Brazylijczyk Hernani piłkarzem Bielawianki

Brazylijczyk Hernani został nowym zawodnikiem Bielawianki Bielawa. Transfer, w który jeszcze niedawno wielu nie wierzyło, stał się faktem.

 

Gdzie zagra król strzelców IV ligi?

Gdy na treningu Bielawianki pojawił się Hernani, Brazylijczyk z polskim obywatelstwem, wielu nie wierzyło, że może on zostać graczem czwartoligowca. Dolfutbol.pl jak pierwszy informował wtedy, że trwają rozmowy działaczy klubu z doświadczonym graczem. Dziś zostały one sfinalizowane. Hernani podpisał kontrakt i stał się zawodnikiem klubu z Bielawy.

 

220 meczów i 5 goli – takimi statystkami w ekstraklasie może pochwalić się Brazylijczyk. Piłkarz w naszym kraju pojawił się na początku 2004 roku. Najpierw grał w Górniku Zabrze, później w Koronie Kielce, a następnie w Pogoni Szczecin.

 

Trzech graczy Śląska trenuje ze Ślęzą

Z profesjonalna piłką skończył dwa lata temu. Wrócił jednak do piłki, gdy jego syn zaczął trenować, a on sam stwierdził, że jeszcze może pograć. Wiosnę 2017 roku spędził w wadowickiej okręgówce w Kalwariance Kalwaria Zebrzydowska. Teraz będzie gwiazdą na dolnośląskich, czwartoligowych boiskach.

 

Hernani ma 33 lata. Od 2011 roku posiada polskie obywatelstwo.

 

fot. Maciej Salamon dla bielawianka.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.