Cztery kluby wykluczone z rozgrywek. Za brak drużyn młodzieżowych

Komisja Rozgrywek DolZPN wykluczyła z rozgrywek cztery zespoły ze strefy wrocławskiej. Powód? Brak drużyn młodzieżowych.

 

Sebastian Bergier – bramkostrzelna nadzieja Śląska

W środę rano zebrała się Komisji Rozgrywek DolZPN, która debatowała nad losem drużyn, które nie posiadają drużyn młodzieżowych. Przypomnijmy, że od bieżącego sezonu każda drużyna od klasy A w górę musi posiadać własne zespoły dziecięce lub młodzieżowe, kluby nie mogą już podpisywać porozumień m.in. ze szkółkami i akademiami piłkarskimi, jak to były wcześniej.

 

Jak informuje prezes Andrzej Padewski, komisja była bezwzględna, a pięć drużyn zostało usuniętych z rozgrywek.

 

W oficjalnym komunikacie na stronie związku były już tylko cztery kluby. Zniknęła z niej występująca w GreenPost okręgówce Wratislavia. Drużyny Wratislavii bowiem grały w rozgrywkach dla dzieci (w końcu to Młodzieżowy Klub Piłkarski), ale początkowo sądzono, że były do zespołu podlegające pod inny podmiot, niż drużyna grająca w okręgówce. Ostatecznie, jak widać, związek uznał, że wszystko było w porządku.

 

Pozostałe kluby występują w klasie A. Orla Korzeńsko jest wiceliderem grupy II, Zjednoczeni Łowęcice zajmują 6. miejsce w grupie I, Sparta Wrocław zajmuje 8. miejsce w grupie III a Korona Pęcz Szczawin zajmuje 12. miejsce w grupie IV.

 

Klubom przysługuje odwołanie od decyzji Komisji Rozgrywek. Oczywiście będzie ono miało szanse powodzenia tylko wtedy, jeśli drużyny młodzieżowe grały w turniejach organizowanych przez DolZPN.

 

 

5 thoughts on “Cztery kluby wykluczone z rozgrywek. Za brak drużyn młodzieżowych

  1. Jest to dla nas dramatyczna decyzja i na pewno będziemy się odwoływać, chociaż koszt takiego odwołania to 500,00 zł. Na nasze usprawiedliwienie będziemy chcieli dodać, to że jako w miarę nowy klub będzie to nasze pierwsze wykroczenie w historii wobec komisji licencyjnej. Klub po raz pierwszy awansował do “A” klasy, w krótkim czasie udało nam się stworzyć grupę młodzieżową w kategorii rocznik 2011. Zgłosiliśmy zawodników do rozgrywek, drużyna od początku września trenuje dwa razy w tygodniu na Nowym Dworze pod okiem trenera z licencją, dzieci bawią się piłką, uczą się i robią postępy. Jesteśmy typowo amatorskim klubem i nie mieliśmy nic do czynienia do tej pory ze szkoleniem młodzieży. Będziemy chcieli zobowiązać się do występu na wiosnę we wszystkich turniejach DZPN, tak żeby nie zaprzepaścić wysiłku, który kosztował nas i chłopaków, żeby dojść do tego poziomu. Wymóg posiadania drużyny młodzieżowej spełniliśmy, natomiast nie spełniliśmy wymogu występu w turniejach. Będziemy wnosili o zmniejszenie kary.

  2. To są jakieś żarty. Czy A klasa jest to poziom zaawansowany rozgrywek ? Ludzie, ręce opadają. Związek jest dla piłkarzy czy piłkarze dla związku ?

  3. A regulamin po to jest stworzony żeby go przestrzegać a nie pózniej płakać i wymuszać przez media jakieś abolicji!!! Jedni maja przestrzegać i mieć drużyny biorące udział w rozgrywkach młodzieżowych a ani licza że moze sie uda!!! BRAWA DLA ZWIĄZKU ZA KONSEKWENCJE!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *