Connect with us

IV liga

Najlepsi strzelcy Sport-Track IV ligi [KLASYFIKACJA PO 8. KOLEJKACH]

Published

on

Najlepsi strzelcy Sport Track IV ligi

Za nami osiem kolejek w Sport Track IV lidze dolnośląskiej. Kto jest najlepszym snajperem w tym momencie rozgrywek na wschodzie i zachodzie? Oto czwartoligowa klasyfikacja strzelców na Dolnym Śląsku.

 

Polonia Trzebnica ma nowego trenera

Za nami osiem kolejki w Sport-Track IV lidze dolnośląskiej, a więc niewiele ponad ? sezonu. Sprawdzamy jak teraz prezentuje się zestawienie najlepszych strzelców na tym etapie. Co ciekawe, podobnie jak w zeszłym sezonie, w czołówce strzelców znów więcej jest zawodników klubów z grupy zachodniej, iż wschodniej.

 

Prowadzi Jakub Chrzanowski z Apisu Jędrzychowice (9 goli), a za nim z ośmioma golami na koncie są Dominik Radziemski (AKS Strzegom), Tomasz Kociszewski (Orkan Szczedrzykowice) oraz Bartosz Poszelężny (Karkonosze Jelenia Góra).

 

Waldemar Tęsiorowski trenerem Pogoni Oleśnica

Najlepszymi strzelcami z grupy wschodniej są aktualnie Adrian Łyszczarz (Śląsk II Wrocław) oraz Dawid Kuriata (Orzeł Ząbkowice Śl.), którzy siedmiokrotnie trafiali do bramki rywali.

 

9 goli

 • Jakub Chrzanowski ? Apis Jędrzychowice – Z

 

8 goli

 • Dominik Radziemski * ? AKS Strzegom – Z
 • Tomasz Kociszewski ? Orkan Szczedrzykowice – Z
 • Bartosz Poszelężny ? Karkonosze Jelenia Góra – Z

 

7 goli

 • Adrian Łyszczarz ? Śląsk II Wrocław – W
 • Dawid Kuriata ? Orzeł Ząbkowice Śl. – W
 • Jarosław Wichowski ? Włókniarz Mirsk – Z
 • Mateusz Baszak ? Olimpia Kowary – Z
 • Daniel Gałach ? Karkonosze Jelenia Góra – Z
 • Marcel Wolan ? Stal Chocianów – Z

 

6 goli

 • Wojciech Szuba ? Polonia-Stal Świdnica – W
 • Mateusz Magusiak ? Piast-Żerniki Wrocław – W
 • Grzegorz Dereń ? Nysa Kłodzko – W
 • Dominik Kowalczyk ? Chrobry II Głogów – Z
 • Bartosz Haniecki ? Górnik Złotoryja – Z

 

5 goli

 • Tomasz Robak ? Unia Bardo – W
 • Dariusz Michalak ? Górnik Wałbrzych – W
 • Maciej Rakoczy ** ? Orzeł Ząbkowice Śl. – W
 • Jacek Cebulski ? Nysa Kłodzko – W
 • Maciej Machowski ? Nysa Zgorzelec – Z
 • Konrad Węglarz ? Orla Wąsosz – Z
 • Sebastian Andruchów ? Sudety Giebułtów – Z
 • Kamil Kurianowicz ? Sudety Giebułtów – Z
 • Marcin Cichuta ? Odra-Total Ścinawa – Z

 

 

* – niektóre źródła – za portalem Łączy Nas Piłka – podają, że Dominik Radziemski strzelił 7 goli. To dlatego, że sędzia meczu AKS – Orkan (2:3) jedną z bramek dla gospodarzy zapisał Wojciechowi Sabatowi. Oficjalna strona klubu podaje jednak, że strzelcem był Radziemski.

** – Maciej Rakoczy jedną z bramek zdobył w meczu w Marcinkowicach, który Orzeł wygrał 2:1. Drużna z Ząbkowic Śl. została ukarana walkowerem za ten mecz, ale się odwołała. Bramka Rakoczemu zostanie zaliczona, jeśli zostanie utrzymany wynik z boiska

 

 

IV liga

Jeszcze młody, a już całkiem doświadczony. Nowy napastnik w Sułowie

Published

on

fot. Barycz Sułów

Filip Michalski został nowym zawodnikiem IV-ligowej Baryczy Sułów. 21-letni napastnik ma na koncie sporo meczów w II i III lidze.

 

Sześciu zawodników opuszcza wicemistrza okręgówki. W tym najlepszy strzelec

Filip Michalski pochodzi z Oławy, ale jest wychowankiem FC Wrocław Academy. Później grał w juniorach Śląska Wrocław w Centralnej Ligi Juniorów, a następnie przeniósł się do rezerw WKS-u. Po trzech latach trafił do II-ligowego Sokoła Ostróda, a po roku do III-ligowej Ślęzy Wrocław. W sumie 21-latek rozegrał ponad 80 meczów na poziomie II i III ligi.

 

Wierzymy, że Michalski będzie dużym wzmocnieniem naszej drużyny i kolejnym ważnym zawodnikiem zespołu, a jego duży potencjał rozwinie się w Dumie Doliny Baryczy – czytamy na profilu Baryczy na Facebooku.

Continue Reading

IV liga

Już oficjalnie. Nowy trener wicemistrza IV ligi

Published

on

fot. Słowianin Wolibórz/własne

Zbigniew Soczewski trenerem Słowianina Wolibórz, wicelidera IV ligi w poprzednim sezonie. Klub z Woliborza oficjalnie potwierdził to, o czym było wiadomo od kilku tygodni.

 

Powrót skrzydłowego po 14 latach. Duże wzmocnienie Górnika

O przenosinach Zbigniewa Soczewskiego z Bielawianki do Słowianina Wolibórz poinformował ten pierwszy klub już kilka tygodni temu. Teraz – oficjalnie – potwierdził wicemistrz IV ligi w poprzednim sezonie.

Trener Soczewski to były szkoleniowiec Lechii Dzierżoniów, którą przez 8,5 roku z powodzeniem prowadził na poziomie III ligi. Po odejściu z dzierżoniowskiego klubu trafił do Bielawy, gdzie najpierw został koordynatorem i dyrektorem ds. sportowych, a z czasem objął obowiązki trenera pierwszego zespołu. W zeszłym sezonie prowadzona przez niego Bielawianka Bielawa zajęła 2. miejsce w rozgrywkach ligi okręgowej, a w barażu w niesamowitych okolicznościach pokonała Zenit Międzybórz i awansowała do IV ligi dolnośląskiej! Trenerze, witamy Pana w Woliborzu! Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia! – poinformował Słowianin w mediach społecznościowych.

 

Jednocześnie klub z Woliborza pożegnał trenera Daniela Siemińskiego, który objął drużynę we wrześniu ubr., a zawodnicy pod jego wodzą odnieśli 18 zwycięstw oraz zantowali po 4 remisy i porażki. – Trenerowi dziękujemy za pracę w klubie, życzymy zdrowia i trzymamy kciuki! – poinformował Słowianin.

 

Continue Reading

IV liga

Powrót skrzydłowego po 14 latach. Duże wzmocnienie Górnika

Published

on

Górnik Złotoryja zaprezentował pierwszy transfer do klubu. Do zespołu dołączył wychowanek Mateusz Jaros, który wraca do IV-ligowca po 14 latach.

 

Miał być turniej, ostatecznie o finałach EURO amatorów zdecyduje jeden mecz

Zaczynamy od wielkiego powrotu, bowiem Mateusz Jaros czternaście lat temu opuścił szeregi drużyn młodzieżowych Górnika, by teraz zasilić jego pierwszy zespół. Skrzydłowy ostatnio reprezentował trzecioligowe Karkonosze Jelenia Góra, a pierwszą grę kontrolną w naszych barwach okrasił golem – poinformował klub w mediach społecznościowych.

 

Niespełna 31-letni zawodnik w minionym sezonie był podstawowym graczem Karkonoszy. Na swoim koncie ma w sumie ponad 150 meczów w III lidze, a poza zespołem z Jeleniej Góry reprezentował również barwy Olimpii Kowary, Piasta Żmigród czy Stali Brzeg.

Continue Reading

IV liga

Pierwsze pożegnania w IV-ligowym Piastem

Published

on

fot. Piast Żmigród

Z Piastem Żmigród pożegnało się na razie trzech zawodników.

 

Śląsk wzmacnia ofensywę. Hiszpan Arnau Ortiz we Wrocławiu

Piotr Zabielski dołączył do Piasta latem 2022 r. W swoim pierwszym sezonie w Żmigrodzie 24-letni bramkarz rozegrał większość ligowych spotkań. Podobnie było w rundzie jesiennej ubiegłego sezonu w IV lidze. W rundzie wiosennej zawodnik leczył długotrwałą kontuzję i z tego powodu kibice nie mogli zobaczyć go na boisku.

Wołodymyr Pasichnyk trafił do Żmigrodu w lipcu 2023 roku wraz ze swoim bratem Wasylem z Błyskawicy Gać. 23-letni pomocnik rozegrał w barwach Piasta 704 minuty i zaliczył 1 asystę. Kilkukrotnie wystąpił również w meczach ligowych rezerw klubu.

 

Z klubem żegna się również Jakub Pancerz, któremu skończyło się roczne wypożyczenie do Piasta z Polonii Trzebnica. W zeszłym sezonie 21-latek spędził na murawie 408 minut, zdobył 2 bramki oraz zaliczył 4 asysty. Kilkukrotnie wystąpił również w meczach rezerw Piasta.

 

Continue Reading

IV liga

Nowy trener czwartoligowego Moto-Jelcza. Są też inne zmiany

Published

on

nowy trener

Dawid Pożarycki został nowym trenerem czwartoligowego Moto-Jelcza Oława. W klubie doszło również do zmian we władzach.

 

Sparingi lato 2024. Wyniki meczów kontrolnych z tygodnia

Dawid Pożarycki został nowym trenerem Moto-Jelcza Oława, zespołu z dolnośląskiej IV ligi. 33-letni szkoleniowiec ostatnich pięć lat prowadził Burzę Bystrzyca, z którą awansował do klasy okręgowej.

Ponadto w klubie na początku lipca doszło do walnego zebranie członków stowarzyszenia MGKS „Moto-Jelcz” Oława. Podczas spotkania przyjęto rezygnację dotychczasowego prezesa Jarosława Fliśnika, a jego następcą został Bartosz Łuś.

 

Continue Reading

IV liga

Z zaplecza ekstraklasy do IV ligi. Barycz wzmacnia obronę

Published

on

Patryk Caliński

Patryk Caliński, doskonale znany we Wrocławiu obrońca, wrócił na Dolny Śląsk i zasilił IV-ligową Barycz Sułów. Miniony sezon spędził w I-ligowym Zagłębiu Sosnowiec.

 

Były gracz Widzewa, z przeszłością w I lidze. Pierwszy transfer IV-ligowca z Lubania

Patryk Caliński jest wychowankiem FC Wrocław Academy, a później reprezentował barwy Górnika II Zabrze, Ślęzy Wrocław oraz Śląska II Wrocław. Ostatni sezon spędził natomiast w I-ligowym Zagłębiu Sosnowiec. 27-letni obrońca ma na koncie 12 meczów na zapleczu ekstraklasy, 74 spotkania w II lidze oraz 32 mecze w III lidze.

 

Mimo wielu ofert i zainteresowania klubów z wyższych lig, Patryk wybrał wizję i perspektywę rozwoju w naszym klubie – informuje Barycz na swoim profilu na Facebooku, dodając, że w klubie są przekonani, że nowy zawodnik będzie „liderem defensywy, a jego obecność na boisku zapewni spokój całej formacji obronnej”.

Caliński związał się 2-letnim kontraktem z klubem z Sułowa z opcją przedłużenia o rok.

Continue Reading

To się czyta