ale już teraz mogą nieźle namieszać. Zwłaszcza że drużynę zasili Konrad Kątny, czyli kolejny zawodnik, który jeszcze niedawno grał w III-ligowej Ślęzie razem z Rajterm, Bergierem i Mądrzejewskim. Opuścił klub w tym samym czasie, ale inaczej niż jego koledzy – trafił do spadkowicza z III ligi Foto-Higieny Gać.

 

Wrocławska okręgówka w tym sezonie będzie wyjątkowo mocna – choćby ze względu na fakt, że znalazło się w niej aż trzech spadkowiczów z IV ligi. Orzeł jednak w tym gronie powinien bić się o czołowe lokaty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.