Janusz Gancarczyk wraca na Oporowską

W meczu na szczycie wschodniej grupy Sport-Track IV ligi Śląsk II Wrocław zmierzy się z Foto-Higieną Gać (sobota, godz. 15). W tej drugiej drużynie powinien zagrać Janusz Gancarczyk, były zawodnik Śląsk.

 

Niemieckie kluby z małych lig podbierają nam piłkarzy

Mecz na szczycie Sport-Track IV ligi wschodniej zapowiada się bardzo interesująco. Śląsk II Wrocław zagra z drugą w tabeli Foto-Higieną Gać. Oba zespoły mają po tyle samo punktów, a wrocławianie wyprzedzają gacian lepszym bilansem goli.

 

Na dziś oba zespoły wydają się faworytami do walki o zwycięstwo we wschodniej grupie IV ligi i grze w barażu o awans do III ligi. Co ciekawe, oba przegrał dotąd po razie – w pierwszej kolejce. Od tamtej pory wygrały po 6 meczów, a raz zremisowały.

 

Sport-Track IV liga wschód: Śląsk II i Foto-Higiena na czele

Dla kibiców, i to obu drużyn, z pewnością ciekawy bezie występ Janusza Gancarczyka. Dla skrzydłowego Foto-Higieny będzie to sentymentalny powrót po latach. Właśnie przy Oporowskiej zadebiutował w ekstraklasie, w której – w barwach Śląska, Polonii Warszawa oraz Zagłębia Lubin – wystąpił 89 razy i strzelił 6 goli. Zadebiutował również w reprezentacji Polski. Ostatnio, zanim trafił do Gaci, przez trzy lata był zawodnikiem Odry Opole, ale nie miał swego udział w awansie do I ligi. Ostatni sezon był bowiem straconym czasem z powodu kontuzji.

 

Teraz wraca do formy w barwach drużyny prowadzonej przez Marcina Dymkowskiego. Na razie ma za sobą dwa niepełne występy na boiskach IV ligi. Pół godziny w wygranym 4:0 meczu w Jaworzynie Śląskiej, oraz 79 min. z ostatniego spotkania z Wiwą Goszcz (2:0). Zwłaszcza w tym drugim Sesu pokazał się z dobrej strony. Jak wypadnie dziś przy Oporowskiej (o ile oczywiście zagra)?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *