Zagrał w reprezentacji przeciwko Polsce. Teraz broni w IV lidze

Pavels Dorosevs jest nowym bramkarzem czwartoligowej Olimpii Kowary. Łotysz ma na koncie 3 mecze w barwach swojej reprezentacji, a debiutował przeciwko Polsce w maju 2012 roku.

 

IV liga zachód: Apis, Orkan i Włókniarz na czele, falstart rezerw Chrobrego

Pavel Dorosevs ma 37 lat, rozegrał ponad 250 meczów w najwyższych ligach na Łotwie i w Azerbejdzanie, m.in. w Skonto Ryga czy Gabali. Ma na koncie również 3 mecze w łotewskiej kadrze, w której debiutował 22 maja 2012 roku przeciwko Polsce. Podopieczni Franciszka Smudy wygrali wtedy 1:0.

 

Dorosevs jest najbardziej znanym graczem łotewskiej grupy w Kowarach, która przed nowym sezonem sporo się rozrosła. Byli tu już wcześniej Raivis Vitolnieks oraz Jevgenijs Kosmacovs, Dołączyli do nich wspomniany Dorosews, a także Aleksejs Glinics, a przede wszystkim trener Aliks Karklins. 49-letni szkoleniowiec zastąpi na tym stanowisku Adriana Szczurka, który będzie już tylko wiceprezesem w Olimpii. Na rejestrację czeka jeszcze jeden łotewski zawodnik.

 

Legnicka kolonia w Apisie Jędrzychowice powiększona

Wkrótce więc spadkowicz z III ligi będzie miał w składzie 5 zawodników i trenera z Łotwy. Wzmocnienia z pewnością się przydadzą, bowiem Olimpia po dwóch kolejkach Sport Track ligi zachodniej ma 1 punkt na koncie (1:3 z Orkanem Szczedrzykowice oraz 2:2 z Sudetami Giebułtów).

 

fot. wikipedia.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *