Miał być obustronny walkower, ale wygrała… piłka

Mecz w IV wrocławskiej klasy A Esthetic Ludów Śląski – WKS Wierzbice nie odbył się w pierwotnym terminie. Drużynom groził obustronny walkower, na szczęście DolZPN zdecydował o tym, że spotkanie się odbędzie.

 

Orkan storpedował małe ligi. Pod Oławą na boisko runęła ściana

To była najbardziej zagmatwana sprawa związana z Orkanem Grzegorz, który w weekend nawiedził Dolny Śląsk i sparaliżował część rozgrywek. Ze względu na panujące warunki, wszystkie drużyny miały zielone światło aby przełożyć ligowy mecz na inny termin.

 

Na przełożenie zdecydowały się również ekipy Esthetic Ludów Śląski i WKS Wierzbice, które miały zmierzyć się w 10. kolejce IV grupy wrocławskiej klasy A. Oba kuby się dogadały, o czym poinformowały związek. Piłkarska centrala poinformowała więc o tym fakcie sędziów, którzy do Ludowa Śląskiego nie pojechali.

 

GreenPost okręgówka. Kryzys lidera? Liga będzie ciekawsza

Do gry były gotowe natomiast… obie drużyny. Zjawiły się na boisku, bowiem – jak się dowiedzieliśmy – nie otrzymały potwierdzenia o zgodzie związku na przełożenie meczu. Według władz związku, jeśli oba kluby wyraziły taką wolę, nie była ona konieczna. Inna sprawa, że w tym przypadku zabrakło komunikacji, bowiem wystarczył jeden telefon, by przełożenie spotkania “potwierdzić”.

 

Skoro jednak oba zespoły były gotowe do gry, a nie było sędziów, to przedstawiciele drużyn powinni wyłonić „sędziego z wyboru” i rozegrać zawody. Skoro tak się nie stało, zgodnie z przepisami obu zespołom groził obustronny walkower.

 

Na szczęście – wobec zamieszania, które powstało – Wydział Gier DolZPN tym razem okazał się wyrozumiały i postanowił, że mecz odbędzie się. I trzeba pochwalić działaczy za tę decyzję, która z pewnością była z „duchem gry”.

2 thoughts on “Miał być obustronny walkower, ale wygrała… piłka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *